به روز شده: 19 ساعت و 6 دقیقه قبل
کد مطلب: 68149
زمان انتشار: چهارشنبه 2 آبان 1397 - 16:13:03

انگلیس هم روادید سعودی ها را لغو کرد

انگلیس هم روادید سعودی ها را لغو کرد
حقوق بشر  > جهان  - خست‌وزیر انگلیس ضمن محکوم کردن مجدد قتل جمال خاشقچی روزنامه‌نگار منتقد عرب اعلام کرد که بر اساس تدابیر صورت گرفته توسط وزارت کشور، از ورود مظنونان قتل خاشقچی به انگلیس جلوگیری و روادید افرادی که در گذشته صادر شده، امروز باطل می‌شود.

به گزارش ایرنا، «ترزا می» این اظهارات را روز چهارشنبه در مجلس عوام بیان داشت و تصریح کرد که انگلیس با شدیدترین لحن ممکن این حادثه را محکوم کرده است.
به گزارش ایرنا، جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد آل سعود در 2 اکتبر (10 مهر) که برای طی مراحل ثبت ازدواج با خدیجه چنگیز نامزد ترکیه ای خود، وارد ساختمان کنسولگری عربستان شده بود، پس از ورود به کنسولگری ناپدید شده و از آن محل خارج نشد.
نامزد وی پس از اطمینان از خارج نشدن خاشقچی از ساختمان کنسولگری، پلیس و مقامات عالی ترکیه را در جریان رویداد قرار داد ولی مقامات آل سعود به مدت 18 روز منکر اطلاع از خاشقچی شدند.
حکومت آل سعود پس از 18 روز انکار، در پی فشار بین المللی با صدور بیانیه ای به قتل او در ساختمان کنسولگری عربستان در استانبول اعتراف کرده و مدعی کشته شدن خاشقچی در پی یک مشاجره شد.
همه مدارک و شواهد نشان می دهد که 15 نفر از نزدیکان بن سلمان که از طرف او به استانبول اعزام شده بودند، عامل قتل خاشقچی هستند و ادعای آل سعود درباره این روزنامه نگار کذب است.
مقامات آل سعود مدعی بازداشت 18 نفر در ارتباط با این پرونه شده اند ولی هنوز ابعادی از این پرونده مبهم مانده و تاکنون از جسد خاشقچی روزنامه نگار به قتل رسیده توسط عوامل آل سعود خبری در دست نیست و آمران و عاملان اصلی این جنایت نیز معرفی نشده اند.

کد مطلب: 68149
زمان انتشار: چهارشنبه 2 آبان 1397 - 16:13:03
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-2

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد