به روز شده: 6 ساعت و 27 دقیقه قبل
کد مطلب: 68155
زمان انتشار: شنبه 5 آبان 1397 - 08:57:24

راست افراطی های آمریکایی با مهاجران مقابله می کنند

حقوق بشر  > جهان  - گروه های شبه نظامی و فعالان راست افراطی در آمریکا در حال جمع آوری پول و حرکت به سوی مرز مکزیک برای مقابله با ورود موج جدید مهاجران به ایالات متحده هستند.

به گزارش شنبه ایرنا به نقل از آسوشیتدپرس، هنوز معلوم نیست، شمار فعالان راست افراطی و شبه نظامیانی که راهی مرز مکزیک می شوند، چقدر است. اما اقدام آنها در شرایطی انجام می شود که موجی متشکل از چهار هزار مهاجر از آمریکای لاتین راهی ایالات متحده شده اند. این مهاجران هزار و ششصد کیلومتر با مرز آمریکا فاصله دارند و هفته ها طول می کشد تا به آن کشور برسند.
احتمال حضور شبه نظامیان در مرز مکزیک و افزایش لفاظی ها علیه مهاجران به نگرانی درباره بروز تنش های شدید دامن زده است. هفته گذشته، نیروهای گشتزنی مرزی آمریکا در ایالت تگزاس هشدار دادند که انتظار می رود شهروندان مسلح برای مقابله با ورود کاروان مهاجران وارد به این ایالت بروند.
سه فعال راست افراطی به آسوشیتدپرس گفتند که آنها در حال سازماندهی گروه های مخالف مهاجران هستند و از سوی دیگر در شبکه اجتماعی فیسبوک هشدارهایی به کاروان مهاجران داده اند.
شبه نظامیان گفتند که قصد دارند با خود سلاح و تجهیزاتی مانند جلیقه های ضدگلوله به مرز تگزاس ببرند.
این در حالی است که جیمز متیس وزیر دفاع آمریکا در آستانه نزدیک شدن مهاجران به مرز ایالات متحده با استقرار هشتصد نیروی نظامی در مرز مکزیک موافقت کرده است.
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا پیش از این هشدار داده بود که در صورت عدم توقف کاروان مهاجران که اغلب از کشورهای هندوراس، گواتمالا و السالوادور عازم آمریکا شده اند، نیروهای ارتش را به نقاط مرزی می فرستد.
مقابله با موج پناهجویان از جمله وعده های انتخاباتی ترامپ بود که به دنبال آن طرح های مختلفی از ساخت دیوار مرزی تا فرمان منع ورود مسلمانان به اجرا درآمد.

کد مطلب: 68155
زمان انتشار: شنبه 5 آبان 1397 - 08:57:24
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+3

دیگر مطالب