به روز شده: 16 دقیقه قبل
کد مطلب: 67834
زمان انتشار: دوشنبه 16 مهر 1397 - 16:12:43

وزیر آموزش و پرورش: توقع رفتار بزرگسالانه از کودک، خطای تربیتی است/ رونمایی از تمبر هفته ملی کودک

وزیر آموزش و پرورش: توقع رفتار بزرگسالانه از کودک، خطای تربیتی است/ رونمایی از تمبر هفته ملی کودک
کودکان  - وزیر آموزش و پرورش در مراسم روز جهانی و هفته ملی کودک گفت: برخی توقع دارند کودکان مانند بزرگسالان رفتار کنند این یک خطای تربیتی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، صبح امروز سید محمد بطحایی در ویژه برنامه ای که به مناسبت روز جهانی و هفته ملی کودک در مرکز آفرینش های فرهنگی و هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و با شعار " آینده را باید ساخت"  برگزار شد با تبریک روز جهانی و هفته ملی کودک اظهار کرد:  این روز بهانه خیلی خوبی برای بررسی مسائل کودکان و مشکلات فرا روی  تربیت بچه ها است۰

 وی افزود: یاد می کنیم  از کودکانی که در  ۸سال جنگ تحمیلی،همچنین  در جنگ یمن ، سوریه و سایر کشورها جان خودشان را از دست دادند و امیدوارم روزی فرا رسد که همه کودکان در فضایی سرشار از آرامش و با نشاط زندگی کنند.

 وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: شخصیت افراد در کودکی ساخته می شود و سه نهاد در شکل گیری شخصیت افراد موثر هستند، اولین آن خانواده است و بچه  ها همواره از والدین خود الگو برداری می کنند و صفاتی مانند؛ صداقت، تحمل دیگران، تعامل با دیگران و سایر مهارت های زندگی را  از پدر و مادر فرا می گیرند.

 وی ادامه داد: دومین محیط تربیتی  جمع همسالان است و کودک بسیاری از عادات رفتاری را از هم سن و سالان خود اقتباس می کند و سومین عامل تربیتی، محیط مدرسه است.

بطحایی خاطرنشان کرد:  ضروری است محیط مدرسه به ویژه  در دوره ابتدایی محیط سرزنده و شاداب تر باشد و بچه ها باید بازی کردن را توام با  دانش در مدرسه بیاموزند و فر اگیرند.

 وی ادامه داد: امروز یکی از کلاس های مدرسه باید باغچه باشد  تا بچه ها انس با طبیعت را در مدرسه فراگیرند اما متاسفانه چنین نیست .

 عضو کابینه تدبیر وامید اذعان کرد: برخی توقع دارند کودکان مانند بزرگان رفتار کنند و  این شروع خطای آموزشی است .

 وی اضافه کرد: در یک سال گذشته برنامه های خوبی برای تعامل با خانواده ها و همسو شدن با خانواده ها در مسیر تربیت اجرایی کردیم و تحقق این امر، عامل موفقیت است.

وزیر آموزش و پرورش اظهارکرد:  امیدوارم بتوانیم با تلاش بیشتر همکاران ، مدرسه را به محیطی شاداب تبدیل کنیم.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، وی با اشاره به برپایی نمایشگاهی با موضوع کودکان در مجتمع حجاب گفت:  امیدواریم شرایط ایجاد چنین محیط هایی در همه مدارس ایجاد شود تا دانش آموزان از آن بهره مند شوند.

 گفتنی است در حاشیه این مراسم آئین رونمایی از تمبر هفته ملی کودک با حضور وزیر آموزش و پرورش برگزارشد.

رونمایی از تمبر هفته ملی کودک

به مناسبت هفته ملی کودک و روز جهانی کودک از تمبر هفته ملی کودک با حضور وزیر آموزش‌وپرورش و نماینده یونیسف در ایران رونمایی شد.

 این مراسم با حضور جمع زیادی از کودکان در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ایرانی و فرزندان تعدادی از سفرا و رایزنان فرهنگی با برنامه هایی شاد و مفرحی اعم از قصه‌گویی، تئاتر، نقالی خوانی و سرود برگزار شد.

شایان‌ذکر است این مراسم به میزبانی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان انجام گرفت و کانون برای این هفته برنامه‌های متعددی را برای کودکان پیش‌بینی کرده است.

کد مطلب: 67834
زمان انتشار: دوشنبه 16 مهر 1397 - 16:12:43
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-1

دیگر مطالب