به روز شده: چند لحظه قبل
کد مطلب: 68991
زمان انتشار: سه شنبه 6 آذر 1397 - 14:35:04

آنروا: تلاش آمریکا برای نابودی آژانس مفتضحانه شکست خورد

آنروا: تلاش آمریکا برای نابودی آژانس مفتضحانه شکست خورد
حقوق بشر  > جهان  - سخنگوی آژانس امدادرسانی و کاریابی سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی(آنروا) اعلام کرد، تلاش‌های آمریکا برای پایان دادن به فعالیت این سازمان با شکست مفتضحانه‌ای مواجه شده است.


به گزارش ایسنا، سامی مشعشع، سخنگوی "آنروا" گفت، کسری بودجه آنروا که به دنبال توقف تامین بودجه آن توسط ایالات متحده روی داده بود تا حدودی جبران شده است. تلاش‌های این کشور برای نابودی آنروا ناکام ماند و آنروا موفق شد در سطح بین‌المللی پشتیبان‌های مالی و سیاسی برای خود جذب کند.

مشعشع در گفت‌وگو با شبکه الجزیره گفت، کاهش کسری بودجه آنروا پیروزی اراده بین‌المللی و نشان دهنده حمایت بین‌المللی از این سازمان است و این پیامی جهانی است مبنی بر اینکه تلاش‌ها برای پایان دادن به فعالیت آنروا، خشکاندن منابع بودجه‌ای آن و تردید در نقش آن به شکل مفتضحانه‌ای ناکام ماند و کشورهایی که پشت این سازمان ایستاده‌اند بر نقش موثرش تصریح دارند.

وی افزود، حمایت کشورها از آنروا موجب خواهد شد این سازمان برای دوره جدید سه ساله که در ماه نوامبر تمدید می‌شود، به فعالیت خود ادامه دهد و حمایت بیشتری را در سال ۲۰۱۹ به دست آورد.

پییر کرینبول، کمیسیونر عالی آنروا در نشست کمیته مشورتی به ریاست ترکیه و اردن گفته بود، کاهش کسری بودجه‌ آنروا از ۴۴۶ میلیون دلار به ۲۱ میلیون دلار رسیده است.

آنروا به دنبال بحران مالی شدید در سال ۲۰۱۸ که به دلیل قطع ۳۶۰ میلیون دلار کمک‌های آمریکا بود، برای جمع‌آوری ۸۰۰ میلیون دلار برای آوارگان فلسطینی درخواست کمک کرد.

مشعشع افزود، حمایت سیاسی و دیپلماتیک بین‌المللی از آنروا با حمایت مالی همراه شد و حامیان مالی کمک خود را ارائه کردند و برای نخستین بار کشورهای عربی یعنی قطر، عربستان، امارات و کویت کمک‌های مالی بی‌سابقه‌ای به ارزش ۲۰۰ میلیون دلار داشتند.

کد مطلب: 68991
زمان انتشار: سه شنبه 6 آذر 1397 - 14:35:04
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-2

دیگر مطالب