به روز شده: چند لحظه قبل
کد مطلب: 67864
زمان انتشار: چهارشنبه 18 مهر 1397 - 14:15:50

تصاویر دوربین نظارتی از ورود خاشقجی به کنسولگری عربستان/ فیلم

حقوق بشر  > جهان  - یک شبکه تلویزیونی ترکیه تصاویر یک دوربین نظارتی را منتشر کرد که ورود جمال خاشقجی خبرنگار سعودی را به کنسولگری عربستان سعودی در استانبول منتشر کرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، رسانه های ترکیه تصاویر جدیدی را از تحرکات گروه عامل ترور جمال خاشقجی روزنامه نگار مشهور عربستانی در استانبول پخش کردند.
رسانه های ترکیه تصاویری را از تحرکات پانزده تبعه عربستان که گفته می شود در ترور جمال خاشقجی در داخل کنسولگری این کشور در استانبول دست داشته اند، پخش کردند. این تصاویر دوربین های امنیتی، فرود دو فروند هواپیمای خصوصی در فرودگاه استانبول، ورود این پانزده نفر به فرودگاه و تردد آنها تا کنسولگری عربستان را نشان می دهد. یکی از این هواپیماها قبل از ورود خاشقجی به کنسولگری و هواپیمای دیگر ساعتی پس از ورود او به کنسولگری، در استانبول به زمین نشسته است. بر اساس این تصاویر، دو ساعت و نیم پس از ورود خاشقجی به ساختمان کنسولگری شش دستگاه خودرو از ساختمان خارج می شود.
منابع مطلع در ترکیه تاکید کردند کنسولگری عربستان در استانبول در روز مراجعه خاشقجی علاوه بر به مرخصی فرستادن محافظان ترکیه ای خود، همه مراجعه کنندگان را هم از ساختمان کنسولگری بیرون کرده بود.
شبکه تلویزیونی 24 تی وی ترکیه نخستین شبکه ای است که تصاویر مربوط به دوربین نظارتی را که ورود خاشقجی به کنسولگری را نشان می دهد منتشر کرده است. در نخستین تصاویر منتشر شده مردی به عنوان خاشقجی معرفی می شود که حدود ساعت 13 و 14 دقیقه وارد کنسولگری شد. یک ون سیاه که در همان حوالی توقف کرده است نیز در تصاویر دیده می شود.
تصاویر منتشر شده نشان می دهد که ون وارد کنسولگری و از آن خارج می شود و حوالی ساعت 15 و 8 دقیقه به محل سکونت کنسول عربستان در همان نزدیکی بازمی گردد.
بر اساس گزارش صدا و سیما، سردبیر روزنامه اقسام ترکیه در مورد این تصاویر می گوید به طور قطع خاشقچی مرده یا زنده با این ون انتقال داده شده است. منابع ترکیه در روزهای گذشته اعلام کردند عناصر اولیه نشان می دهد خاشقجی در محل کنسولگری کشته شده است. اما برخی رسانه های ترکیه روز سه شنبه اعلام کردند این احتمال وجود دارد که وی ربوده یا به عربستان سعودی منتقل شده باشد. پلیس ترکیه روز شنبه اسامی پانزده سعودی را که در همان روز به کنسولگری و استانبول رفت و آمد داشتند منتشر کرد.

کد مطلب: 67864
زمان انتشار: چهارشنبه 18 مهر 1397 - 14:15:50
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-1

دیگر مطالب