به روز شده: 25 دقیقه قبل
کد مطلب: 69771
زمان انتشار: چهارشنبه 5 دی 1397 - 09:37:41

بازداشت ۱۵ هزار کودک مهاجر در آمریکا؛ سوء استفاده جنسی مقامات اداره مهاجرت آمریکا از کودکان زندانی

بازداشت ۱۵ هزار کودک مهاجر در آمریکا؛ سوء استفاده جنسی مقامات اداره مهاجرت آمریکا از کودکان زندانی
حقوق بشر  > جهان  - گاردین در گزارشی با اشاره به این که ارقام مربوط به کودکان مهاجر بازداشت شده در زندان‌های آمریکا از سوی وزارت امنیت داخلی این کشور برای دسترسی عمومی منتشر نمی‌شود، اعلام کرد برآورد‌های جدید حاکی از رقم ۱۵۰۰۰ کودک مهاجر زندانی است.

به گزارش میزان نشریه گاردین در گزارشی با اشاره به این که ارقام مربوط به کودکان مهاجر بازداشت شده در زندان‌های آمریکا از سوی وزارت امنیت داخلی این کشور برای دسترسی عمومی منتشر نمی‌شود، اعلام کرد برآورد‌های جدید حاکی از رقم ۱۵۰۰۰ کودک مهاجر زندانی است.


گاردین با اشاره به مرگ کودک مهاجر ۷ ساله گواتمالایی، نوشت: بسیاری از کودکان آسیب پذیر هم اکنون در بازداشت مقامات مهاجرتی هستند. این کودکان که اغلب یا از خانواده خود جدا شده‎اند یا در هنگام عبور از مرز تنها بوده‎اند، در ۹ زندان در نظر گرفته شده برای این موضوع، در بازداشت به سر می‌برند.
 
 ۱۵۰۰۰ کودک مهاجر در آمریکا در بازداشت هستند

میانگین مدت بازداشت این کودکان بین ۱۰۰ تا ۲۴۰ روز است.

آمار واقعی کودکان مهاجر در بازداشت، وزارت امنیت داخلی آمریکا در دسترس نیست و تکان دهنده‌تر این است که خود این وزارت خانه نیز آمار دقیقی از کودکان جدا شده از والدینشان ندارد.

به گزارش گاردین، ارقام موجود نیز براساس تخمین‌های روزنامه نگاران به دست آمده است. نیویورک تایمز در ماه سپتامبر براساس گزارش ارائه شده به کنگره اعلام کرد که ۱۲۸۰۰ کودک در بازداشتگاه‌های فدرال زندانی هستند. با به روزرسانی‌های تخمینی می‌توان پیش بینی کرد که در اوایل هفته این آمار به ۱۵۰۰۰ نفر رسیده است.
 
 ۱۵۰۰۰ کودک مهاجر در آمریکا در بازداشت هستند

بازرسانی که برای بررسی به این بازداشتگاه‌ها رفته‎اند در مورد آسیب‌های کودکان در این زندان‌ها هشدار داده‎اند. برخی از مقامات اداره مهاجرت نیز به دلیل سوء استفاده جنسی از کودکان زندانی در بازداشتگاه‌های تحت اداره و مدیریت خود اکنون در بازداشت به سر می‌برند. هیچ مرجعی مسئولیت این سوءاستفاده‌ها را بر عهده نمی‌گیرد.

بسیاری از پیمانکاران این بازداشتگاه‌ها ارتباطات نزدیکی با مقامات سیاسی دارند و هدایای گران بهایی را به اعضای هر دو حزب جمهوریخواه و دموکرات داده‎اند.
 
 ۱۵۰۰۰ کودک مهاجر در آمریکا در بازداشت هستند

یکی از این پیمانکاران زندان‌های خصوصی ۱.۷ میلیون دلار برای لابیگری دولتی پرداخته است. ضمن این که این شرکت کمک‌های مالی هنگفتی را در دوران مبارزات انتخاباتی به ترامپ داده است. این میزان بالاترین مبلغی بود که پیمانکاران زندان‌های خصوصی پرداخت کرده بودند. دولت ترامپ بعد‌ها با این شرکت قراردادی به مبلغ ۱.۳ میلیارد دلار منعقد کرد.
کد مطلب: 69771
زمان انتشار: چهارشنبه 5 دی 1397 - 09:37:41
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+4

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد