به روز شده: 2 ساعت و 1 دقیقه قبل
کد مطلب: 69145
زمان انتشار: دوشنبه 12 آذر 1397 - 11:06:28

ردپای رژیم صهیونیستی در قتل روزنامه نگار سعودی

ردپای رژیم صهیونیستی در قتل روزنامه نگار سعودی
حقوق بشر  > جهان  -  روزنامه نیویورک‌تایمز گزارش داد که یک شرکت نرم‌افزاری رژیم صهیونیستی به وسیله ابزار جاسوسی خود عربستان سعودی را در قتل «جمال خاشقجی» همراهی کرده است.

به گزارش میزان، روزنامه نیویورک‌تایمز گزارش داد که یک شرکت نرم‌افزاری رژیم صهیونیستی به وسیله ابزار جاسوسی خود عربستان سعودی را در قتل «جمال خاشقجی» همراهی کرده است.

نیویورک تایمز نوشت: یکی از نزدیکان جمال خاشقجی و مخالف عربستان سعودی با تنظیم کیفرخواست، یک شرکت نرم‌افزاری اسرائیل را متهم کرده که تلفن همراه وی را تحت کنترل قرار داده و از ارتباطاط وی با جمال خاشقجی جاسوسی کرده است.

در ادامه این گزارش آمده است: این شکایت فشار‌های جدیدی را متوجه «گروه ان‌اس‌اُ» و نیز کابینه اسرائیل که مجوز فروش این ابزار جاسوسی به کشور‌های خارجی را صادر کرده است می‌کند. به طور گسترده‌تر این شکایت همچنین نگاه‌ها را به سمت اتحاد روزافزون میان اسرائیل و عربستان و دیگر کشور‌های عربی معطوف خواهد کرد.

این شکایت از سوی «عمر عبدالعزیز» ساکن «مونترئال» کانادا پس از آن تظیم می‌شود که شکایت‌های زیادی از سوی فعالان و روزنامه‌نگاران این شرکت جاسوسی رژیم صهیونیستی را متهم به همراهی کشور‌های دیگری مانند امارات در ردیابی و جاسوسی تلفن همراه افرادی می‌کند که حتی هیچ گزارش جنایی و یا تهدید خشونت درباره آن‌ها وجود نداشته است.

اخیرا نیز سازمان عفو بین‌الملل گروه ان‌اس‌اُ را متهم به همراهی عربستان سعودی در جاسوسی از یکی از کارکنان این سازمان کرد و بعد از آنکه وزیر جنگ رژیم صهیونیستی درخواست این سازمان مبنی بر لغو مجوز فروش ابزار جاسوسی این شرکت به دیگر کشور‌ها را رد کرد سازمان عفو بین‌الملل اعلام کرد که در حال اتخاذ اقدامات قانونی علیه این شرکت است.

در شکایت عمر عبدالعزیز ۲۷ ساله آمده است که ماه‌ها پیش از قتل خاشقجی، دادگاه سلطنتی به ارتباطاط وی درخصوص پروژه‌های مخالفان، از طریق ابزار جاسوسی نصب شده این شرکت بر روی تلفن همراه عبدالعزیز دست یافته است.

عبدالعزیز می‌گوید که در راستای کمپینی برای بازگرداندن و یا به سکوت واداشتن مخالفان دولت عربستان، ماه‌ها پیش وی از سوی افراد نزدیک به محمد بن سلمان که با قتل خاشقجی نیز ارتباط دارند هدف قرار گرفته است.

کد مطلب: 69145
زمان انتشار: دوشنبه 12 آذر 1397 - 11:06:28
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-1

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد