به روز شده: 1 ساعت و 50 دقیقه قبل
کد مطلب: 68023
زمان انتشار: شنبه 28 مهر 1397 - 10:38:16

اربعین حسینی فرصتی برای همگرایی امت اسلامی

حقوق بشر  - سکینه‌السادات پاد

اربعین فرصتی برای همگرایی امت اسلام در عرصه بین‌المللی است. آنچه که زمینه  اتحادیه‌ها و کنوانسیون‌های بین المللی را در عالم ایجاد کرده و یا می‌کند، نوعاً بعداز جنگ‌های جهانی و جهت متعهد کردن دولت‌ها نسبت به احترام حقوق ملت‌ها و عدم اشاعه و ایجاد جنگ و اختلاف است. اتحادیه‌های نمایشی که حاصل جمع تضمین منافع دولت‌ها و ملت‌ها است.

اما دنیا شاهد اتحاد انسانی و همگرایی میلیون‌ها انسان عاشقی است که بدون الزامات بین المللی و اهرم‌های فرمایشی،  شوراها و سازمان‌های بین المللی،  در برهه‌ای از زمان و جغرافیایی از عالم هستند که بسیاری از اتحادیه های دورتر از آن، برای ایجاد تنش و تفرفه در همین منطقه محل وفاق دل‌ها هزینه‌های هنگفت می‌کنند.

حماسه عظیم اربعین تجربه حضور هم زمانی نژادها، زبان‌ها رنگ پوست‌ها و حتی بعضاً اعتقادهای متفاوت است. اینجا بیانیه حقوق بشر اسلامی به انسانی ترین زبان و عمل، نمایشی سترگ، اما توأم با مهربانی دارد. مدیریت مقتدرانه اسلامی متکی بر مؤلفه‌های مترقی انسانی و مدیریتی توانسته است نمایشی در عرصه بزرگ بین النهرین با حضور میلیون‌ها انسان در اوج دقت, سلامت و با بهترین شاخصه‌های کیفی و فراتر از استانداردهای بین المللی در پیش چشمان جهانیان ترسیم کند و این یعنی حب الحسین یجمعنا.

علی رغم صرف هزینه‌های فراوان توسط  بعضی از سران مرتجع عرب که همانسران دور افتاده از آموزه‌های انسانی و اسلامی پیامبر رحمت و مهربانی بوده و اتحاد و همگرایی آنها با محور شرارت عبری، برای ضربه زدن به این حماسه پر شوکت از طریق اختلاف افکنی‌ها و ایجاد تنفرهای نژادی و ملیتی که خلاف صریح تعالیم وحدت بخش اسلام است، اربعین حسین(ع) بازهم در حال جذب وجمع دلهای آزاده از هر دین و مسلک است، جذبی که عاشقانش برادرانه و مهربانانه چون براده های آهن، گرد آهن‌ربای دلربایش جمع شده اند.

بی‌شک اربعین نشانه موفقی از تمدن مترقی اسلامی بوده و بشارتی برای مدیریت انسان کامل است. آنهایی که اربعین و این پیاده‌روی باشکوه‌ را تجربه می کنند، اکنون دیگر بر ضرورت آمدن آخرین ذخیره خدا یعنی بقیه الله الاعظم (عج) برای بسط این حجم از مهربانی و سخاوت و آرامش شک ندارند و شاید آینده‌پژوهان جبهه جنگ طلبان و ضد صلح پایدار و مستکبرین عالم، این را به درستی درک کرده‌اند که به این اندازه از  اتحاد ایمانی و دلبرانه  اربعین واهمه داشته و برای برهم زدن آن، نقشه‌های شوم طراحی میکنند.

حرکت عظیم و بین المللی اربعین که دلهای آزادگان عالم را از سرتاسر گیتی، از قلب اروپا و آمریکا، از جای جای آسیا و همه گستره عالم گرد هم آورده است، نوید همگرایی و تلاش ملت‌ها برای حکم‌رانی و زمامداری شایستگان در عالم و برقراری امنیت، صلح، برابری و برادری است.

حرکت عظیم اربعین جهشی در مفاهیم انسانی و رویکرد معنوی در عالم به وجود آورده است که همه سازمان‌های پرطمطراق که از درآمد سرانه کشورها اداره می‌شوند و با بهانه ایجاد برابری انسان‌ها تشکیل شده‌اند, نتوانسته‌اند در ایجاد مانند آن، توقیفی تحصیل کنند و هژمونی رسانه ای مستکبرِ ضد صلح جهانی آنها که با دلارهای سعودی و افکار مادی‌گرایانه ضدانسانی عبری اداره می‌شوند، نمی خواهند این حماسه عظیم را به نمایش گذارند.

این جا محکی است برای ارزیابی واقعی ادعاها و فرصتی است برای دیدن اسلام واقعی پیرو مکتب اهل بیت. اربعین عاشقانه هایی از سخاوت، دل‌دادگی، احسان، مهربانی، شور توأم با شعور و بی‌کرانه‌ای از همه خصلت‌های خوب و پسندیده انسانی که مطابق آموزه‌های همه ادیان الهی است و اصلا اینجا به برکت حب الحسین، مجمع تقریب مذاهب و ادیان است.

معاون مرکز دانشجویی حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران و وکیل پایه یک دادگستری

کد مطلب: 68023
زمان انتشار: شنبه 28 مهر 1397 - 10:38:16
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-4

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد