به روز شده: 1 ساعت و 26 دقیقه قبل
کد مطلب: 69823
زمان انتشار: چهارشنبه 5 دی 1397 - 16:20:21

تبعات مرگ دومین کودک مهاجر در مرز آمریکا

تبعات مرگ دومین کودک مهاجر در مرز آمریکا
حقوق بشر  > جهان  - مرگ دومین کودک مهاجر در مرز آمریکا به دلیل سختگیری های مهاجرتی این کشور، تبعاتی را به دنبال داشته است.

به گزارش خبرگزاری مهر به قنل از یورو نیوز، در پی مرگ یک کودک مهاجر دیگر در مرز آمریکا، عفو بین الملل اعلام کرد که دولت دونالد ترامپ باید سیاستهای کنونی‌اش را در ارتباط با مهاجران و پناهجویان در نقاط مرزی فورا متوقف کند و مانع آسیب دیدن بیشتر کودکان شود.

روز گذشته یک کودک مهاجر گواتمالایی که از روز ۱۸ دسامبر به همراه پدرش توسط ماموران مرزی آمریکا بازداشت شده بود، در جریان انتقال به بیمارستان درگذشت.

در پی مرگ دومین کودک مهاجر بازداشت شده از سوی اداره گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده آمریکا، این اداره دستور داده است تا تمام کودکانی که در بازداشت به سر می برند مورد کنترل پزشکی قرار گیرند.

این اداره همچنین از آژانس‌های دولتی برای فراهم کردن کمک‌های پزشکی برای مهاجرانی که بازداشت شده‌اند درخواست کمک کرده است.

این پدر و کودک برای یک هفته در بازداشت اداره مرزی آمریکا بوده‌اند که از نگاه کارشناسان دوره ای طولانی‌ به شمار می رود و اداره مرزی آمریکا هنوز توضیحی برای این بازداشت طولانی ارائه نداده‌اند. این در حالی است که اداره حفاظت مرزی آمریکا باید تنها ۷۲ ساعت مهاجران غیرقانونی را در بازداشت نگه دارد.

این کودک که فیلیپ آلونزو نام داشت به گفته یکی از ماموران این بازداشتگاه روز دوشنبه ۲۴ دسامبر دچار حالت تهوع شده بود. به گفته ماموران این کودک پیش از این دوبار بستری شده بود اما روز دوشنبه بعد از انتقال به بیمارستان و در حدود نیمه شب جان باخت.

این پسر بچه ۸ ساله دومین کودکی است که در یک ماه گذشته در بازداشتگاههای مرزی آمریکا فوت می کند. ژاکلین کال ۷ ساله که اوایل ماه جاری در بازداشتگاه نیروهای مرزی آمریکا فوت کرده بود این هفته برای خاکسپاری به روستای خود در گواتمالا بازگردانده شد.

اداره گمرگ و حفاظت مرزی آمریکا بطور رسمی اعلام نکرده است چه تعداد کودک در بازداشت نیروهای مرزی آمریکا هستند اما این اداره هر ماه نام هزاران کودک را که به تنهایی یا با والدینشان از مرز عبور می کنند، ثبت می کند.

وکلای مهاجرت و گروههای حقوق بشری، اداره گمرگ و حفاظت مرزی آمریکا را به خاطر مرگ این کودک به شدت مورد انتقاد قرار داده‌اند.

در ماههای گذشته کاروانی از مهاجران آمریکای لاتین که از فقر و خشونت در کشورهایشان گریخته‌اند با عبور از مکزیک خود را به مرز آمریکا رسانده‌اند با این حال مقامات آمریکایی اجازه ورود به آنها را نمی دهند و برخی از آنها که بطور غیرقانونی از مرز عبور می کنند گرفتار بازداشتگاههای حفاظت مرزی آمریکا می شوند.

برخورد سختگیرانه دولت ترامپ با مهاجران سبب شده است که برخی از قوانین از جمله ساعات بازداشت مهاجران غیرقانونی عملا رعایت نشود.

کد مطلب: 69823
زمان انتشار: چهارشنبه 5 دی 1397 - 16:20:21
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7-2

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد