به روز شده: چند لحظه قبل
کد مطلب: 68188
زمان انتشار: شنبه 5 آبان 1397 - 15:37:58

شکایت یک دیده‌بان دولتی از سیاست مهاجرتی ترامپ

حقوق بشر  > جهان  - یک گروه دیده‌بان دولتی، دولت ترامپ را بابت ناکامی در ایجاد سوابقی که کودکان مهاجران را حین جداسازی آنها در مرز به والدینشان مرتبط می‌ساخت، تحت پیگرد قرار داده است.


به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری هیل، گروه نظارتی "شهروندان برای مسوولیت‌پذیری و اخلاقیات در واشنگتن" (CREW) دولت آمریکا را به نقض قانون سوابق فدرال متهم کرده و شکایتش را علیه کریستین نیلسن، وزیر امنیت داخلی و وزارت امنیت داخلی تنظیم کرده است. 

در متن شکایتنامه ۲۳ صفحه‌ای که به قاضی منطقه‌ای آمریکا در حوزه دی‌سی تحویل شد، همچنین دولت ترامپ به ناکامی در ایجاد سوابق برنامه مدیریتی مناسب متهم شد.

در متن شکایت این گروه‌ دیده‌بان دولتی آمده است: در حقیقت، به ندرت یک سوء مدیریت چنین تبعات فاجعه‌باری به همراه می‌آورد. وزارت امنیت داخلی هزاران کودک را از والدینشان جدا کرد، از ایحاد و حفظ مدارک مناسب آن افرادی که تحت حظانت قرار دارد، ناکام ماند و متعاقبا نتوانست تمام این خانواده‌های جدا افتاده را دوباره به هم برساند.

این شکایت پس از آن تنظیم شد که واشنگتن پست اوایل همین ماه در گزارشی اعلام کرد دونالد ترامپ در حال بررسی یک سیاست جداکننده جدید است.

نوآ بوک‌بایندر، مدیر اجرایی این گروه نظارتی در بیانیه‌ای گفت: اجرای ناگهانی سیاست تحمل صفر دولت ترامپ و ناکامی وزارت امنیت داخلی برای نگهداری اصلی‌ترین ملزومات سوابق که طبق قانون فدرال اجباری است، روی زندگی هزاران پناهجوی وارد شده به کشورمان تبعات فاجعه‌باری داشته است و حتی تهدید جدایی دائمی کودکان از والدینشان را در پی دارد.

وزارت امنیت داخلی آمریکا هنوز اظهارنظری نکرده است.

کد مطلب: 68188
زمان انتشار: شنبه 5 آبان 1397 - 15:37:58
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-1

دیگر مطالب
گفتگو
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد