به روز شده: 4 ساعت و 42 دقیقه قبل
کد مطلب: 67971
زمان انتشار: سه شنبه 24 مهر 1397 - 11:28:24

خانواده خاشقجی خواستار تحقیقات مستقل بین المللی شدند

حقوق بشر  > جهان  - خانواده روزنامه نگار ناپدیدشده سعودی خواستار تشکیل یک کمیته مستقل و بی طرف بین المللی برای تحقیقات پیرامون ناپدید شدن وی در کنسولگری عربستان در استانبول شدند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العالم، فرزندان جمال خاشقجی روزنامه نگار سعودی بیانیه ای پیرامون ناپدید شدن پدرشان در کنسولگری عربستان در استانبول صادر کردند.

خانواده خاشقجی در این بیانیه ضمن ابراز اندوه و نگرانی از اخبار ضد و نقیض پیرامون پدرشان، خواستار تشکیل یک کمیته حقیقت یاب مستقل و بی طرف بین المللی برای تحقیق پیرامون وضعیت وی شدند.

خاشقجی روزنامه نگار ۵۹ ساله سعودی که پس از انتصاب محمد بن سلمان به عنوان ولیعهد عربستان، کشورش را ترک کرد و به آمریکا رفت، از دهم مهرماه جاری پس از ورود به ساختمان کنسولگری عربستان در شهر استانبول ترکیه ناپدید شده است.

وی در مقالاتی در روزنامه واشنگتن پست، از تهاجم عربستان به یمن، بحران اقتصادی ریاض با کانادا و سرکوب مدافعان حقوق زنان عربستان انتقاد کرده بود.

به گفته برخی منابع غیر رسمی خبری، ماموران سازمان های امنیتی سعودی، وی را پس از شکنجه در داخل ساختمان کنسولگری عربستان به قتل رسانده و جنازه وی را قطعه قطعه و معدوم کرده اند.

کد مطلب: 67971
زمان انتشار: سه شنبه 24 مهر 1397 - 11:28:24
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-3

دیگر مطالب