به روز شده: 18 ساعت و 45 دقیقه قبل
کد مطلب: 68181
زمان انتشار: شنبه 5 آبان 1397 - 14:40:56

روسیه برای جنگ آماده می شود

روسیه برای جنگ آماده می شود
حقوق بشر  > جهان  - معاون اداره منع اشاعه و کنترل تسلیحات وزارت امور خارجه روسیه:آمریکا آماده جنگ می شود و روسیه باید برای دفاع از خاک، اصول و ارزش های خود آماده باشد.

به گزارش صدا و سیما؛ یکی از مقامات روسیه تأکید کرد کشورش برای دفاع از خود در برابر هرگونه تهاجمی آماده است.
اندری بلوسوف معاون اداره منع اشاعه و کنترل تسلیحات وزارت امور خارجه روسیه در اظهار نظر درباره خروج یکجانبه آمریکا از پیمان نیروهای هسته ای میانبرد گفت: آمریکا آماده جنگ می شود و روسیه باید برای دفاع از خاک، اصول و ارزش های خود آماده باشد.
بلوسوف افزود: به دنبال آنکه روسیه نتوانست مجمع عمومی سازمان ملل را به تصویب قطعنامه این کشور در حمایت از پیمان نیروهای هسته ای میانبرد متقاعد کند، روسیه برای یک جنگ آماده می شود و من می توانم این موضوع را تأیید کنم. ما برای دفاع از سرزمین، تمامیت ارضی، اصول، ارزش ها و ملت خود آماده می شویم.
وی در عین حال تأکید کرد این روسیه نیست که برای آغاز جنگ آماده می شود و تفاوت بزرگی میان آمادگی روسیه و آمریکا وجود دارد. به لحاظ زبان شناختی تفاوت تنها در یک کلمه است، هم به زبان روسی و هم به انگلیسی: روسیه برای جنگ آماده می شود و آمریکا برای جنگ آماده می شود. در غیر اینصورت چرا آمریکا از پیمان نیروهای هسته ای میان برد خارج می شود، توانمندی هسته ای خود را تقویت و دکترین جدید هسته ای اتخاذ می کند؟
بلوسوف خاطر نشان کرد چنانچه آمریکا از این پیمان خارج شود و توان هسته ای خود را به شیوه ای کنترل نشده تقویت کند با واقعیت دیگری مواجه خواهیم شد.
به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، پیمان نیروهای هسته ای میان برد سال 1987 در بحبوحه جنگ سرد بین رؤسای جمهور وقت روسیه و آمریکا به امضاء رسید و دو طرف توافق کردند زرادخانه های هسته ای خود را کاهش دهند و به نابودی همه موشک های کروز یا بالستیک با برد بین 310 تا 3400 مایل متعهد شدند.
دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا شنبه گذشته اعلام کرد کشورش قصد دارد از پیمان نیروهای هسته ای میان برد- به دلیل اینکه روسیه این پیمان را نقض کرده است- خارج شود.

کد مطلب: 68181
زمان انتشار: شنبه 5 آبان 1397 - 14:40:56
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-1

دیگر مطالب
گفتگو
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد