به روز شده: 12 ساعت و 33 دقیقه قبل
کد مطلب: 67982
زمان انتشار: سه شنبه 24 مهر 1397 - 14:07:30

تقویت پیوند دانش آموزان نخبه با پلیس

کودکان  - در دیدار معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس پلیس پیشگیری ناجا بر لزوم تقویت پیوند دانش آموزان نخبه با پلیس تاکید شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر،سردار محمد شرفی، رئیس پلیس پیشگیری ناجا و فاطمه مهاجرانی معاون وزیر و رئیس مرکز ملی پرورش استعداد‌های درخشان و دانش پژوهان جوان وزارت آموزش و پرورش دیدار و گفتگو کردند.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا در این دیدار با اظهار خرسندی از تعامل خوب و سازنده جامعه بزرگ آموزش و پرورش با نیروی انتظامی به تبیین نگاه اجتماعی پلیس به تولید امنیت پرداخت و گفت: بر این باور هستیم امنیتی که با همراهی مردم ایجاد شود از انسجام، پویایی و ثبات مطلوبی برخوردار خواهد بود.

سردار شرفی برخورداری کشور‌ها از جمعیت کیفی را یکی از مولفه‌های مادی قدرت برشمرد و خاطرنشان کرد: یکی از مولفه‌های مادی قدرت، جمعیت کیفی هر کشور است و توسعه توامان کمیت و کیفیت هر جمعیت به سهم خود موجب اقتدار ملی می‌شود.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا بروز تنش را از مهم‌ترین آثار جمعیت بی کیفیت عنوان و تصریح کرد: از دستاورد‌های انقلاب اسلامی این است که در حال حاضر ایران اسلامی از جمعیت کیفی و کمی یکسانی برخوردار است لذا وظیفه ما مسئولان است از دستاورد‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی صیانت و با دراختیار گذاردن موقعیت‌های مناسب از نبوغ فکری آن‌ها در راستای رشد و تعالی کشور بهره گیری کنیم.

سردار شرفی تصریح کرد: تغییرات جمعیتی علاوه بر اینکه از پارامتر‌های جمعیتی ناشی می‌شود، از بسیاری از عوامل اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی که به مرور زمان در سیر تحول کشور‌ها رخ می‌دهد، تاثیر می‌پذیرد لذا آینده تحولات جمعیتی و تاثیر آن بر نظم و امنیت برای پلیس حائز اهمیت است.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: دانش آموزان از تاثیرگذار‌ترین اقشار در جریان علمی کشور هستند و استفاده از ظرفیت عظیم آنان بخصوص دانش آموزان نخبه در حوزه نظم و امنیت برای سازمان پلیس ارزشمند است.

سردار شرفی افزود: مسیر توسعه کشور از مسیر علم می‌گذرد لذا جایگاه نخبگان در پیشگیری از وقوع جرایم و تامین امنیت که در نهایت به توسعه و تعالی کشور ختم می‌شود قابل تامل است.

وی با اشاره با سرعت تغییر و تحول در عرصه‌های مختلف خاطرنشان کرد: سرعت شتابان تحولات خبر از آینده‌ای متفاوت در تمامی زمینه‌های مرتبط با کار و زندگی می‌دهد لذا پلیس در صدد است همپا با تحولات و با آینده نگری بتواند در عرصه تولید نظم و امنیت پیشگام باشد لذا نیازمند همراهی نخبگان برای ترسیم ساز و کار‌های تامین امنیت در زمان آینده با توجه به سرعت شتابان تحولات در جامعه هستیم.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا افزود: در حال حاضر تامین امنیت و ارائه خدمات انتظامی ۵۰ درصد توان پلیس را به خود معطوف کرده است این در حالی است که در سایر کشور‌ها خدمات مشابه، الکترونیکی و غیر حضوری است و این نوع خدمات رسانی تولید رضایت و در نهایت همراهی مردم با دستگاه‌های متولی امنیت را به دنبال دارد.

سردار شرفی آموزش و پرورش را از جمله نهاد‌های تاثیرگذار در امنیت ارزیابی کرده خواستار توسعه همکاری‌های مشترک شد.

فاطمه مهاجرانی نیز در این نشست اظهار داشت: وظیفه شهروندی و سازمانی ایجاب می‌نماید همیشه در خدمت پلیس باشیم.

وی افزود: تامین و ارتقاء دو نعمت بزرگ الهی یعنی سلامت و امنیت وظیفه‌ای همگانی است لذا آموزش و پروش به عنوان یک سازمان موثر در کمک به تامین و توسعه امنیت دارای سهم و نقش است که به انحاء مختلف تلاش می‌نماید همگام با پلیس در پیشرفت، تعالی، توسعه همه جانبه و پایدار، بستری امن، سالم و با آرامش موثر واقع شود.

این مقام مسئول با اظهار خرسندی از ایده تقویت پیوند دانش آموزان نخبه و پلیس ضمن اعلام آمادگی برای توسعه همکاری‌های مشترک خاطرنشان کرد: ارتباط دانش و امنیت را باید از ابتدا به دانش آموزان بیاموزیم.

رئیس مرکز ملی پرورش استعداد‌های درخشان و دانش پژوهان جوان، پیش دستی پلیس برای تامین امنیت از رهاورد دانش و پژوهش را نشانگر آینده نگری نیروی انتظامی در تامین امنیت دانست و گفت: دغدغه پلیس پیشگیری برای همسان سازی تولید امنیت با تحولات شتابان جامعه و تلاش برای الکترونیکی کردن خدمات انتظامی قابل درک است لذا تلاش خواهیم کرد با تعریف نقش و سهم دانش آموزان مستعد در امنیت کشور این مطالبه پلیس را با بهره گیری از ظرفیت‌های در اختیار آموزش و پرورش در قالب المپیادها، کارویژه‌های مرتبط همچون کار سوق، طرح ملی شهاب، جشنواره جوان خوارزمی در جمع دانش آموزان نخبه و توانمند مطرح و با بسیج علمی تمامی امکانات به این مهم پاسخگو باشیم.

مهاجرانی در بخش دیگر سخنان خود با قدردانی از تلاش‌های پلیس در تامین امنیت و کمک به توسعه و آبادانی کشور گفت: در حال حاضر ۱۲۵ هزار دانش آموز مستعد در سراسر کشور وجود دارد که می‌توان نیازمندی‌های علمی پلیس در موضوعات مختلف را به صورت بومی طراحی، ایده پردازی و زمینه اجرای آن عملیاتی نمود.

بر اساس گزارش میزان، وی ۳۰ موضوع مرتبط با امور پلیسی از ۱۲۰۰ طرح ارسالی به جشنواره جوان خوارزمی را نویدبخش علاقه دانش آموزان به امور انتظامی دانست و گفت: فرصت سازی پلیس برای ورود دانش آموزان نخبه به ایده پردازی در امور مرتبط قابل تقدیر است.

در این نشست مشترک مقرر گردید زمینه همکاری‌های مشترک مرکز ملی پرورش استعداد‌های درخشان به عنوان قسمت نخبه پرور نظام در بخش دانش آموزی و پلیس پیشگیری ناجا به عنوان پرچمدار ایجاد تحول در حوزه خدمات انتظامی در قالب تفاهم نامه منعقد اجرایی شود.

کد مطلب: 67982
زمان انتشار: سه شنبه 24 مهر 1397 - 14:07:30
همچنین در ارتباط با این مطلب:
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-3

دیگر مطالب