به روز شده: 12 ساعت و 38 دقیقه قبل
کد مطلب: 68926
زمان انتشار: شنبه 3 آذر 1397 - 15:35:35

مولوی اسماعیل زهی در کنفرانس وحدت: وحدت علاج جهان اسلام است و باید همه تلاش ها را برای آن انجام داد

مولوی اسماعیل زهی در کنفرانس وحدت: وحدت علاج جهان اسلام است و باید همه تلاش ها را برای آن انجام داد
بیداری اسلامی  - امام جمعه اهل سنت زاهدان با بیان اینکه متاسفانه توجه زیادی به قرآن در میان مسلمانان صورت نمی گیرد تاکید کرد: یکی از دلایل مشکلات مسلمانان همین فاصله گرفتن از دین است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از خبرگزاری تقریب مذاهب، مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی، امام جمعه اهل سنت زاهدان امروز سوم  آذرماه در این کنفرانس به بیان نکاتی درباره راهکارهای تحقق وحدت پرداخت و اظهار کرد: خدمت همه مهمانانی که از کشورهای دیگر حضور پیده کرده اند سلام ویژه دارم. همچنین از آیت الله اراکی و همکاران ایشان تشکر می‌کنم که به صورت سالانه زمینه چنین گفتمانی را فراهم می‌کنند.
مولوی عبدالحمید اظهار کرد: در شرایطی دور هم جمع شده ایم که جهان اسلام با مشکلات بسیاری از جمله تفرقه و اختلاف دست و پنجه نرم میکند. مسلمانان با تحقیرهای بسیاری مواجه هستند و یکی از علل اصلی آن عدم آسیب شناسی مشکلات است.
وی افزود: کشورهایی همانند عراق، سوریه و یمن آباد بودند اما الان دچار مشکلات بسیاری شده اند. ما قرآن و پیامبر اسلام را دارا هستیم که می‌توانند محور وحدت ما باشند. اما آمریکایی ها، چینی ها و اروپایی ها از چنین نعماتی بهره مند نیستند ولی متاسفانه ما نتوانسته ایم از این محورهای وحدت به خوبی استفاده کنیم.
امام جمعه اهل سنت زاهدان با بیان اینکه متاسفانه توجه زیادی به قرآن در میان مسلمانان صورت نمی گیرد تاکید کرد: یکی از دلایل مشکلات مسلمانان همین فاصله گرفتن از دین است. اندیشمندان جهان اسلام باید چاره اندیشی کنند که همه به اسلام و قرآن عظیم الشان بازگردیم.
وی افزود: وحدت علاج جهان اسلام است و باید همه تلاش ها را برای آن انجام داد. سخنان رئیس جمهور بسیار کارشناسانه بود که اهل تشیع و تسنن در همه کشورها به رسمیت شناخته و عدالت در مورد آنها اجرایی شود.
مولوی عبدالحمید یادآور شد: دین اسلام دین عمل است و ما باید عملگرا باشیم. با شعار دادن چیزی درست نمی‌شود اما اگر در عرصه عمل به همه اقوام و مذاهب احترام بگذاریم وحدت عملی هم محقق خواهد شد.
وی ادامه داد: وحدت به صورت صددرصدی حاصل خواهد شد به شرطی که همه دولتهای جهان اسلام به صورت عملی پایبند به آن باشند. همچنین لازم است سران کشورهای اسلامی همانند ایران، ترکیه، سوریه و .... در کنار هم قرار گیرند.
امام جمعه اهل سنت زاهدان در پایان گفت:خداوند متعال ما را به وحدت دعوت کرده است و ان شاالله به زودی شاهد تحقق عملی این وحدت باشیم.

کد مطلب: 68926
زمان انتشار: شنبه 3 آذر 1397 - 15:35:35
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+1

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین