به روز شده: 14 ساعت و 23 دقیقه قبل
کد مطلب: 69199
زمان انتشار: سه شنبه 13 آذر 1397 - 14:55:09

لطفی: وحدت و انسجام بین اقلیت‌ها در کشور با قبل از انقلاب قابل مقایسه نیست

لطفی: وحدت و انسجام بین اقلیت‌ها در کشور با قبل از انقلاب قابل مقایسه نیست
اقلیت ها  - قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با بیان اینکه همدلی و انسجام سایر اقلیت های دینی حاضر در کشور پس از انقلاب مثال زدنی است، گفت: این وحدت و انسجام بین اقلیت ها در کشور با قبل از انقلاب قابل مقایسه نیست.

به گزارش میزان، «نصرت‌الله لطفی» در نشست کارگروه اقلیت‌های دینی ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب که ظهر امروز برگزار شد، بیان کرد: به همه ادیان الهی احترام گذاشته و به حضور پیروان آنها در کشور می‌بالیم.

وی با بیان اینکه بزرگداشت دهه فجر امسال بر اساس اقتضائات زمانی، متفاوت‌تر از سال‌های گذشته است، گفت: با عنایت به اینکه عدد ۴۰ را نماد بلوغ و تکامل می‌دانیم، بنابراین امسال نیز در ۴۰ سالگی انقلاب، خداوند را شاکریم.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی تاکید کرد: همدلی و انسجام سایر اقلیت های دینی حاضر در کشور پس از انقلاب مثال زدنی است؛ این وحدت و انسجام بین اقلیت ها در کشور با قبل از انقلاب قابل مقایسه نیست.

لطفی با اشاره به حضور فعال نمایندگان و پیروان اقلیت های دینی در سایر انتخابات های برگزارشده در کشور، بیان کرد: نمایندگان اقلیت های دینی در مجلس شورای اسلامی از همان جایگاه و اقتداری که بقیه نمایندگان مجلس دارند، برخوردارند.

وی بابیان اینکه باید در آستانه ۴۰ سالگی انقلاب نسبت به آینده با امید مضاعف و مشارکت بیشتر گام برداریم، تصریح کرد: نحوه بزرگداشت دهه فجر امسال با دوره های قبل تفاوت دارد آن هم از جهت جنگ اقتصادی است که دشمن علیه کشور در دستور کار قرار داده است.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی یادآورشد: نظام سلطه با محوریت آمریکا، انواع تحریم های خصمانه را علیه کشور بکار گرفته اند تا نظام را به زانو دربیاورند و بین ادیان و اقلیت های مذهبی مختلف در کشور تفرقه بیندازند که مطمئنا راه به جایی نخواهند برد.

لطفی با اشاره به توطئه های گوناگون نظام سلطه علیه کشور در طول ۴۰سال پس از پیروزی انقلاب، عنوان کرد: آنها جنگ تحمیلی را علیه ایران به راه انداختند و همین که در این جنگ از ۴۸ کشور جهان اسیر داشتیم، همین امر تقابل دهها کشور مختلف با ایران را در این جنگ نابرابر نشان می دهد.

وی گفت: نظام سلطه ناامید از جنگ نظامی علیه ایران، به تحریم‌ها، جنگ نیابتی و گروه‌های تروریستی و تکفیری علیه کشور روی آورده اند.

لطفی با بیان اینکه مراسم و آیین های دینی سایر ادیان و اقلیت ها بعد از انقلاب در کشور بدون هیچ مشکلی برگزار می شود، عنوان کرد: امروز با افتخار همگی ید واحده هستیم.

وی تصریح کرد: برخی به اشتباه بهائیت را دین می دانند، ما آنها را به رسمیت نمی شناسیم ولی بقیه ادیان و مذاهب را به صورت منسجم در کنار خود داریم.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی افزود: دشمن قصد سیاه نمایی، القای ناکارآمدی نظام و بزرگنمایی مشکلات را در دستور کار دارد؛ البته بخشی از مشکلات اقتصادی ناشی از برخی سو تدبیرهای داخلی است و ضعف مدیریت داریم که بابد برطرف شود.

لطفی اضافه کرد: باتوجه به اینکه نظام سلطه مردم را هدف قرار داده امسال باید آنچه باعث وحدت و همدلی بیشتر در بین سایر اقوام و اقلیت هاست را مدنظر قرار دهیم.

وی در پایان گفت: باتوجه به اینکه جمعیت زیادی در کشور در زمان انقلاب حضور نداشته اند و صدها شبکه و کانال فارسی زبان مشغول القای شبهات و مطالب نادرست علیه نظام، انقلاب و کشور هستند باید با همفکری و همکاری بیشتر بتوانیم از این پیچ تاریخی به موفقیت عبور کنیم.

کد مطلب: 69199
زمان انتشار: سه شنبه 13 آذر 1397 - 14:55:09
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-1

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است