به روز شده: 1 ساعت و 15 دقیقه قبل
کد مطلب: 67909
زمان انتشار: شنبه 21 مهر 1397 - 16:05:18

موافقت با ثبت و تولید بیش از یک‌صد اسباب‌بازی

موافقت با ثبت و تولید بیش از یک‌صد اسباب‌بازی
کودکان  - در سومین کمیسیون شورای نظارت بر اسباب‌بازی با ثبت طرح و صدور مجوز تولید ۱۰۴ نمونه اسباب‌بازی موافقت شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از روابط عمومی کانون، در این کمیسیون ۱۰۹ پرونده مورد بررسی و صدور رأی قرار گرفت که از این تعداد، ۷۸ پرونده ثبتی و۳۱ نمونه خواستار مجوز تولید بود.

در سومین کمیسیون ثبت طرح و صدور مجوز تولید از مجموع پرونده‌های ثبتی، ۶۰ پرونده از نظر ثبت بدون‌مانع تشخیص داده شد.

هم‌چنین در این کمیسین مجوز تولید ۳۱ اسباب‌بازی صادر شد و ۱۳ پرونده هم از ثبت، تبدیل به تولید شد تا در مجموع ۴۴ اسباب‌بازی مجوز تولید دریافت کنند.  

در حال حاضر اسباب‌بازی‌ها و سرگرمی‌های در ۶ گروه‌ حرکتی مهارتی، آموزشی و کمک آموزشی، فکری، فرهنگی و هنری، کمک درمانی، الکترونیکی و رایانه‌ای مورد بررسی و صدور رأی قرار می‌گیرد.

دبیرخانه شورای نظارت بر اسباب‌بازی با توجه به سیاست‌های حمایتی و هدایتی و به منظور معرفی ایده‌ها، طرح‌ها و تولیدات داخلی و اسباب‌بازی‌های جدید و در سال حمایت از تولید ملی و کالاهای ایرانی اقدام به تهیه فهرستی از اسباب‌بازی‌های جدید برای آگاهی جامعه صنعت اسباب‌بازی کرده است که از طریق رسانه‌های جمعی در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اعلام کرد: هدف از این کار، معرفی طراحان اسباب‌بازی به جامعه تولید کنندگان است تا این معرفی، سرآغاز کار جدید و افزایش تولیدات ارزنده داخلی در کشور باشد امری که با توجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم افزایش ابتکارات تولیدکنندگان، استقلال اقتصادی و افزایش ثروت ملی باید بیشتر مدنظر قرار گیرد.

کلید واژه: کودکان - حقوق کودکان
کد مطلب: 67909
زمان انتشار: شنبه 21 مهر 1397 - 16:05:18
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+1

دیگر مطالب