به روز شده: 2 ساعت و 26 دقیقه قبل
کد مطلب: 68251
زمان انتشار: دوشنبه 7 آبان 1397 - 11:17:45

فضائلی: اربعین رویدادی بی‌سابقه و بی‌نظیر اجتماعی و ماجرای تأثیرگذار و جریان‌ساز است

حقوق بشر  - کارشناس ارشد مسائل سیاسی گفت: اربعین، یک رویداد بی‌سابقه و بی‌نظیر اجتماعی است که از جهات مختلف منحصر به فرد است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، مهدی فضائلی با اشاره به حضور پرشور مردمی در مراسم اربعین حسینی گفت: اربعین، یک رویداد بی‌سابقه و بی‌نظیر اجتماعی است که از جهات مختلف منحصر به فرد است.


وی ادامه داد: یکی از مهمترین ویژگی‌های اربعین جهت‌دار بودن و استمرار این حرکت است. طبیعتاً وقتی چنبن جمعیت عظیمی با مشقات فراوان برای زیارت اباعبدالله حرکت می‌کنند، مطمئنا چنین حماسه‌ای با چنین جهت‌گیری و الگویی تأثیرات نامحدودی در عرسه بین الملل خواهد داشت.

فضائلی افزود: هنوز ارزیابی دقیقی از ابعاد تأثیرات اربعین در دست نیست. راهپیمایی اربعین، ابعاد متفاوتی دارد و جا دارد اندیشمندان زیادی روی این موضوع کار کنند.

وی گفت: در دیداری که رهبر معظم انقلاب با اندیشمندان داشتند یکی از کلید واژه‌هایی که مطرح کردند، اربعین بود که ابعاد جدیدی را از این رویداد عظیم جلوی چشم ما باز کرده و زمینه‌های فهم و استفاده‌ ییشتر از آن را می‌توان انجام داد.

کارشناس ارشد مسائل سیاسی اضافه کرد: اربعین ماجرای تأثیر گذار و جریان سازی است. یکی از دلایل اهمیت اربعین  را می‌توان از تلاش هوشمندانه‌ای که رسانه‌های بیگانه برای کتمان آن بکار می‌گیرند، متوجه شد.
 
بر اساس گزارش میزان، فضائلی یادآور شد: دشمن نمی‌داند چگونه با اربعین مواجه شود. لذا ساده‌ترین کار که نادیده گرفتن، بایکوت خبری و مسکوت گذاشتن است را در دستور کار قرار داده‌اند البته نمی‌توانند به این کار ادامه دهند. راهپیمایی اربعین به حدی تأثیرگذار و مهم است که دیده خواهد شد و اثرات خود را خواهد گذاشت.
کد مطلب: 68251
زمان انتشار: دوشنبه 7 آبان 1397 - 11:17:45
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-4

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد