به روز شده: 1 ساعت و 35 دقیقه قبل
کد مطلب: 68115
زمان انتشار: چهارشنبه 2 آبان 1397 - 09:39:16

"سوء استفاده جنسی یک بنیاد خیریه" لیبریا را ناآرام کرد/فیلم

حقوق بشر  > جهان  - مردم لیبریا در اعتراض به فعالیت یک بنیاد خیریه آمریکایی تظاهرات کردند که به دختران آفریقایی تعرض جنسی می کند.

به گزارش صداوسیما به نقل از خبرگزاری فرانسه، مردم لیبریا در اعتراض به فعالیت یک بنیاد خیریه آمریکایی تظاهرات کردند که به دختران آفریقایی تعرض جنسی می کند.

 

 


دیروز شهر مونروویا پایتخت کشور آفریقایی لیبریا شاهد برپایی تظاهرات بود. شرکت کنندگان در این تظاهرات به فعالیت یک بنیاد به اصطلاح خیریه آمریکایی در کشورشان اعتراض داشتند که در آنجا به چندین دختر تجاوز شده است. این بنیاد آمریکایی در لیبریا به فعالیتهای آموزشی مشغول است و پس از فاش شدن ماجرای تجاوز به عنف به دختران در این مدرسه، به این موسسه، مدرسه تجاوز به عنف می گویند.

جوول تیلور Jewel Taylor رئیس جمهور لیبریا در واکنش به افزایش موج درخواست ها برای انجام تحقیق و تفحص در این باره، روز گذشته دستور تحقیق و تفحص مستقل و فوری را در این خصوص صادر کرد. قرار بود دخترانی که در گذشته هدف تعرض های جنسی قرار گرفته یا به فحشاء کشیده شده اند در این بنیاد آمریکایی دوره های بازگشت به جامعه و احیای روحی و روانی را سپری کنند اما دقیقا برعکس هدف اعلام شده، دختران بینوا در این مکان هدف تجاوز جنسی قرار می گرفتند.


شرکت کنندگان در این تظاهرات برخورد سریع و قاطع با افراد خطاکار در این بنیاد آمریکایی را خواستار شدند. هفته گذشته یک پایگاه اینترنتی آمریکایی فاش کرد دختران در بنیاد موسوم به "آکادمی بیش از من" در پایخت لیبریا به صورت گسترده هدف تجاوز به عنف قرار می گیرند.

برخی از این دختران در این موسسه، تنها ده سال سن داشته اند و بنیانگذار این بنیاد این جنایت جنسی را علیه آنها مرتکب شده است. این بنیاد فعالیت خود را در سال دو هزار و سیزده شروع کرد و هجده مدرسه در کشورهای محروم غرب آفریقا تاسیس کرد. بنیانگذار این بنیاد به اصطلاح خیریه توانست بیش از هشت میلیون دلار پول برای فعالیتهایش جمع کند که حدود ششصد هزار دلار آن را دولت آمریکا داده بود.

الن جانسون سیرلیف Ellen Johnson Sirleaf رئیس جمهور وقت لیبریا که برنده جایزه نوبل صلح شده است نیز از فعالیتهای این بنیاد در آن زمان حمایت می کرد. مسئولان بنیاد مذکور ضمن ابراز تاسف عمیق از اتفاق رخ داده تاکید کرده اند اجازه نخواهند داد هرگز چنین اتفاقی در آینده تکرار شود.

کد مطلب: 68115
زمان انتشار: چهارشنبه 2 آبان 1397 - 09:39:16
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-2

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد