به روز شده: 57 دقیقه قبل
کد مطلب: 69245
زمان انتشار: شنبه 17 آذر 1397 - 10:36:49

هر هفته 123 شهید!

هر هفته 123 شهید!
حقوق بشر  > جهان  - حملات بی رحمانه و بی وقفه عربستان سعودی به یمن از ماه اوت تا اکتبر سال جاری 1500 قربانی غیرنظامی برجای گذاشته است.

به گزارش صدا و سیما به نقل از خبرگزاری شین هوا ؛ حملات بی رحمانه و بی وقفه عربستان سعودی به یمن از ماه اوت تا اکتبر سال جاری 1500 قربانی غیرنظامی برجای گذاشته است. مکانیسم حمایتی کمیساریای عالی امور پناهندگان سازمان ملل متحد در یمن اعلام کرد جنگ یمن بین ماه های اوت تا اکتبر سال جاری حدود هزار و پانصد قربانی برجای گذاشت.

شابیا مانتو سخنگوی کمیساریای عالی امور پناهندگان سازمان ملل متحد اعلام کرد این آمار به معنای آن است که به طور متوسط در هر هفته 123 غیرنظامی کشته شده اند.

طبق آمار منتشر شده در گزارش اخیر نظارت بر تاثیر جنگ بر غیرنظامیان, حدود 670 حادثه خشونت بار طی سه ماه هزار و 478 قربانی غیرنظامی برجای گذاشته است. از این میزان 33 درصد زن و کودک بودند که 217 تن آنان کشته و 268 تن زخمی شده اند.

در یمن خانه ها و بیمارستان ها از خشونت ها در امان نیستند. طبق گزارش کمیساریا عالی امور پناهندگی ملل متحد 23 درصد کشته شدگان و مجروحان این دوره زمانی در خانه های خود حضور داشتند.

حملات به زیرساخت های درمانی هم 154 قربانی در میان غیرنظامیان داشته است. حمله به اتوبوس ها و خودروها نیز 316 قربانی داشت. شابیا مانتو گفت هر روز که از این جنگ می گذرد برای غیرنظامیانی که پیش از این نیز آسیب دیده اند رنج جدیدی به همراه دارد.

کمیساریای عالی امور پناهندگان ملل متحد اعلام کرد صعده و حدیده که کانون های جنگ یمن هستند, بیشترین شمار قربانیان انسانی را در این مدت داشتند. طبق آمار سازمان ملل متحد که کمیساریای عالی پناهندگان نیز آن را تکرارا کرده است بیش از 65 هزار یمنی در جنگ این کشور زخمی یا کشته شده اند که 16 هزار تن از کشته ها غیر نظامی هستند.

حدود چهار سال جنگ در یمن به بدترین بحران انسانی جهان تبدیل شده است و هم اکنون 22 میلیون نفر که 75 درصد جمعیت این کشور را تشکیل می دهند به کمک یا حمایت نیاز دارند.

 

کلید واژه: یمن
کد مطلب: 69245
زمان انتشار: شنبه 17 آذر 1397 - 10:36:49
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7+4

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد