به روز شده: 4 ساعت و 45 دقیقه قبل
کد مطلب: 68427
زمان انتشار: سه شنبه 15 آبان 1397 - 16:07:44

صباحی فرد: هماهنگی دفاع هوایی در ارتش و سپاه نماد اقتدار ملی است

حقوق بشر  > ایران  - فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء (ص) ارتش ضمن ابراز رضایت از برگزاری موفقیت آمیز رزمایش مشترک پدافند هوایی ولایت ۹۷، تا این لحظه گفت: هماهنگی و همدلی ارتش و سپاه در حوزه دفاع هوایی نماد اقتدار ملی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، امیر سرتیپ «علیرضا صباحی فرد» در حاشیه برگزاری رزمایش مشترک پدافندی ولایت ۹۷ گفت: از نقاط بارز این رزمایش محوریت شبکه یکپارچه پدافند هوایی کشور در ایجاد هماهنگی همه ارکان دفاع هوایی کشور است که باعث می‌شود بتوانیم از همه ظرفیت‌های نیرو‌های مسلح برای پدافند بهره‌برداری کنیم.

وی در ادامه افزود: یکی دیگر از مشخصه‌های این رزمایش استفاده از تجهیزات بومی موشکی، توپخانه ای، راداری، شنود الکترونیکی و سیگنالی و سامانه‌های ارتباطی نوین است که در بخش سامانه‌های موشکی، سامانه تلاش قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص) عملکرد مناسبی داشت و سامانه موشکی مرصاد متحرک این قرارگاه هم با استفاده از موشک‌های جدید با موفقیت ماموریت انهدام اهداف را انجام داد.

فرمانده قرارگاه پدافندهوایی خاتم الانبیا (ص) تصریح کرد: در حوزه سامانه‌های راداری و حساسه‌های دفاع هوایی هم در این رزمایش رادار‌های جدید و متنوع به صورت عملیاتی مورد استفاده قرار گرفته است که رادار‌های بشیر نیروی هوافضای سپاه و رادار مراقب قرارگاه پدافند هوایی از جمله مهمترین این سامانه‌ها بودند.

وی تاکید کرد:سامانه‌های توپخانه‌ای حایل و سراج هم در این رزمایش برای نخستین بار مورد بهره برداری عملیاتی قرار گرفتند که هم در سامانه راداری آن‌ها تغییرات مناسبی ایجاد شده بود و هم از حساسه‌های الکترواوپتیک در آن‌ها استفاده شده است.

بر اساس گزارش میزان، فرمانده قرارگاه پدافند هوایی افزود: در پایان به عنوان یک عضو از خانواده بزرگ پدافند هوایی، به مردم عزیزمان این اطمینان را می‌دهم که آسمان میهن اسلامی مان که امروز امن‌ترین آسمان در منطقه است، به همت همین جوانان پرشور و با انگیزه که بخشی از آن‌ها در این رزمایش حضور دارند، از هرگونه گزندی به دور خواهد بود هرچند مردم عزیزمان بار‌ها در گذشته مصادیق این امنیت را به عینه دیده اند.

کد مطلب: 68427
زمان انتشار: سه شنبه 15 آبان 1397 - 16:07:44
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+3

دیگر مطالب