به روز شده: 15 ساعت و 46 دقیقه قبل
کد مطلب: 68999
زمان انتشار: سه شنبه 6 آذر 1397 - 16:24:41

دیدار سفیر بلغارستان با دبیر ستاد حقوق بشر؛ تأکید بر همکاری های قضائی و حقوق بشری

دیدار سفیر بلغارستان با دبیر ستاد حقوق بشر؛ تأکید بر همکاری های قضائی و حقوق بشری
حقوق بشر  > ایران  - دبیر ستاد حقوق بشر در دیدار با سفیر بلغارستان در تهران به تقویت همکاری های قضائی و حقوق بشری میان دو کشور تأکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، اقای کریستو پولنداکوف، سفیر بلغارستان در تهران ظهر روز سه شنبه 6 آذرماه سال جاری با دکتر محمد جواد لاریجانی دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه دیدار و گفتگو کرد.

دکتر لاریجانی در این دیدار عنوان داشت: ما معتقدیم که گفتگوهای صادقانه حقوق بشری باعث پیشرفت وضعیت حقوق بشر در سطح جهانی خواهد شد، در حالی که تبعیض، استاندارهای دو گانه و سرپوش برای اقدامات تروریستی به اسم حقوق بشر، منهدم کننده ارتقاء حقوق بشر خواهد بود.

معاون بین الملل قوه قضائیه افزود: همانطور که در مبارزه با مواد مخدر همکاری های مؤثر بسیار خوبی داریم، بهتر است که در مبارزه با تروریسم نیز همکاری های سازنده و مؤثر داشته باشیم. سیاست جمهوری اسلامی تسامح صفر درصدی با تروریسم بوده و ایران یکی از موفّق ترین کشورها در سطح جهان در مبارزه با تروریسم همانند داعش است که مورد حمایت غربی ها می باشد.

دبیر ستاد حقوق بشر با اشاره به اینکه سیاست های فعلی اروپایی ها در حمایت آشکار و بی پرده از تروریست های بد سابقه مانند منافقین که دستانشان به خون هزاران شهروند بی گناه ایرانی آلوده است مبتنی می باشد ، افزود: درواقع ماهیت و عملکرد منافقین همانند داعش البته با پوسته نوع دیگر است.

لاریجانی تأکید کرد: نظر به اینکه چنین سیاستی اولّاً محکوم و ثانیاً مخالف مصوبّات شورای امنیت سازمان ملل و ثالثاً مخالف معیارهای حقوق بشری و تهدیدی برای صلح و ثبات بین المللی می باشد.
لذا مبارزه با تروریسم بدون مسامحه ، فریبکاری و بدون تقسیم بندی به خوب و بد و قاطعانه بایستی صورت گیرد.
در این دیدار همچنین سفیر بلغارستان خواستار گسترش زمینه همکاری های بین المللی به خصوص حوزه های قضائی و حقوق بشری میان دو کشور گردید و از رأی مثبت و حمایت ایران در خصوص عضویت بلغارستان در شورای حقوق بشر سازمان ملل تقدیر و تشکر کرد.

 

کد مطلب: 68999
زمان انتشار: سه شنبه 6 آذر 1397 - 16:24:41
همچنین در ارتباط با این مطلب:
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+3

دیگر مطالب