به روز شده: 1 ساعت و 35 دقیقه قبل
کد مطلب: 67917
زمان انتشار: یکشنبه 22 مهر 1397 - 09:00:13

شکست پروژه ۷ تریلیون دلاری

شکست پروژه ۷ تریلیون دلاری
حقوق بشر  > جهان  - مقوله جهاد با تروریسم تکفیری را می‌توان در زمره جهادهایی دانست که در دهه ۱۳۹۰ در استمرار جهادهای چهار دهه‌ای جوانان ایران اسلامی به تحقق پیوسته و بینی استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا را به خاک مالیده است.

به گزارش میزان شکست و اضمحلال گروه تروریستی - تکفیری داعش که آمریکایی‌ها برای تناورسازی آن، هزینه گزافی تا حد ۷ تریلیون دلار - بنا به اعتراف ترامپ - پرداختند، یکی از نمودهای پیروزی‌های پیاپی ایران اسلامی و محور مقاومت در برابر 

عربده‌کشی‌های سران استکبار و سیاستمداران آمریکای جهان‌خوار

است.

جهاد با تروریسم تکفیری
همچنین مقوله جهاد با تروریسم تکفیری را می‌توان در زمره جهادهایی دانست که در دهه ۱۳۹۰ در استمرار جهادهای چهار دهه‌ای جوانان ایران اسلامی به تحقق پیوسته و بینی استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا را به خاک مالیده است.   

دست استکبار جهانی در همه رخداد‌های منطقه ژئواستراتژیک غرب آسیا نمایان است؛ غربی‌ها به سرکردگی آمریکا دهه‌هاست که برای ناامن‌سازی این منطقه برنامه‌ریزی و عملیات می‌کنند. روزی با تطمیع و ترعیب حکام فاسد و وابسته رژیم‌های مرتجع مستقر در منطقه و روزی دیگر با تجهیز عناصر نفوذی و پیاده نظام‌های خود و در مقطعی هم با پروژه‌های سری سازمان‌های جاسوسی‌شان.

پروژه سری «لانه زنبور»
«لانه زنبور»؛ نام پروژه سری و مشترک دستگاه‌های جاسوسی آمریکا و انگلیس و رژیم صهیونیستی برای ایجاد داعش بود. اسناد این موضوع توسط «ادوارد اسنودن» پیمانکار سابق «آژانس امنیت ملی آمریکا» فاش شده است. آنطور که در اسناد افشاء شده توسط اسنودن آمده است، دو هدف اصلی این پروژه عبارت بودند از ۱- تجزیه کشور‌های منطقه غرب آسیا. ۲- حفظ موجودیت رژیم صهیونیستی. ابزار کار پروژه «لانه زنبور» نیز شناسایی و جذب تروریست‌ها و سلفی‌ها از تمام نقاط دنیا و اعزام آن‌ها به سوریه بود.

آمریکا بنیانگذار و حامی «داعش» / خدمات ویژه واشنگتن برای مخوف‌ترین شبکه تروریستی عصر حاضر

«هیلاری کلینتون» وزیر خارجه اسبق آمریکا در کتاب خاطرات خود با عنوان «انتخاب‌های سخت» صراحتا اعلام می‌کند که آمریکا در تاسیس و به رسمیت شناساندن داعش نقش ویژه‌ای را ایفا کرد. هیلاری حتی از سفر‌های متعدد خودش به نقاط مختلف دنیا برای ایجاد داعش نیز سخن گفته است.

آمریکا بنیانگذار و حامی «داعش» / خدمات ویژه واشنگتن برای مخوف‌ترین شبکه تروریستی عصر حاضر

ائتلاف الاغ‌ها و فیل‌ها در تاسیس داعش
صراحت هیلاری کلینتون در پرده برداشتن از نقش آمریکا در تاسیس داعش، به قدری شدید و آشکار بود که محور اصلی انتقادات و حملات به او در جریان کارزار انتخاباتی سال ۲۰۱۶ آمریکا را همین موضوع تشکیل می‌داد. «دونالد ترامپ» رقیب انتخاباتی هیلاری در چندین مناظره و سخنرانی به وی یادآور شد که «داعش را شما ایجاد کردید». البته پر واضح است که در اتخاذ راهبرد‌ها و انجام پروژه‌هایی همچون تاسیس داعش (لانه زنبور) میان الاغ‌ها و فیل‌های آمریکایی اشتراک نظر و اشتراک منافع وجود دارد؛ بدین معنا که کلیت رژیم آمریکا اعم از عناصر دموکرات و جمهوریخواه در تقابل با اسلام ناب و محور مقاومت در منطقه غرب آسیا، نفع و نظر واحد دارند.

شاهد مثالِ گزاره فوق سخنان «رند پال» سناتور جمهوریخواه ایالت کنتاکی، در کمیته روابط خارجی سنای آمریکا، خطاب به «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکاست که گفت: «در یکی از ایمیل‌هایی که ویکی‌لیکس از هیلاری کلینتون افشا کرده، کلینتون به صراحت گفته ما باید از سعودی بخواهیم که حمایت مالی از داعش را قطع کند. یعنی ما می‌دانستیم و خبر داشتیم که این‌ها از داعش حمایت می‌کنند و باز هم به آن‌ها بمب و سلاح داده‌ایم که به راحتی برای داعش بفرستند».

آمریکا بنیانگذار و حامی «داعش» / خدمات ویژه واشنگتن برای مخوف‌ترین شبکه تروریستی عصر حاضر

اشاره «رند پال» به سیل تجهیزات و ادوات جنگی و نظامی بود که در ۱۶ ماه نخست روی کارآمدن ترامپ روانه عربستان سعودی شده است؛ اقلامی به ارزش بیش از ۳۰۰ میلیارد دلار که یک رکورد در فروش تسلیحات در تاریخ محسوب می‌شود.

اسناد و مدارک ناظر بر نقش آمریکا در تاسیس و حمایت از گروه تروریستی تکفیری داعش به قدری زیاد و مبرهن است که دیگر کسی در دنیا تردیدی در این رابطه ندارد.

چتر حمایتی آمریکا برای سرکرده داعش
این آمریکایی‌ها بودند که در راستای اجرای پروژه «لانه زنبور»، فردی به نام «ابراهیم البدری» را با سابقه عضویت در «القاعده عراق» در اکتبر ۲۰۰۴ از زندان «بوکا» واقع در مرز عراق و کویت آزاد کردند و پس از ارائه آموزش‌های مخفیانه به او با کمک سرویس جاسوسی رژیم صهیونیستی، وی را «ابوبکر البغدادی» سرکرده داعش نامیدند.

آمریکا بنیانگذار و حامی «داعش» / خدمات ویژه واشنگتن برای مخوف‌ترین شبکه تروریستی عصر حاضر

حتی در تیرماه سال گذشته هم که موصل پایتخت داعش در عراق در آستانه آزادسازی به دست نیرو‌های مردمی و ارتش عراق بود و «ابوبکرالبغدادی» در منطقه «القائم» زخمی شده بود، با مشایعت و کمک نیرو‌های آمریکایی از مهلکه گریخت و تا امروز خبر موثقی از او نیست.

جنایت‌های سبعانه داعش در عراق و سوریه
از ۸ آوریل ۲۰۱۳ (۱۹ فروردین ۱۳۹۲) که گروه تروریستی تکفیری داعش رسما در سوریه اعلام موجودیت کرد تا ۲۱ نوامبر ۲۰۱۷ (۳۰ آبان ۱۳۹۶) که با اعلام سرلشکر قاسم سلیمانی، قلمرو ادعایی این گروه تروریستی تکفیری، مضمحل و منهدم شد، انواع و اقسام جنایت‌های سبعانه توسط اعضای آن با چراغ سبز آمریکا رخ داد. از سربریدن کودکان و پوست کندن زنده‌زنده‌ی مردان در مقابل خانواده‌های خود تا اسیر کردن دختران و زنان بی‌گناه و تجاوز به آنان و حتی سوزاندن زنده‌زنده‌ی افراد و ذبح دسته‌جمعی صد‌ها جوان.

سقوط «الرمادی» نشانه آشکار اتحاد آمریکا و داعش
یکی از نشانه‌های آشکار همپوشانی آمریکا و داعش، ماجرای سقوط شهر «رمادی» عراق است. بهار سال ۹۵، نیرو‌های آمریکایی مستقر در پایگاه «عین الاسد» در ۸۰ کیلومتری «رمادی»، کاروان بزرگی از نیرو‌ها و تجهیزات داعش را تا دروازه‌های شهر مشایعت کردند تا آن‌ها بدون هیچگونه مقاومتی از سوی نیرو‌های دولتی عراق، وارد شهر رمادی شوند و به جنایت و کشتار مردم این شهر بپردازند.

آمریکا بنیانگذار و حامی «داعش» / خدمات ویژه واشنگتن برای مخوف‌ترین شبکه تروریستی عصر حاضر

چند روز پس از سقوط شهر رمادی پایگاه خبری «بلومبرگ» به نقل از یک مقام اطلاعاتی - امنیتی آمریکایی نوشت که «اطلاعات قابل توجهی از برنامه حمله داعش به رمادی در اختیار داشتیم و تجمع عناصر و خودرو‌ها و ادوات جنگی سنگین داعش در حاشیه شهر رمادی را شاهد بودیم، اما دستوری برای اجرای حملات هوایی علیه کاروان داعش صادر نشد».

سلاح‌های آمریکایی تروریست‌های داعش
فروش مستقیم و غیرمستقیم سلاح به داعش توسط آمریکا، یکی از مظاهر حمایت یانکی‌ها از تروریست‌های داعشی محسوب می‌شد؛ «محمد السلام» مسئول امنیتی سابق بخش سوری پایگاه «التنف» وابسته به آمریکایی‌ها در جنوب سوریه، شهریور ۹۶ درمصاحبه با اسپوتنیک اعلام کرد که افراد مسلح گروه معارض «مغاویرالثوره» به فرماندهی فردی به نام «مهند الطلاع» با هماهنگی واشنگتن، سلاح‌های آمریکایی را به داعش می‌فروشند.

آمریکا بنیانگذار و حامی «داعش» / خدمات ویژه واشنگتن برای مخوف‌ترین شبکه تروریستی عصر حاضر

یک تروریست داعشی در شهر موصل عراق مجهز به سلاح M-16 آمریکایی 

آمریکا بنیانگذار و حامی «داعش» / خدمات ویژه واشنگتن برای مخوف‌ترین شبکه تروریستی عصر حاضر

آمریکا بنیانگذار و حامی «داعش» / خدمات ویژه واشنگتن برای مخوف‌ترین شبکه تروریستی عصر حاضر

نسخه استراتژیست کهنسال آمریکایی؛ داعش نباید از بین برود
از همان آگوست ۲۰۱۴ (مرداد ۱۳۹۳) که نیرو‌های ائتلاف نظامی آمریکا به اسم مبارزه با داعش به سوریه و عراق لشکرکشی کردند، با کنار هم گذاشتن قطعات پازل این حضور نظامی مشخص می‌شد که هدف آن‌ها از بین بردن گروهک تروریستی تکفیری داعش نیست چرا که از منظر استراتژیست‌های آمریکا، نفس کشیدن تروریست‌های داعش ولو نیم‌بند برای استمرار سیاست‌های واشنگتن و امنیت رژیم صهیونیستی ضروری بود. «هنری کیسینجر» استراتژیست امنیتی روسای جمهور اسبق آمریکا هنگامی که در می ۲۰۱۷ (اردیبهشت ۹۶) میهمان ترامپ در کاخ سفید بود، طی نسخه‌ای برای رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد که داعش نباید از بین برود.

آمریکا بنیانگذار و حامی «داعش» / خدمات ویژه واشنگتن برای مخوف‌ترین شبکه تروریستی عصر حاضر

انتقال عناصر داعش به مرز سوریه و لبنان توسط آمریکا
بر مبنای همین نسخه کیسینجر، وقتی با ضرب شست محور مقاومت، داعش در جبهه‌های مختلف عراق و سوریه در «موصل» و «تلعفر» و «کرکوک» و «رقه» زمینگیر شده بود، آمریکایی‌ها ترتیبی دادند که عناصر تروریست داعش به همراه خانواده‌هایشان به مناطق مرزی سوریه و لبنان و منطقه‌ای به اسم «قلمون غربی» منتقل شوند تا هم از سقوط داعشی‌ها جلوگیری کنند و هم مردم لبنان و مقاومت این کشور را تهدید کنند.

آمریکا بنیانگذار و حامی «داعش» / خدمات ویژه واشنگتن برای مخوف‌ترین شبکه تروریستی عصر حاضر

البته داعشی‌ها در «قلمون غربی» نیز از نیرو‌های سلحشور حزب‌الله لبنان شکست سختی خوردند و وقتی «سید حسن نصرالله» رهبر حزب‌الله بر مبنای اصول اسلامی به بقایای عناصر تسلیم شده داعش و خانواده‌هایشان برای خروج از قلمون غربی امان داد، آمریکایی‌ها کاروان داعشی‌های تسلیم شده را، چون مهره سوخته بودند در مسیر دیرالزور در بیابان، بمباران کردند.

حملات هوایی آمریکایی‌ها برای پیشروی زمینی تروریست‌های داعش
در زمان حیات شجره خبیثه داعش در سوریه، آمریکایی‌ها بار‌ها با حملات هوایی عمدی‌شان به یگان‌های ارتش سوریه و نیرو‌های محور مقاومت، موجبات پیشروی عناصر گروه تروریستی تکفیری داعش را فراهم آوردند.

روز دوشنبه ۱۶ مرداد ۹۶ جنگنده‌های آمریکایی در نقشه‌ای از پیش طراحی شده و هماهنگ شده با اتاق جنگ داعش، مواضع گردان‌های سیدالشهدا (ع) وابسته به نیرو‌های بسیج مردمی عراق (حشدالشعبی) را در منطقه الجمونه نزدیک مرز تنف (مرز عراق و سوریه) بمباران کردند. دقایقی پس از این بمباران که بر اثر آن حدود ۴۰ رزمنده شهید شدند، عناصر گروه تروریستی داعش حملات خود را از ۳ محور به سوی مواضع حشدالشعبی آغاز کردند و توانستند منطقه الجمونه را با کمک آمریکایی‌ها به تصرف خود درآورند. اسارت «محسن حججی» رزمنده سلحشور مدافع حرم ایرانی نیز در این واقعه رخ داد.

آمریکا بنیانگذار و حامی «داعش» / خدمات ویژه واشنگتن برای مخوف‌ترین شبکه تروریستی عصر حاضر

اگر چه طومار هسته اصلی گروه تروریستی تکفیری داعش و حکومت خودخوانده این گروه در آبان ۹۶ توسط رزمندگان محور مقاومت پیچیده شد، اما بقایای این گروه تروریستی با کمک آمریکایی‌ها همچنان در حال انجام اقدامات ایذایی بویژه در جنوب سوریه و ساحل شرقی فرات هستند.

در خردادماه سال جاری، جنگنده‌های آمریکایی به نیرو‌های ارتش سوریه در ایستگاه نفتی پمپاژ دوم واقع در جنوب استان حمص، حمله کردند تا فضا را برای عملیات عناصر تروریستی داعش از منطقه «تل‌الدملوق» حمص فراهم کنند؛ همزمان با این اقدام آمریکایی‌ها، خبر رسید که تعدادی از عناصر تروریستی داعش در جنوب استان حمص سوریه زیر نظر نیرو‌های اشغالگر آمریکایی برای انجام اقدامات تروریستی آماده می‌شوند.

محل تجمع ته‌مانده‌های داعش در شرق فرات
منطقه‌ای به وسعت ۱۰۰ کیلومتر در شرق رود فرات، محل حضور ته مانده‌های عناصر تروریستی داعش است که با حمایت آمریکایی‌ها در آنجا مشغول تدارک اقدامات کور تروریستی هستند. این منطقه حضور داعشی‌ها که در بامداد دوشنبه ۹ مهر، مورد حمله موشکی و پهپادی سپاه اسلام قرار گرفت، درست در سه مایلی پایگاه آمریکایی‌ها بود. یکی از مقامات پنتاگون این موضوع را در گفتگو با «سی ان ان» تایید کرد.

در سه مایلی آمریکایی‌ها، داعش چه کار می‌کند؟
این موضوع توسط علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان نیز مطرح شد. شمخانی، عصر روز سه‌شنبه ۱۰ مهر، در سی و یکمین محفل پیشکسوتان جهاد و شهادت، خطاب به آمریکایی‌ها، گفت: در سه مایلی شما، داعش چه کار می‌کرد؟

شمخانی این را هم گفت که «بولتون مشاور امنیت ملی رئیس‌جمهور آمریکا گفته که ما را جدی بگیرید! دیدیم که سردار حاجی‌زاده جدی گرفت و در سه مایلی شما موشک پیاده کرد».

پیروزی‌های پیاپی ایران بر آمریکا
اما شکست‌های پیاپی آمریکا در ایجاد گروهای تروریستی برای سیطره بر منطقه غرب آسیا را باید یکی از مصادیق پیروزی‌های ملت ایران و محور مقاومت بر آمریکا قلمداد کرد؛ پیروزی‌هایی که همچون سیلی بر صورت مقامات جهانخوار آمریکا فرود می‌آید. همچنین مقوله جهاد با تروریسم تکفیری را باید در زمره جهادهایی دانست که در دهه ۱۳۹۰ در استمرار جهادهای چهار دهه‌ای جوانان ایران اسلامی به تحقق پیوسته و بینی استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا را به خاک مالیده است. 

مقام معظم رهبری در بیاناتشان در اجتماع ده‌ها هزار نفری بسیجیان در ورزشگاه آزادی به تاریخ ۱۲ مهر، به این موضوع اشاره کردند و گفتند: «این جلسه‌ی بزرگ در موقعیّت بسیار حسّاسی تشکیل شده است؛ موقعیّت کشور، موقعیّت منطقه، موقعیّت جهان، موقعیّتهای حسّاسی است، بخصوص برای ما ملّت ایران. حسّاسیّت از این جهت که از یک طرف عربده‌کشی‌های سران استکبار و سیاستمداران آمریکای جهان‌خوار، از یک طرف قدرت‌نمایی جوانان مؤمن و پیروزی‌های پیاپی در میدان‌های مختلف، از یک طرف مشکلات اقتصادی کشور و تنگیِ معیشتِ بخش بزرگی از مردم ضعیف کشور و از طرفی حسّاس شدن و به تکاپو افتادن نخبگان کشور که این وضعیّت آن‌ها را حسّاس کرده و به تکاپو و تلاش فکری و عملی وادار کرده است. کشور به‌خاطر وجود مشکل، از خمودگی و بی‌عملی درآمده است؛ خیلی‌ها که فقط تماشاگر بودند، امروز احساس وظیفه میکنند و سرگرم تلاش میشوند؛ این‌ها جهات مختلفی است، اوضاع ویژه‌ای است برای کشور و این جلسه در چنین شرایطی تشکیل شده است».

همچنین مقام معظم رهبری در همان اجتماع، فرمودند: ما در این حدود چهل سال جهادهای متعدّدی داشته‌ایم؛ در همه‌ی این جهادها جوانها جلو بوده‌اند، جوانها راه‌گشا بوده‌اند، جوانها نوک پیکان بوده‌اند. در جهاد با طاغوت در دوره‌ی پیش از پیروزی -دوره‌ی مبارزات- در جهاد با تجزیه‌طلبان در آغاز پیروزی انقلاب که در شرق کشور، در غرب کشور، در شمال کشور تجزیه‌طلبانی پیدا شدند، در جهاد با این تجزیه‌طلبان، ‌جلودارِ این حرکت عظیم جوانها بودند؛در جهاد سازندگی که از رویشهای آغاز انقلاب بود، جوانها جلو بودند و آنها بودند که این حرکت عظیم جهاد سازندگی را شروع کردند؛ در جهاد با تروریسمِ منافق و خائن در اوایل دهه‌ی ۶٠، در جهاد با متجاوزین در هشت سال دفاع مقدّس، در جهاد برای ترمیم خرابی‌های بعد از جنگ بعد از سال ۶۷، در جهاد فرهنگی در برابر تهاجم فرهنگی سال ۷۰، جوانها بودند که توانستند آن فضای دشوار را به نفع انقلاب و اسلام تغییر بدهند؛ در جهاد علمی از حول‌وحوش آغاز دهه‌ی ۸۰، جوانها بودند که در دانشگاه‌های مختلف، در پژوهشگاه‌های مختلف، به ندای مطالبه‌ی پیشرفت علمی لبّیک گفتند و راه علم و فنّاوری را به‌صورت جهشی در کشور باز کردند؛ و بالاخره در جهاد با تروریسم تکفیری در دهه‌ی ۹۰ در این سالهای اخیر.

کد مطلب: 67917
زمان انتشار: یکشنبه 22 مهر 1397 - 09:00:13
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+3

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد