به روز شده: 29 دقیقه قبل
کد مطلب: 68397
زمان انتشار: دوشنبه 14 آبان 1397 - 17:06:48

معاون امنیتی وزیرکشور مطرح کرد: عزم جدی جمهوری اسلامی ایران برای مبارزه با قاچاق مواد مخدر

معاون امنیتی وزیرکشور مطرح کرد: عزم جدی جمهوری اسلامی ایران برای مبارزه با قاچاق مواد مخدر
حقوق بشر  -  معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور گفت: همکاری نزدیک ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم به ثبات در منطقه بویژه سوریه کمک کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، حسین ذوالفقاری ظهر امروز در دیدار با واسیلی بیسکارف، رئیس کمیته امنیت و مبارزه با ارتشاء دومای دولتی روسیه گفت: همکاری نزدیک ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم به ثبات در منطقه بویژه سوریه کمک کرده است.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور با اشاره به تجارب مشترک دو کشور ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم، جرایم سایبری، مواد مخدر و مهاجرت‌های غیرقانونی، عنوان کرد: برای مبارزه با تروریسم باید ریشه ای‌تر و با کار اطلاعاتی عمیق تری به این مبارزه ادامه دهیم و اجازه ندهیم تروریست‌ها در منطقه بار دیگر منسجم شوند.

ذوالفقاری به اقدامات انجام شده برای عملیاتی کردن موافقتنامه امنیتی میان دو کشور پرداخت و افزود: امیدوارم تا چند ماه آینده این برنامه اجرائی آماده شود و به امضاء برسد.

وی گفت: در این برنامه همه اقداماتی که قرار است بطور مشترک در زمینه‌های امنیتی بویژه در موضوعات مبارزه با تروریسم، جرایم سایبری، مبارزه با مواد مخدر و مهاجرت‌های غیرقانونی، آموزش، همکاری‌های مرزی و استفاده از فناوری‌های جدید انجام شود، لحاظ خواهد شد.
 
ذوالفقاری بر ادامه مبارزه جدی جمهوری اسلامی ایران با معضل قاچاق مواد مخدر تاکید کرد و گفت: در یک سال، بیش از ۸۰۰ تن مواد مخدر کشف شده است و بطور میانگین روزانه بیش از ۲ هزار مهاجر غیرقانونی از کشور طرد می‌شود.

واسیلی بیسکارف رئیس کمیته امنیت و مبارزه با ارتشای دومای دولتی روسیه نیز با ابراز خرسندی از سفر به جمهوری اسلامی ایران و دیدار با مقامات کشورمان گفت: امروز مبارزه با تروریسم بدون حضور جمهوری اسلامی ایران ممکن نیست و ما شاهد تاثیر کار صلح طلبانه و مستقل جمهوری اسلامی ایران در جهان هستیم.

وی افزود: کشف صد‌ها تن مواد مخدر در ایران نشان‌دهنده سطح بالای فعالیت شما و اجرای قوانین موثر در این زمینه است و ما خواهان مطالعه این قوانین و تبادل تجربیات مفید در زمینه مبارزه با مواد مخدر هستیم.

بر اساس گزارش میزان، رئیس کمیته امنیت و مبارزه با ارتشاء دومای دولتی روسیه تاکیدکرد، اعمال تحریم‌ها علیه دو کشور ایران و روسیه نشانگر تاثیر دو کشور در مبارزه با تروریسم است. ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم در یک جبهه حضور دارند.
کلید واژه: تروریسم - وزارت کشور
کد مطلب: 68397
زمان انتشار: دوشنبه 14 آبان 1397 - 17:06:48
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9+4

دیگر مطالب