به روز شده: 18 دقیقه قبل
کد مطلب: 69714
زمان انتشار: سه شنبه 4 دی 1397 - 09:39:20

بندرهای ایتالیا همچنان بر روی اوارگان بسته است

بندرهای ایتالیا همچنان بر روی اوارگان بسته است
حقوق بشر  > جهان  - دولت ایتالیا به دو کشتی امداد سازمان های مردم نهاد ، اجازه پهلو گرفتن در بندرهای این کشور را نمی دهد.

به گزارش صدا و سیما از رم ؛ دولت ایتالیا به دو کشتی امداد سازمان های مردم نهاد که در هوای بسیار سرد جان 333 اواره فراری از جنگ و خشونت را در دریای مدیترانه نجات داده اند اجازه پهلو گرفتن در بندرهای این کشور را نمی دهد. این در حالی است که فعالان حامی مهاجران به دولت ایتالیا هشدار داده اند که مهاجران از کمبود مواد غذایی و پوشاک در کشتی رنج می برند.
در همین حال ، جورجا لیناردی یکی از مسئولان کشتی امداد سازمان غیردولتی «سی واچ» گفت:« در شرایط کنونی نجات جان مهاجران در دریای مدیترانه بسیار دشوار شده است. ما با نجات دادن این افراد در دریا قصد نداریم دولت ایتالیا و دیگر کشورهای اروپایی را به چالش بکشیم بلکه فقط به وظیفه انسانی خود عمل می کنیم.ما هر روز شاهد وضع اسفبار زنان و مردان و کودکان در دریای پرتلاطم مدیترانه هستیم که با مرگ دست و پنجه نرم می کنند و متاسفانه شمار زیادی از انها غرق می شوند.
درهمین حال متئو سالوینی، معاون نخست وزیر و وزیر کشور ایتالیا بار دیگر تاکید کرد افرادی که توسط کشتی های امداد سازمان های غیر دولتی در دریا نجات پیدا می کنند مهاجران غیر قانونی هستند و به انها اجازه ورود به خاک ایتالیا داده نخواهد شد. سالوینی گفت:« ایتالیا در این سالها هر کمکی که از دستش برمی آمد برای مهاجران انجام داد و از این پس دیگر کاری انجام نخواهد داد. ما صریحا به کشتی های نجات حامل مهاجران غیرقانونی می گوئیم که ایتالیا را فراموش کنند چون بندرهای ما بر روی انها بسته باقی خواهند ماند».
فعالان ایتالیایی از این موضع دولت ایتالیا به شدت انتقاد کردند.
فابیانا موزیکو، یک فعال دیگر حامی مهاجران گفت:« دولتمردان ما باید درک کنند که مهاجران مانند شهروندان ایتالیایی دارای حقوقی هستند. جدا از ما نیستند و در نهایت می توانند برای جامعه مفید واقع شوند.برای همین ما وظیفه داریم به انها کمک کنیم».
بر اساس گزارش سازمان ملل از ابتدای سال جاری میلادی تا کنون بیش از 2 هزار اواره و مهاجر در مسیر عبور از دریای مدیترانه جان خود را از دست داده اند.
در همین حال؛ سازمان عفو بین‌الملل هم از سیاست‌های سخت ‌گیرانه ایتالیا و دیگر کشورهای اروپایی در قبال آوارگان و مهاجران انتقاد کرد و این کشورها را مسئول مرگ این افراد در دریای مدیترانه دانست.

کد مطلب: 69714
زمان انتشار: سه شنبه 4 دی 1397 - 09:39:20
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9+4

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد