به روز شده: 2 ساعت و 6 دقیقه قبل
کد مطلب: 67849
زمان انتشار: سه شنبه 17 مهر 1397 - 14:32:50

آخرین تصویر از جمال خاشقچی پیش از ناپدید شدن/ کنسولگری عربستان در استانبول بازرسی می‎شود

آخرین تصویر از جمال خاشقچی پیش از ناپدید شدن/ کنسولگری عربستان در استانبول بازرسی می‎شود
حقوق بشر  > جهان  -  روزنامه واشنگتن پست تصویری از «جمال خاشقچی» منتشر کرده که به وسیله دوربین‌های مدار بسته گرفته شده و این نویسنده سعودی را در آستانه ورود به کنسولگری عربستان نشان می‌دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، روزنامه واشنگتن پست تصویری از «جمال خاشقچی» منتشر کرده که به وسیله دوربین‌های مدار بسته گرفته شده و این نویسنده سعودی را در آستانه ورود به کنسولگری عربستان نشان می‌دهد.

روزنامه واشنگتن پست ضمن انتشار این تصویر که دارای مُهر تاریخ بوده می‌گوید یکی از اشخاص آگاه به تحقیقات این عکس را در اختیار این روزنامه قرار داده است.

انتشار آخرین تصاویر از جمال خاشقجی پیش از ناپدید شدن

بر اساس گزارش میزان، جمال خاشقچی ۵۹ ساله که از جمله برای روزنامه آمریکایی واشنگتن پست می‌نویسد و یکی از منتقدان سیاست‌های محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان، به شمار می‌رود، روز سه‌شنبه ۱۰ مهر به کنسولگری عربستان در استانبول مراجعه کرده و دیگر بازنگشته است.

خبرگزاری رویترز روز یکشنبه گزارش داد که ارزیابی‌های اولیه نشان می‌دهد که جمال خاشقچی در کنسولگری عربستان در استانبول به قتل رسیده است.

 

کنسولگری عربستان در استانبول بازرسی می‎شود

در همین حال، خبرگزاری فرانسه اعلام کرد که عربستان  اجازه بازرسی از کنسولگری خود را در استانبول برای تحقیقات درباره جمال خاشقجی صادر کرده است.

وزارت خارجه ترکیه می‎گوید: سرکنسولگری عربستان سعودی در استانبول در ارتباط با تحقیقات پرونده ناپدید شدن جمال خاشقجی، تفتیش و بازرسی خواهد شد.

روز دوشنبه ترکیه از عربستان خواسته بود تا در پی ناپدید شدن جمال خاشقجی، کنسولگری عربستان در استانبول مورد بازرسی قرار بگیرد.

آنکارا روز یکشنبه سفیر عربستان را برای دومین بار در این رابطه احضار کرده بود.

جمال خاشقجی ۵۹ ساله که از جمله برای روزنامه آمریکایی واشنگتن پست می‌نویسد و یکی از منتقدان سیاست‌های محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان، به شمار می‌رود، روز سه‌شنبه ۱۰ مهر به کنسولگری عربستان در استانبول مراجعه کرده و دیگر بازنگشته است.

 

کد مطلب: 67849
زمان انتشار: سه شنبه 17 مهر 1397 - 14:32:50
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+3

دیگر مطالب