به روز شده: 14 ساعت و 15 دقیقه قبل
کد مطلب: 68688
زمان انتشار: شنبه 26 آبان 1397 - 14:47:02

تعداد کودکان مهاجرِ بازداشتی در آمریکا رکورد زد!

تعداد کودکان مهاجرِ بازداشتی در آمریکا رکورد زد!
حقوق بشر  > جهان  - تعداد کودکان مهاجری که در بازداشتگاه‌های آمریکا به سر می‌برند، برای اولین بار از مرز ۱۴۰۰۰ نفر فراتر رفت.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از سانفرانسیسکو کرونیکل، با ادامه سیاست‌های ضدمهاجرتی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، تعداد کودکان مهاجری که در بازداشتگاه‌های این کشور به سر می‌برند برای نخستین بار از مرز 14000 نفر هم فراتر رفته است.

بر اساس اعلام منابع آگاه دولتی، تعداد کودکان مهاجر غیرقانونی در وزارت بهداشت و خدمات انسانی در روز جمعه به 14056 نفر افزایش یافت. سخنگوی وزارت بهداشت و خدمات انسانی هم این رقم را تأیید کرد.

مسئله کودکان مهاجر از چند ماه گذشته یعنی زمانی که دونالد ترامپ با سیاست‌های خود اقدام به جدا کردن هزاران نفر از آنها از خانواده‌هایشان در مرزها کرد، به شدت مورد توجه قرار گرفته است. با وجود اینکه تعداد زیادی از این کودکان مهاجر به آغوش خانواده هایشان بازگشته اند؛ اما تعداد کل کودکانی که در بازداشت به سر می برند همچنان در حال افزایش است. علت آن هم این است که کودکان مهاجر مدت زمان بیشتری را در بازداشتگاه‌ها می‌گذرانند. زیرا وزارت بهداشت و خدمات انسانی آمریکا با سازمان مهاجرت و گمرک کشور به توافق رسیده است تا درباره سابقه این مهاجران بررسی هایی را انجام دهد و سپس آنها را آزاد کند.

دونالد ترامپ به دلیل به کار بردن سیاست «تحمل صفر» و جدا کردن هزاران کودک از خانواده هایشان در مرزهای جنوبی کشور بارها مورد انتقاد قرار گرفت. در پی گسترش اعتراض‌ها به این سیاست، دونالد ترامپ در ماه ژوئن سال جاری میلادی دستور توقف این رویه را صادر کرد و گفت که از این پس مهاجران می توانند به همراه کودکانشان بازداشت شوند.

این درحالی است که هم اکنون هم کاروان مهاجران از آمریکای مرکزی به سمت آمریکا حرکت کرده و این مسئله دونالد ترامپ را خشمگین کرده است. ترامپ هفته گذشته دستور استقرار هزاران سرباز را در مرز جنوبی آمریکا صادر و قانونی را به منظور جلوگیری از ورود مهاجران غیرقانونی به این کشور امضا کرد.

کد مطلب: 68688
زمان انتشار: شنبه 26 آبان 1397 - 14:47:02
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9+2

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد