به روز شده: 28 دقیقه قبل
کد مطلب: 68959
زمان انتشار: دوشنبه 5 آذر 1397 - 16:12:28

سرلشکر صفوی: نظریه مقاومت اسلامی موجب شکست توطئه‌های دشمنان می‌شود

سرلشکر صفوی: نظریه مقاومت اسلامی موجب شکست توطئه‌های دشمنان می‌شود
بیداری اسلامی  - دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا گفت: نظریه مقاومت اسلامی تنها نسخه الهام‌بخش و عزت‌آفرین است که می‌تواند منجر به وحدت امت اسلام و شکست توطئه‌های استکبار، صهیونیسم و وهابیت شود.

به گزارش میزان، سرلشکر سید «یحیی رحیم صفوی» روز دوشنبه در سومین روز از سی و دومین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی، با بیان اینکه علما و روشنفکران جهان اسلام خصوصاً سادات به عنوان بدنه فعال امت اسلامی نقش مهمی در ساختار اجتماعی برعهده دارند، اظهار داشت: با پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام (ره) و تداوم 28 ساله آن توسط رهبر انقلاب، برکات هدایت، رهبری و مدیریت سادات، جریان تاریخ اسلام را در آستانه شکل گیری تمدن نوین قرار داده است.

وی افزود: اکثر قیام‌های استقلال‌طلبانه و مبارزات ضد استعماری مردمی در طول تاریخ 200 ساله‌ بلاد اسلامی از شمال آفریقا تا غرب آسیا به وسیله روشنفکران و مجاهدان انقلابی خصوصاً سادات رهبری شده است.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا یادآور شد: در دوره حساس کنونی سلسله جلیله سادات در ایران و لبنان به عنوان زعمای دفاع از بلاد اسلامی فتنه عظیم داعش و جریان تکفیر را به کمک مردم و دولت‌های شام و عراق شکست دادند.

سرلشکر صفوی با اشاره به شجاعت و درایت سادات در حل بحران های منطقه، آرمان وحدت امت اسلام را بیش از هر زمان دیگری دست یافتنی دانست و گفت: غلبه دلباختگان سنت نبوی و سیره علوی بر تفکر الحادی و انحرافی وهابیت تکفیری، تفکر اسلام ناب را به عنوان یک ریسمان الهی و منشور الهام‌بخش و نجات‌بخش فرا روی امت اسلام قرار داده است و باید این سرمایه را در جهت آرمان آزادی قدس شریف به کار گیریم.

دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا ادامه داد: جمعیت سادات به عنوان سرمایه اجتماعی می‌تواند امت اسلام و جامعه جهانی را در کنار ملت مظلوم فلسطین و یمن قرار دهد.

وی با اشاره به روابط شیوخ سرسپرده برخی از کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی، گفت: امروز پرده از چهره کریه و نفاق آلود آنها برداشته شده و ملت های مسلمان را در معرض آزمونی تاریخی قرار داده که یا آزادی و اسلام را انتخاب کنند و یا وابستگی به آمریکا و صهیونیسم را.

سرلشکر صفوی تصریح کرد: ملت‌های مسلمان با تجزیه و تحلیل رخدادهای چهار دهه گذشته درک کرده‌اند که نظریه مقاومت اسلامی تنها نسخه الهام‌بخش و عزت‌آفرین است که می‌تواند منجر به وحدت امت اسلام و شکست توطئه‌های استکبار، صهیونیسم و وهابیت شود.

وی با بیان اینکه سادات هویت خود را از رسول اسلام (ص)، حضرت زهرا(س) و حضرت علی(ع) گرفته اند، خاطرنشان کرد: این پیوند معنوی و بین نسلی شجره ای طیبه را در ادوار تاریخ اسلام گسترش داده که جامعه مستضعفان و مظلومان جهان را به سمت ظهور عدالت هدایت می کند.

مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با بیان اینکه از زمان حکومت های نامشروع بلاد اسلامی تا دوران معاصر، سادات و منسوبین اهل بیت در اقصی نقاط جغرافیای اسلام مورد ظلم قرار داشتند، یادآور شد: انقلاب اسلامی امنیت را به شجره طیبه سادات بخشید و این شجره طیبه را در رأس تأثیرگذاری بر تحولات قدرت آفرین جهان اسلام قرار داد.

سرلشکر صفوی تأکید کرد: تمدن نوین اسلامی با نگاه امت واحده و با پیوند با قرآن و سنت نبوی و همچنین عترت طاهرینش قابل برپایی است، از این رو تفکر مقاومت اسلامی به عنوان ثمره انقلاب اسلامی تنها منشور راهنما و مکتب الهام‌بخش برای آزادی قدس شریف و ایجاد تمدن نوین اسلامی در جهان اسلام است.

کد مطلب: 68959
زمان انتشار: دوشنبه 5 آذر 1397 - 16:12:28
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+2

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین