به روز شده: 13 ساعت و 20 دقیقه قبل
کد مطلب: 69466
زمان انتشار: یکشنبه 25 آذر 1397 - 10:14:55

درخواست‌های تحقیق مرگ دختر مهاجر در آمریکا

درخواست‌های تحقیق مرگ دختر مهاجر در آمریکا
حقوق بشر  > جهان  - در حالی که در لحظه مرگ آب بدن جاکلین ۷ساله به شدت کم شده بود، مقامات آمریکایی مدعی شده اند به مهاجران آب داده شده بود.

به گزارش صداوسیما به نقل از پایگاه اینترنتی ان بی سی نیوز، پرونده مرگ جاکلین کال، دختر هفت ساله مهاجر اهل گواتمالا سوالاتی را درباره رویه پلیس مرزی آمریکا و سیاست دولت ترامپ در به تاخیر انداختن ورود مهاجران در گذرگاه های قانونی مطرح کرده است.

طبق اعلام مقامات آمریکایی در روز جمعه، دختر هفت ساله گواتمالایی که در بازداشت دفتر محافظت مرزی و گمرکات آمریکا (CBP) قرار داشته است پس از یک ساعت و نیم منتظر ماندن برای دریافت خدمات اورژانس پزشکی جان سپرد.

جاکلین کال، که نام او عصر روز جمعه توسط دفتر محافظت مرزی و گمرکات آمریکا و سفارت گواتمالا تایید شد، تلاش داشت تا به همراه خانواده و بیش از 160 مهاجر دیگر به طور غیرقانونی از مرز آمریکا وارد ایالت نیومکزیکو شود و به همین دلیل به همراه پدرش بازداشت شد. مقامات آمریکایی گفته اند کادر پزشکی در محل بازداشت آنها که منطقه ای دور افتاده بود حضور نداشته اند.

اما قبل از اینکه این گروه از مهاجران با اتوبوسی به یک ایستگاه مرزی منتقل شوند، پدر جاکلین اعلام می کند که دخترش بیمار است و حالت تهوع دارد و پس از گذشت یک ساعت و نیم از رسیدن آنها به ایستگاه مرزی، نفس کشیدن او متوقف می شود. در پی این موضوع وی دو بار توسط کادر اورژانس احیا و سپس به بیمارستان ال پاسو در تگزاس منتقل شد. چندی بعد وی در حالی که به همراه پدرش بازداشت بود به دلیل حمله قلبی جان سپرد. در حالی که در لحظه مرگ آب بدن جاکلین به شدت کم شده بود، مقامات آمریکایی مدعی شده اند به مهاجران آب داده شده بود.
سخنگوی دفتر محافظت مرزی و گمرکات آمریکا نیز اعلام کرد: «به دلیل دور افتاده بودن منطقه، دسترسی به کادر اورژانس پزشکی در ایستگاه مرزی واقع در لردزبورگ (Lordsburg) بهترین گزینه برای رساندن خدمات پزشکی به این کودک بود.»

این موضوع سوالاتی را در مورد رویه اورژانس دفتر محافظت مرزی و گمرکات آمریکا و سیاست دولت ترامپ در به تاخیر انداختن ورود مهاجران در گذرگاه های قانونی مطرح می کند، سیاستی که مهاجران را مجبور می کند تا از بین گزینه هفته ها تا ماه ها منتظر ماندن در شهر های خطرناک مرزی و یا گزینه سفر از طریق مناطق خطرناک مرزی تصمیم بگیرند.

کوین مک‎آلینان، کمیسر دفتر محافظت مرزی و گمرکات آمریکا روز سه شنبه در کنگره آمریکا تصریح کرد ایستگاه های مرزی برای رسیدگی به امور کودکان ساخته نشده اند. در ماه نوامبر، بیش از 25 هزار مهاجر کودک با خانواده و بیش از پنج هزار کودک بدون والدین خود اقدام به عبور از مرزهای آمریکا کرده اند.

مک‎آلینان درباره این موضوع گفت: «زیرساخت ما در این زمینه نامناسب است. ایستگاه های گشت مرزی ما و گذرگاه ها اکثرا برای مهاجران مرد بالغ ساخته شده اند و برای خانواده ها و کودکان مناسب نیستند.»

در همین راستا؛ نمایندگان دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا از جان کلی، بازرس کل موقت آمریکا درخواست کرده اند تا در این زمینه تحقیقاتی را آغاز کند. قانون گذاران آمریکایی از جمله جرولد نادلر، زوئی لوفگرن، ژاکوئین کاسترو، پرامیلا جایاپال و لوسیل رویبال آلارد با امضای نامه ای اعلام کردند: «به دلیل جدی بودن این ماجرای غم انگیز و سوالات بسیاری که باقی مانده است، ما درخواست داریم تا درباره این موضوع و همچنین درباره سیاست های دفتر محافظت مرزی و گمرکات آمریکا که شاید در مرگ این کودک دخیل بوده اند، تحقیقاتی آغاز شود. این تحقیق همچنین باید درباره مناسب بودن حضور کودکان در ایستگاه های گشت مرزی که هرگز برای نگهداری کودکان طراحی نشده اند، بررسی داشته باشد.»

 

کد مطلب: 69466
زمان انتشار: یکشنبه 25 آذر 1397 - 10:14:55
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-1

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد