به روز شده: 10 ساعت و 9 دقیقه قبل
کد مطلب: 69685
زمان انتشار: یکشنبه 2 دی 1397 - 15:51:21

نواب: تنها دانشگاه ادیان جهان در ایران دایر است

نواب: تنها دانشگاه ادیان جهان در ایران دایر است
اقلیت ها  - رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب گفت: در ۱۰ دوره مجلس شورای اسلامی ۵۰ نماینده از ادیان مختلف حضور داشتند و این نشان دهنده اهمیت جایگاه اقلیت ها در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران است .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، ابوالحسن نواب رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب در سی و ششمین نشست «شنبه های انقلاب» با تأکید بر اینکه یکی از افتخارات جمهوری اسلامی ایران این است که تنها دانشگاه ادیان جهان در این کشور دایر است، گفت: انقلاب اسلامی ایران برخواسته از نگاه امام خمینی (ره) و حضور شهدایی نظیر شهید بهشتی، مفتح، باهنر، مطهری و ادامه دهنده به حق آن مقام معظم رهبری مستدام و پایدار به راه خود ا دامه می‌دهد.

وی شرط ایمان به ادیان گذشته را یکی از ویژگی‌های مسلمانان مطابق به آیات ابتدایی سوره بقره دانست و افزود: ایران اسلامی از قدیم الایام مهد ادیان بوده است و نشر و گسترش ادیان در این سرزمین بی‌نظیر بوده است. همچنین ارامنه حضوری پررنگ در دفاع مقدس داشته‌اند و زرتشتیان هم جز تفکیک‌ناپذیر ایران هستند.

نواب شناخت حق و حقوق اقلیت‌ها در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران را برگ زرینی در تاریخ انقلاب توصیف کردو گفت: در ۱۰ دوره مجلس شورای اسلامی ۵۰ نماینده از ادیان مختلف حضور داشتند. همچنین وجود فضا و گفت‌وگو  میان ادیان و برگزاری چندین جلسه و نشست ادیانی در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی گواه دیگری از احترام به حقوق اقلیت‌ها در انقلاب است.

وی تصریح کرد : نشست سی‌وششم به همت جنبش مردمی پاسداشت چهل سال انقلاب اسلامی با همکاری دانشگاه ادیان و مذاهب قم، مشاورت رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی، اداره اموو اقلیت‌های دینی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران برگزار شده است.

کد مطلب: 69685
زمان انتشار: یکشنبه 2 دی 1397 - 15:51:21
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-1

دیگر مطالب