به روز شده: 11 دقیقه قبل
کد مطلب: 69365
زمان انتشار: سه شنبه 20 آذر 1397 - 11:55:24

محکومیت عربستان در سنای آمریکا تا پیش از آغاز سال ۲۰۱۹

محکومیت عربستان در سنای آمریکا تا پیش از آغاز سال ۲۰۱۹
حقوق بشر  > جهان  -  روزنامه واشنگتن پست گزارش داد که سنای آمریکا احتمالا به طور رسمی عربستان را تا پیش از پایان سال ۲۰۱۸ بر سر موضوع قتل خاشقجی محکوم خواهد کرد.

به گزارش میزان،  روزنامه واشنگتن پست گزارش داد که سنای آمریکا احتمالا به طور رسمی عربستان را تا پیش از پایان سال  ۲۰۱۸ بر سر موضوع قتل خاشقجی محکوم خواهد کرد.

این روزنامه به نقل از «باب کورکر» نوشت: تلاش می‌کنیم تا امروز طرحی که ولیعهد عربستان سعودی را در قتل خاشقجی پاسخگو می‌کند به تصویب برسانیم.

بر اساس گزارش واشنگتن پست این طرح از ولیعهد عربستان سعودی می‌خواهد تا دیگر اقدامات خصمانه خود در منطقه را متوقف کند.

واشنگتن پست می‌نویسد که این قطعنامه مانند توبیخی برای ترامپ است که با وجود گزارش سیا مبنی بر دست داشتن محمد بن سلمان در قتل خاشقجی از محکوم کردن وی خودداری کرد.

اواخر ماه نوامبر ۶۳ سناتور آمریکایی مجلس سنا شامل تمامی سناتور‌های دموکرات و ۱۴ سناتور جمهوری‌خواه رأی به بررسی طرح دخالت آمریکا در جنگ یمن و پایان دادن به حمایت از عربستان سعودی در این جنگ دادند.

قطعنامه‌ی پایان دادن به حمایت آمریکا از عربستان در جنگ یمن از سوی «برنی سندرز» سناتور مستقل، «مایک لی» سناتور جمهوری‌خواه و «کریس مورفی» سناتور دموکرات مطرح شده است و پیش از این نیز رئیس کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا گزارش داده بود که طی چند هفته مجلس سنا درباره طرح مجازات عربستان به دلیل جنگ یمن و قتل خاشقجی رأی‌گیری خواهد کرد.

«باب کورکر» اعلام کرده بود احتمالا طرحی که هدف آن پایان دادن به تمام پشتیبانی‌ها از عربستان سعودی در یمن است طی هفته‌های آینده و تا پیش از پایان سال در سنا به رأی گذاشته می‌شود.

بر اساس گزارش رویترز وی همچنین گفته است این احتمال نیز وجود دارد که تدابیری برای جلوگیری از صادرات سلاح به عربستان نیز در صحن مجلس سنا مطرح شود.

کورکر به رویترز گفته است: سناتور‌ها به دنبال راهی هستند تا تنفر خود از آنچه بر سر یک روزنامه‌نگار آمده و نگرانی خود از آنچه در یمن می‌گذرد را به عربستان سعودی نشان دهند.

این در حالی است که کاخ سفید با انتشار بیانیه‌ای این قطعنامه را «ناقص» توصیف کرده و می‌گوید به شدت با آن مخالف است.

کاخ سفید تهدید کرده است که در صورت تصویب این قطعنامه در سنا، رئیس جمهور آمریکا آن را وتو خواهد کرد.

کد مطلب: 69365
زمان انتشار: سه شنبه 20 آذر 1397 - 11:55:24
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-2

دیگر مطالب