به روز شده: 6 ساعت و 54 دقیقه قبل
کد مطلب: 69001
زمان انتشار: سه شنبه 6 آذر 1397 - 17:57:04

قدردانی ظریف از مواضع خوب «گزارشگر ویژه اقدامات قهری یکجانبه»

قدردانی ظریف از مواضع خوب «گزارشگر ویژه اقدامات قهری یکجانبه»
حقوق بشر  > جهان  - دکتر محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه که برای شرکت در کنفرانس بین المللی افغانستان در ژنو به سر می برد، امروز با خانم میشل باشلت کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد دیدار و گفتگو کرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، در این دیدار آقای دکتر ظریف با اشاره به اتکای جمهوری اسلامی ایران به پشتوانه مردم به عنوان تنها عامل پایدار برای حفظ و حراست از امنیت ملی کشور، احترام به حقوق بشر را نه تنها یک تعهد اخلاقی بلکه یک الزام امنیت ملی دانستند. ایشان همچنین با ابراز تاسف از سوءاستفاده ابزاری از مفاهیم والای حقوق بشری و بهره برداری ابزاری از سازوکارهای حقوق بشری سازمان ملل برای اعمال فشار بر کشورهای مستقل، صدور گزینشی قطعنامه های حقوق بشری علیه ایران را تقبیح کردند.

وزیر خارجه کشورمان از اعمال تحریم های یکجانبه، غیرقانونی و ظالمانه آمریکا علیه مردم کشورمان بعنوان نقض بارز حقوق بشر انتقاد  و از مواضع خوب "گزارشگر ویژه اقدامات قهری یکجانبه" قدرانی کرد.

خانم باشلت نیز ضمن ابراز خرسندی از این دیدار آمادگی خود را برای تعامل سازنده و مفید با کشورمان اعلام کرد.

لازم بذکر است خانم باشلت پیش از این  دو دوره چهار ساله رئیس جمهور شیلی بوده است. وی در شهریور سال جاری به عنوان کمیسر عالی حقوق بشر منصوب شد.

کد مطلب: 69001
زمان انتشار: سه شنبه 6 آذر 1397 - 17:57:04
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9+1

دیگر مطالب