به روز شده: چند لحظه قبل
کد مطلب: 68054
زمان انتشار: یکشنبه 29 مهر 1397 - 11:13:54
عضو کمیسون قضایی و حقوقی مجلس:

برخورد دستگاه قضایی با مفسدان اقتصادی امیدواری خوبی را در بین مردم ایجاد کرده است

برخورد دستگاه قضایی با مفسدان اقتصادی امیدواری خوبی را در بین مردم ایجاد کرده است
قوه قضائیه  - عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس با اشاره به اینکه قوه قضائیه باید اطلاع رسانی بیشتری از برخورد با متخلفان دانه درشت اقتصادی به مردم ارائه کند، گفت: نحوه برخورد دستگاه قضایی با مفسدان امیدواری خوبی برای احقاق حق ایجاد کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، «محمدعلی پورمختار» در رابطه با اهمیت روند رسیدگی مستمر به پرونده مفاسد اقتصادی از سوی قوه قضائیه، گفت: خوشبختانه امروزه شاهد سرعت گرفتن رسیدگی به پرونده های مفاسد اقتصادی هستیم.

نماینده مردم کبودرآهنگ و بهار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مردم توقعشان نسبت به برخورد دستگاه قضایی با متخلفان دانه درشت افزایش یافته است که باید مورد توجه این مجموعه قرار بگیرد، اظهار کرد: بر این اساس به نظر می رسد هم اکنون نیاز به اطلاع رسانی بیشتر و دقیق تر نسبت به اقدامات قضایی انجام شده بیش از گذشته است تا کارکردهای این قوه برای مردم بیشتر تبیین شود.

وی با اشاره به اینکه نشست های سخنگوی قوه قضائیه برای اطلاع رسانی نسبت به مبارزه با دانه درشت های فاسد اقدامی خوب اما کافی نیست، افزود: بر این اساس مشاهده می شود که موضوع پخش مستقیم یا غیرمستقیم مشروح جلسات دادرسی و رسیدگی به پرونده ها یکی از مواردی است که مورد مطالبه مردم است و هم اکنون جای این مهم در روند رسیدگی های قوه قضائیه خالی است.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه نحوه دستگاه قضایی با مفسدان اقتصادی امیدواری خوبی را در بین مردم برای احقاق حق ایجاد کرده است، ادامه داد: به عنوان مثال اقدامات خوبی برای برخورد با افرادی که به صورت کلان ارز دریافت کرده بودند و مشخص نیست چه کالایی را به کشور وارد کرده اند صورت گرفت.

پورمختار اعتقاد دارد نهادهای نظارتی مانند سازمان بازرسی کل کشور وزارت اطلاعات، نیروهای انتظامی و اطلاعات سپاه باید همکاری منسجم تری را با قوه قضائیه داشته باشند تا بتوان مانع بزرگی بر سر راه مفسدان اقتصادی ایجاد کنیم.

بر اساس گزارش خانه ملت، این عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در این بین قوه مقننه نیز باید قوی تر و جزئی تر مسائل مختلف را را بررسی کند و گزارش هایش را به قوه قضائیه بدهد تا رسیدگی به آنها با کیفیت تر شود.

کد مطلب: 68054
زمان انتشار: یکشنبه 29 مهر 1397 - 11:13:54
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+2

دیگر مطالب
یادداشت
تلگرام؛ گوساله سامری
تلگرام؛ گوساله سامری
حجت الاسلام و المسلمین شهریاری
واقعیت ها
واقعیت ها
حسام الدین برومند
مدرس، تاریخ و عدلّیه
مدرس، تاریخ و عدلّیه
سیدمحمد میرزمانی