به روز شده: 1 ساعت و 20 دقیقه قبل
کد مطلب: 69330
زمان انتشار: دوشنبه 19 آذر 1397 - 11:06:36

کاظم‌پور مطرح کرد: ضرورت اتخاذ رویکرد مصلحت مدار توسط قضات اطفال در سزادهی کودکان ناقض قانون

کاظم‌پور مطرح کرد: ضرورت اتخاذ رویکرد مصلحت مدار توسط قضات اطفال در سزادهی کودکان ناقض قانون
کودکان  - مدیر کل تدوین لوایح و مقررات قوه قضاییه گفت: قضات دادگاه­های اطفال، شایسته است در سزادهی کودکان ناقض قانون رویکردی مصلحت مدار و مبتنی بر درمان کودک اتخاذ کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از روابط عمومی معاونت حقوقی قوه قضاییه،  سیدجعفر کاظم پور در ابتدای کارگاه آموزشی«نظام عدالت ویژه اطفال و نوجوان برای قضات دادگستری استان تهران»، بر تشابه فعالیت قاضی و پزشک در فرآیند تشخیص بیماری و بزهکاری تاکید کرد و افزود: همانگونه که پزشک در هنگام تجویز دارو به پرسشگری و مشاهده­گری بیمار می­پردازد، قاضی نیز در مرحله تشخیص بزهکاری، همانند یک پرسشگر به طرح پرسش از کودک ناقض قانون و اطرافیانش می­پردازد و هم در مقام یک مشاهده­گر زوایای مختلف شخصیتی، روانی و... وی را مورد بررسی قرار می­دهد.

 در ادامه سیدعلی کاظمی مشاور معاون حقوقی قوه قضاییه در تنقیح قوانین و مقررات و فعال حقوق کودکان و نوجوانان ضمن حضور در این نشست افزود: قضات دادگاه های اطفال باید نسبت به بزهکاری و جرایم اطفال و نوجوانان، رویکرد کنشی، پیشگیرانه و فعالانه داشته باشند.

 شایان ذکر است کارگاه سه روزه«نظام عدالت ویژه اطفال و نوجوان» از تاریخ ۹۷/۹/۱۸ تا ۹۷/۹/۲۰ در تهران با حضور قضات دادگستری استان تهران برگزار می­شود.

 پیش از این نیز (هفته گذشته) کارگاه سه روزه مشاوران دادگاه های اطفال و نوجوانان به همت معاونت حقوقی قوه قضاییه برگزار شد.

کد مطلب: 69330
زمان انتشار: دوشنبه 19 آذر 1397 - 11:06:36
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-1

دیگر مطالب