به روز شده: 13 ساعت و 45 دقیقه قبل
کد مطلب: 68209
زمان انتشار: یکشنبه 6 آبان 1397 - 09:37:57

عفو بین الملل خواستار تحریم بازی های سوپر کاپ در عربستان شد

حقوق بشر  > جهان  - عفو بین الملل خواستار خودداری باشگاه های فوتبال آسه میلان و یونتوس از حضور در بازیهای سوپرکاپ ایتالیا در عربستان سعودی شد.

به گزارش صدا و سیما به نقل از خبرگزاری فرانسه؛ مسئولان عفو بین الملل با اشاره به حادثه قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار سعودی، از باشگاههای فوتبال آسه میلان و یونتوس خواستند تا از حضور در بازیهای سوپرکاپ ایتالیا که قرار است ماه ژانویه به میزبانی عربستان سعودی در ریاض برگزار شود، خودداری کنند.
 الن هوگراث، مدیر سیاسی عفو بین الملل در انگلیس گفت: حتی پیش از حادثه کشته شدن ناگوار جمال خاشقچی، عربستان سعودی سوابق بسیار بدی در زمینه نقض حقوق بشر داشت.
وی افزود، باشگاههای بزرگی همچون یونتوس و آسه میلان باید بدانند حضور آنان در رویدادهای ورزشی در عربستان سعودی می تواند در راستای کمک به بهبود اعتبار و چهره مخدوش ریاض تلقی شود.
خاشقچی، روزنامه نگار سعودی و منتقد دولت این کشور در دوم اکتبر پس از ورود به کنسولگری عربستان سعودی در استانبول برای پیگیری اداری ازدواج با نامزد ترکیه ای خود کشته شد.
هوگراث خواستار دقت بیشتر اینگونه باشگاههای ایتالیا شد و افزود، حضور شما در عربستان سعودی نه تنها در بردارنده پیامی برای ورزش دوستان در سراسر جهان خواهد بود بلکه سبب می شود فعالان شجاع و مدافعان حقوق بشری عربستان سعودی نیز تحت تاثیر قرار گیرند.
حادثه قتل خاشقچی در حالی ضربات سنگینی بر چهره عربستان سعودی وارد می کند که محمد بن سلمان از سال گذشته خود را وارث تخت ملک سلمان می داند.
قرار است سوپرکاپ 2018 و 2019 ایتالیا در ژانویه 2019 در ریاض پایتخت عربستان سعودی برگزار شود.

کد مطلب: 68209
زمان انتشار: یکشنبه 6 آبان 1397 - 09:37:57
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+2

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد