به روز شده: 12 ساعت و 35 دقیقه قبل
کد مطلب: 68508
زمان انتشار: یکشنبه 20 آبان 1397 - 11:46:32

آمریکا پروتکل مربوط به وضعیت پناهندگان را نقض کرده است

آمریکا پروتکل مربوط به وضعیت پناهندگان را نقض کرده است
حقوق بشر  > جهان  - کمیساریای امور پناهندگان سازمان ملل با انتشار بیانیه‌ای ضمن اشاره به تصمیم اخیر دولت آمریکا مبنی بر اجرایی کردن برنامه رد درخواست پناهندگی افرادی که از مرز مکزیک به طور غیر قانونی عبور کرده‌اند، اعلام کرد که واشنگتن با این اقدام پروتکل مربوط به وضعیت پناهندگان را نقض کرده است.

به گزارش میزان، کمیساریای امر پناهندگان سازمان ملل با انتشار بیانیه‌ای ضمن اشاره به تصمیم اخیر دولت آمریکا مبنی بر اجرایی کردن برنامه رد درخواست پناهندگی افرادی که از مرز مکزیک به طور غیر قانونی عبور کرده‌اند، اعلام کرد که واشنگتن با این اقدام پروتکل مربوط به وضعیت پناهندگان را نقض کرده است.

در بیانیه کمیساریای امور پناهندگان سازمان ملل با اشاره به پروتکل سال ۱۹۶۷ این سازمان درباره وضعیت پناهندگان، آمده است: آمریکا باید از توافقنامه بین‌المللی تصویب شده درباره پناهندگان پیروی کند.

در ادامه این بیانیه ضمن اشاره به این مطلب که آمریکا نیز یکی از امضا کنندگان این پروتکل است گفته شده که واشنگتن با محدود کردن اعطای پناهندگی به مهاجران مکزیکی که به طور غیرقانونی وارد آمرریکا شده‌اند این پروتکل را نقض می‌کند.

روز جمعه دولت آمریکا اجرای برنامه رد درخواست پناهندگی افرادی که از مرز مکزیک به طور غیر قانونی عبور کرده‌اند را آغاز کرد که واشنگتن هدف از این اقدام را جلوگیری از ورود پناهجویان آمریکای مرکزی و مجبور کردن مکزیک برای پذیرش این پناهجویان غیر قانونی است.

پیش از این ترامپ دستور اجرایی جلوگیری از ورود موج جدیدی از پناهجویان به آمریکا را امضا کرده بود.

کد مطلب: 68508
زمان انتشار: یکشنبه 20 آبان 1397 - 11:46:32
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-4

دیگر مطالب