به روز شده: 1 ساعت و 13 دقیقه قبل
کد مطلب: 67852
زمان انتشار: سه شنبه 17 مهر 1397 - 16:40:00

سازمان های خیریه انگلیس: 440 بی خانمان در یک سال گذشته جان باختند

حقوق بشر  > جهان  - سازمان های خیریه در انگلیس با انتقاد از شرایط افراد بی خانمان در این کشور اعلام کردند دستکم 440 بی خانمان در دوازده ماه گذشته در این کشور جان باختند .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از صدا و سیما، سازمان های خیریه در انگلیس با انتقاد از شرایط افراد بی خانمان در این کشور اعلام کردند دستکم 440 بی خانمان در دوازده ماه گذشته در این کشور جان باختند .
 رسانه ها در انگلیس به نقل از سازمان های خیریه نوشتند، شمار فراوان مرگ افراد بی خانمان در خیابان ها و سرپناه های شهرداری ها مایه شرمساری ملی و نگران کننده است .
از ماه اکتبر پارسال تا کنون ، 440 نفر از افراد بی خانمان، از جمله یک نظامی پیشین ارتش و یک فیزیکدان فضایی، جان باخته اند.
روزنامه گاردین در این باره نوشت : جنازه افراد بی خانمان در انگلیس در دالان بیرونی منازل، سرپناه های شهرداری ها و سازمان های خیریه، در درون چادرهایی در فضاهای سبز پیدا می شود در حالی که شماری از آنان ماه ها پیش مرده اند و به همین علت، برای شناسایی آنان باید پزشکی قانونی اقدام کند.
به نوشته گاردین، سازمان های خیریه معتقدند افزایش مرگ افراد بی خانمان، با سیاست های ریاضت اقتصادی دولت انگلیس، کمبود مسکن اجتماعی و بالا بودن اجاره مسکن مرتبط است. این سازمان ها از دولت های محلی و شهرداری ها خواسته اند مرگ هر فرد بی خانمان را به دقت بررسی کنند زیرا اکنون هیچ سازمان رسمی، مرگ افراد بی خانمان را ثبت و بررسی نمی کند.
براساس گزارش سازمان های خیریه، 69 درصد از افراد بی خانمانی که در دوازده ماه گذشته جان خودراازدست داده اند، مذکر و 21 درصد مونث بودند و جنسیت 10 درصد نیز اصلا ثبت نشده است. در این گزارش آمده است در ماه ژانویه با 33 نفر ، بیش ترین شمار مرگ افراد بی خانمان ثبت شده است .
گاردین افزود: علاوه بر سیاست های ریاضت اقتصادی دولت انگلیس، اقدامات خشونت امیز، مصرف فراوان مواد مخدرف بیماری، خودکشی و قتل، از دیگر علل مرگ افراد بی خانمان در این کشور است.
به گزارش سازمان های خیریه انگلیس، متوسط سن مردان بی خانمانهایی که در دوازده ماه گذشته جان باختند 49 سال و متوسط سن زنان بی خانمان جان باخته، 53 سال ثبت شده است. کم ترین سن افراد بی خانمان جان باخته نیز 18 و بالاترین سن، 94 سال بوده است.

کلید واژه: انگلیس - فقر
کد مطلب: 67852
زمان انتشار: سه شنبه 17 مهر 1397 - 16:40:00
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-2

دیگر مطالب