به روز شده: 12 ساعت و 6 دقیقه قبل
کد مطلب: 68610
زمان انتشار: سه شنبه 22 آبان 1397 - 16:15:04

سفیر انگلیس در تهران: کمک ها به ایران برای ساماندهی مهاجرین باید افزایش یابد

حقوق بشر  > ایران  -  سفیر انگلیس در تهران، دیدگاه و روش ایران در مواجهه با پناهندگان خارجی را مطلوب و منصفانه دانست و گفت: کمک های بیشتری باید در اختیار ایران برای ساماندهی مهاجرین خارجی قرار گیرد.


به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، «راب ماکر» (Rob Macaire ) امروز - سه شنبه - در دیدار سید رمضان شجاعی کیاسری رییس مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت کشور با قدردانی از کمک های جمهوری اسلامی ایران به مهاجرین خارجی افزود: ما معتقدیم موضوع مهاجرت های خارجی مربوط به یک کشور خارجی نیست و موضوعی جهانی است.
وی با اعلام این که انگلیس یکی از حامیان بزرگ سازمان ملل در زمینه مهاجرت است، تصریح کرد: ما به این نتیجه رسیده ایم که باید کمک های بیشتری در اختیار ایران برای ساماندهی مهاجرین خارجی قرار گیرد.
سفیر انگلیس در تهران همچنین بر حمایت کشورش از توافق برجام تاکید کرد و گفت: فشارهای اقتصادی تحمیل شده بر ایران می طلبد میزان کمک ها افزایش یابد.
ماکر همچنین آمادگی انگلیس را برای همکاری با ایران در زمینه های مختلف یادآور شد و افزود: مبارزه به جرایم سازمان یافته، تروریسم، قاچاق مواد مخدر و همچنین مدیریت بحران از جمله موضوعات مهم زمینه ساز این همکاری است.
وی در این دیدار پیشنهاد کرد که هیاتی از سوی وزارت توسعه بین المللی کشور انگلیس با سفر به ایران و بازدید از مراکز اقامتی مهاجرین خارجی، زمینه افزایش حمایت های مالی از اتباع خارجی پناهنده در ایران فراهم شود.


 امیدوارم به زودی شاهد گام های عملی اروپا در زمینه برجام باشیم

رییس مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت کشور نیز در این دیدار با تاکید بر ضرورت و اهمیت ارتباطات میان مقامات و مسئولان ایران و انگلیس به منظور پیگیری همکاری ها و مناسبات فی ما بین دو کشور، به وظایف و ساختار گسترده وزارت کشور اشاره کرد و افزود: گسترش وظایف وزارت کشور جمهوری اسلامی ایران در حوزه های مختلف از یک سوی نشانگر اهمیت و جایگاه خاص این وزارتخانه در نظام جمهوری اسلامی ایران و از سوی دیگر نمایانگر ظرفیت های وسیع این وزارتخانه برای همکاری با انگلیس است.

شجاعی کیاسری به این موضوع که ظرفیت های مناسب در زمینه های مختلف اقتصادی، تجاری، سرمایه‌گذاری و گردشگری، فرصت های شایسته ای را برای همکاری میان دو کشور در زمینه‌های مختلف فراهم می سازد، بر ضرورت توجه ویژه و نگرش جامع و کامل مقامات دو کشور به زمینه ها و ظرفیتهای همکاری در حوزه موضوعات امنیتی، اجتماعی، خدمات شهری و مدیریت بحران به همراه تقویت همکاری ها در زمینه های مختلف جهت پیشبرد اهداف عالی دو کشور تاکید کرد.

وی با اعلام آمادگی برای گسترش همکار دو جانبه و استانی در چهارچوب وظایف و ساختار وزارت کشور، لزوم شناسایی ظرفیت های بالقوه و امکانات دو کشور جهت عملیاتی کردن ظرفیت های موجود در بخش های مورد علاقه به عنوان مکمل یکدیگر را یادآور شد.
رییس مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت کشور افزود: تبادل اطلاعات و تجربیات در ابعاد مختلف مبارزه با مواد مخدر، آمادگی برای برگزاری دوره های آموزشی و سمینارهای تخصصی در زمینه های مختلف و آموزش و انتقال تجارب در زمینه مقابله و مبارزه با جرایم سازمان یافته، قاچاق مواد مخدر، تروریسم و قاچاق انسان می تواند زمینه های این همکاری باشد.

شجاعی کیاسری با محکومیت تحریم های ضدانسانی آمریکا علیه ایران گفت: انتظار مردم از اتحادیه اروپا برای تسریع در تعاملات بیشتر تجاری و بانکی و نقشی که بریتانیا می تواند در این زمینه داشته باشد مورد تقاضای ما است.
وی تصریح کرد: با توجه به اهمیت سفارتخانه های دو کشور، (حمید بعیدی نژاد) سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن به عنوان کانال ارتباطی جهت پیگیری مراودات و همکاری های دو طرف در راستای تسهیل و تسریع امور و روند مناسبات می تواند نقش بسزایی در همکاری های دو کشور داشته باشد.

رییس مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت کشور با ابراز خرسندی از حمایت انگلیس از توافق برجام اظهار امیدواری کرد در آینده نزدیک شاهد برداشتن گام های عملی اروپا در این زمینه باشیم.
شجاعی کیاسری همچنین خواستار حمایت های مالی، فنی و آموزشی کشورهای اروپایی و بریتانیا در مبارزه با مواد مخدر و امور مهاجرین شد.
در این دیدار دو طرف هم چنین بر لزوم همکاری بین المللی درزمینه حمایت از مهاجرین خارجی در ایران تاکید و موضوع مهاجرت را یک موضوع مشترک جهانی توصیف کردند.


 مهاجرت یک موضوع مشترک جهانی است

«احمد محمدی فر» مدیر کل اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور نیز در این دیدار به حضور سه تا پنج میلیون مهاجر خارجی در ایران در 40 سال گذشته اشاره کرد و گفت: موضوع مهاجرت یک موضوع مشترک جهانی بویژه برای کشورهای اروپایی است زیرا درمعرض این مهاجرت و مشکلات ناشی از آن هستند و انتظار می رود اروپا در همه این زمینه ها از جمله حمایت های مالی با جمهوری اسلامی ایران همکاری کند.
وی با یادآوری فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی در باره برخورداری فرزندان همه اتباع خارجی از جمله اتباع غیر مجاز از امکانات تحصیلی در مدارس کشور گفت: در سه سال اخیر 130 هزار دانش آموز و 40 هزار دانشجو از فرزندان اتباع افغانستان از امکانات آموزشی در مدارس و دانشگاه های ایران برخوردارند.
وی افزود: در سه سال گذشته مهاجرین آسیب پذیر در شهرک های اقامتی با امکانات مورد نیاز اسکان یافته اند و این افراد همچون اتباع ایرانی از خدمات بهداشتی و درمانی برخوردارند و این در حالی است که کمک های دریافتی از جامعه بین المللی رقم ناچیزی است.
محمدی فر همچنین آمادگی لازم این دفتر برای بازدید هیات های خارجی از امکانات زندگی مهاجران در اقامت گاهها و مراکز آموزشی و بهداشتی ایران اعلام کرد.

 

کد مطلب: 68610
زمان انتشار: سه شنبه 22 آبان 1397 - 16:15:04
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+3

دیگر مطالب