به روز شده: 6 ساعت و 53 دقیقه قبل
کد مطلب: 69921
زمان انتشار: یکشنبه 9 دی 1397 - 23:55:01
دبیر ستاد حقوق بشر:

حمایت روسای کشور‌های غربی از اعتراضات صنفی ناشی از فتنه گری آنهاست

حمایت روسای کشور‌های غربی از اعتراضات صنفی ناشی از فتنه گری آنهاست
حقوق بشر  > ایران  - محمد جواد لاریجانی به مناسبت گرامیداشت حماسه ۹ دی در جمع مردم شهرستان دلوار از استان بوشهر حضور یافت و گفت: خدا را شاکرم که توانستم در شهر دلوار شهر دفاع از آزادی‌ها و شهر مقاومت اسلامی حضور پیدا کنم.

به گزارش میزان، دکتر محمد جواد لاریجانی به مناسبت گرامیداشت حماسه ۹ دی در جمع مردم شهرستان دلوار از استان بوشهر حضور یافت و گفت: خدا را شاکرم که توانستم در شهر دلوار شهر دفاع از آزادی‌ها و شهر مقاومت اسلامی حضور پیدا کنم.

لاریجانی بیان داشت: اولین موضوع در خصوص حماسه ۹ دی این است که ما باید فهم درستی از وقایع و فتنه سال ۸۸ داشته باشیم، درست فهمیدن یک واقعه ربطی به جریانات و تعلقات سیاسی ندارد و نباید گفت که آن موقع یک سری دلخوری‌ها پیش آمده و این دلخوری‌ها همیشه در ایام انتخابات به وجود می‌آید، چون در فتنه ۸۸ دلخوری و گله گذاری نیست بلکه یک کودتای تمام عیار علیه نظام بوده است و یک اتاق فرمان بزرگ برای آن ایجاد شده بود.

دبیر ستاد حقوق بشر گفت: در آن ایام رهبر معظم انقلاب فرمودند که این فتنه یک اتاق فرمان بزرگ در آن سوی مرز‌ها دارد و الان که پرده‌ها کنار رفته است مشخص است که آمریکایی‌ها و هم پیمانانش به علاوه منافقین و ضد انقلاب در پشت پرده این توطئه بزرگ بوده اند و آن را هدایت می‌کردند.

وی گفت: دشمن چند نمونه انقلاب رنگین را با موفقیت تجربه کرده بود و سرمست از انقلاب‌های رنگین خود تصور می‌کرد که این انقلاب هم در ایران موفق است و به نوعی در ایران هم کار تمام است در این خصوص دشمنان انقلاب حدود ۸ ماه کشور را به آشوب کشیدند البته اولین قربانی این حادثه اگر با موفقیت همراه می‌شد دمکراسی بود، چون دمکراسی در صندوق‌های رای وجود داشت و نه در کف خیابان دومین قربانی این توطئه هم اگر با موفقیت همراه بود نظام اسلامی بود که دچار شکست می‌شد.

معاون امور بین الملل قوه قضاییه افزود: پدر تمدن شناسی پس از جنگ جهانی در کتابی که درباره آینده غرب است درباره تمدن اسلامی ما می‌گوید سایر تمدن‌ها مثل ایران باستان و مصر باستان و حتی تمدن یهودی و مسیحی فسیل شده اند و از بین رفته اند، اما یک تمدن دیگر به نام تمدن اسلامی وجود دارد که شبیه شیر گَر گرفته است که اگر حالش خوب شود ما همه گرفتار آن خواهیم شد.

لاریجانی گفت: این فرد در کتاب خود که در سال ۱۹۴۷ نوشته شده است دو علامت را برای تمدن نظام اسلامی معرفی کرده است در این کتاب می‌گوید ما در کشور ترکیه و ایران یک اسلام زدایی خشن را راه انداختیم و معتقد بودیم که اگر مردم اسلام را رها کنند یعنی اسلام مرده است یعنی این شیر مرده است.

دبیر ستاد حقوق بشر تصریح کرد:، اما آن‌ها دیدند که کشور ایران نظام اسلامی را رها نکرد. علامت دومی که آن‌ها در کتاب به آن اشاره کردند این است که اگر موضوع قدس و رژیم اشغالگر قدس پس از دو دهه فراموش شود یعنی آن‌ها به پیروزی دست یافته اند در حالی که اکنون می‌بینیم پس از ۷۰ سال مقاومت نه تنها فراموش نشده بلکه در حال گسترده شدن است.

وی تصریح کرد: لذا ریشه دشمنی آمریکا با ما از گذشته‌های بسیار دور است و ما نباید از این دشمن غافل شویم و او را دست کم بگیریم در فتنه ۸۸ غربی‌ها معتقد بودند که کار ایران تمام است به طوری که خواص بی بصیرت هم کمی دست و پای خود را جمع کردند و با احتیاط سخن می‌گفتند که شاید کار ایران تمام شود، اما وقتی حماسه ۹ دی اتفاق افتاد این توطئه و فتنه کاملاً شکست خورد و این فتح الفتوحی است که در ۹ دی شکل گرفته است.

معاون امور بین الملل قوه قضاییه گفت: از این پیروزی بزرگ باید درس بگیریم و عبرت آموزی کنیم، چون دشمنان از توفیق ما متحیر شدند و تحقیقات وسیعی انجام دادند که ببینند چرا فتنه ۸۸ با موفقیت همراه نبود در این خصوص یکی از مراکز مهم غربی گزارشی را برای کنگره و رئیس جمهور آمریکا آماده کرد و گفت: این شکست در توطئه سه عامل اصلی داشته است.

لاریجانی افزود: اولین عامل در این گزارش این بود که رهبر کشور ایران فرد بسیار شجاعی است و به جای فرار کردن به میدان می‌آید و در مقابل فتنه‌ها می‌ایستد این در حالی است که رئیس جمهور آمریکا در حادثه ۱۱ سپتامبر حدود ۸ الی ۹ ساعت در هواپیما بود و جرات فرود آمدن نداشت.

دبیر ستاد حقوق بشر گفت: همین مرد کم عقلی که رئیس جمهور آمریکا است اخیراً به عراق آمده است و گفته است ما ۷ تریلیون در منطقه خرج کرده ایم، اما جرات ماندن بیش از ۳ ساعت در یک جا را نداریم.

وی تصریح کرد: دومین عامل در این گزارش عملکرد خوب دستگاه‌های امنیتی ما مثل سپاه و قوه قضاییه اعلام شده است سومین علت را هم بصیرت مردم معرفی کرده است یعنی مردم ما وقتی فهمیدند که توطئه‌ای در کار است به شدت مقابل آن ایستادند و برای همین است که این سه عامل ذکر شده را دشمنان به شدت تحت هجمه قرار داده اند این که این میزان تبلیغات علیه نظام جمهوری وجود دارد به همین خاطر است.

معاون امور بین الملل گفت: متاسفانه برخی مسئولین ما اسم این تهاجم و هجمه رسانه‌ای را گذاشته اند دسترسی آزاد به اطلاعات در حالی که دشمن با ان فعالیت هایش به راحتی ذهن و فکر مردم ما را مشغول به خود کرده است.

لاریجانی گفت: در این خصوص رهبر معظم انقلاب اعلام کرده اند که امنیت فکری از امنیت جسمی بالاتر است بنابراین مسئولان نباید اجازه دهند که فکر و ذهن مردم ما تضعیف و به جا‌های بی اهمیت مشغول شود البته خوشبختانه نسل جوان ما سوار بر این ظرفیت شده و به خوبی توانسته است پیام انقلاب را منتقل کند، چون اخیراً بیش از ۸ هزار نفر از کاربران ایرانی از فیس بوک حذف شده اند، چون این افراد اخبار یمن را مخابره می‌کردند.

دبیر ستاد حقوق بشر به اهمیت بصیرت اشاره کرد و گفت: تدین و دین ما مبتنی بر بصیرت است، اما این بصیرت در منطق اسلام یک امر بی در و پیکر نیست بلکه بصیرت در مکتب اهل بیت مبتنی بر تفقه در دین است به طوری که فقاهت را چراغ بصیرت دانسته اند لذا آن‌ها که مدعی فهم اسلام منهای حلال و حرام هستند بصیرت مکتب اهل بیت را ندارند.

وی بیان داشت: ما باید از فتنه ۸۸ عبرت آموزی کرده و آن را مورد توجه قرار دهیم البته ما دیگر از فتنه نمی‌ترسیم، چون همان طور که از جنگ ۸ ساله کسب تجربه کردیم و از جنگ نظامی دیگر نمی‌ترسیم از فتنه ۸۸ هم کسب تجربه کرده و دیگر از آن نمی‌ترسیم و از آن درس گرفته ایم.

معاون امور بین الملل قوه قضاییه تصریح کرد: آن بصیرتی که مانع موفقیت دشمن در فتنه ۸۸ شد سه رکن مهم دارد اولین رکن این است که ماباید بدانیم درچه شرایط و وضعیتی هستیم یعنی وقتی که آن فرد اعلام کرد که در انتخابات تقلب شده است عده‌ای اصلاً نمی‌دانستند که موضوع چیز دیگری است در آن جا جهت روی آرا نبود بلکه رای بهانه‌ای بود برای به خیابان کشیدن مردم اکنون هم شرایط اقتصادی ما شرایط بدی است و باید مراقب باشیم در خصوص شرایط اقتصادی کنونی باید بدانیم که ما با دو پدیده روبرو هستیم در این خصوص ما با یک فتنه اقتصادی روبرو هستیم که سوار بر یک ناکارامدی شده است یعنی اکنون می‌خواهند مردم را به بهانه مشکل اقتصادی به خیابان بکشانند.

لاریجانی گفت: لذا در آن جا می‌بینیم که روسای کشور‌های غربی از اعتراضات صنف کامیون داران و یا کارگران هفت تپه حمایت می‌کنند این کار آن‌ها ناشی از فتنه انگیزی آن‌ها است البته بنا بر فرمایش مولا علی (ع) باید چشم فتنه را کور کرد که خوشبختانه با فتنه گران اقتصادی اخیر به نحو خوبی برخورد و مبارزه می‌شود.

دبیر ستاد حقوق بشر افزود:، اما این فتنه اقتصادی با کارآمدی دستگاه‌های حکومتی ما هم ربط دارد و باید کارآمدی دستگاه‌های حکومتی ما با تغییر روش مدیریت افزایش پیدا کند یعنی مدیریتی که از بالا به پایین نگاه کند و صرفاً دستور دهد مورد قبول نیست بلکه باید مدیریت ما یک مدیریت جهادی باشد یعنی از ۶ صبح تا ۱۲ شب به صورت جهادی کار کنیم و نه این ساعت ۱۰ صبح به سرکار برویم و ساعت ۴ عصر هم از کار خسته شویم.

وی گفت: پس رکن اول بصیرت این است که بدانیم در چه وضعیتی هستیم خطرناک است که دشمن تصویری که خودش دوست دارد را به ما القا کند البته رهبر معظم انقلاب نسبت به این موضوع بار‌ها تذکرات لازم را داده اند مثلاً در قضیه برجام پیش فرض دولت این بود که برای چرخیدن چرخ اقتصاد باید از سرعت چرخ سانتریفیوژ‌ها کاسته شود و یا می‌گفتند که اگر ما در مقابل آمریکا کوتاه نیاییم آن‌ها همه گزینه‌ها را روی میز دارند متاسفانه این تصویری بود که دشمن در ذهن برخی مسئولان ما القا کرده بود.

معاون امور بین الملل قوه قضاییه تصریح کرد: در آستانه ۴۰ سالگی انقلاب هستیم و باید حواسمان به القائات مزدوران باشد. مزدور از این جهت که عده‌ای پول می‌گیرند که فقط دروغ بگویند، چون دروغ گفتن یک شغل و کاسبی برای یک عده‌ای است لذا رسانه‌های دشمن دائماً می‌گویند که ۴۰ سال از انقلاب گذشته است، ولی قیمت مرغ و گوشت فلان قدر شده است آن‌ها می‌گویند که بروید و ببینید که امارات و ... چه پیشرفت‌هایی کرده اند و چه فروشگاه‌های بزرگی دارند، اما آیا ما باید حکومت‌ها را بر اساس برندهایشان مطالعه کنیم و یا نه، طبیعتاً جمهوری اسلامی ایران یک تجربه بسیار بزرگ بوده است و بنای آن بر اساس عقلانیت اسلامی نهاده شده است همچنین جمهوری اسلامی یک نهضت بیداری اسلامی برای بیرون مرز‌ها بوده است.

لاریجانی گفت: جمهوری اسلامی در این چهل سال با محیط‌های بیرونش تعامل دارد و کاستی‌ها و توفیق‌هایی داشته است واین طبیعی است که یک جریان اجتماعی با کمی‌ها و کاستی‌ها و موفقیت‌هایی همراه باشد.

دبیر ستاد حقوق بشر افزود:جمهوری اسلامی ایران پیشرفته‌ترین کشور در منطقه و غرب آسیا است این پیشرفت حاصل ۴۰ سال مجاهدت مردم است پیشرفت‌هایی که خواب را از چشم دشمنان ما ربوده است جمهوری اسلامی ایران نفوذ گسترده‌ای در منطقه دارد به طوری که رهبر معظم انقلاب فرمودند که آمریکا حق ندارد در سوریه باشد و به زودی آن جا را ترک خواهد کرد که همین هم شد این نفوذ در حدی است که سوریه امروزی حداقل ۲۰۰ هزار نیروی تربیت شده قاسم سلیمانی‌ها دارد که یک قدرت عظیم در منطقه هستند.

وی گفت: مسئله هسته‌ای ایران این بود که ما درباره مسائل هسته‌ای بسیار پیشرفت کردیم و اصلاً نیاز به علوم غربی‌ها نداشتیم لذا گفتند که قد ایران بلند شده است و باید ساق پای ایران را بزنیم.

معاون امور بین الملل بیان داشت: از دستاورد‌های انقلاب این است که ما بزرگ نظام دمکراسی غرب آسیا هستیم مثلاً در جمهوری اسلامی رییس دولت اصلاحات در رای گیری رای می‌آورد و همزمان با او اربکان در ترکیه رئیس جمهور می‌شود، اما آقای اربکان طی دو سال حکومتش به پایین کشیده شد، اما در کشور ایران رییس دولت اصلاحات ۸ سال رئیس جمهور بود لذا دمکراسی ایران در منطقه و حتی در آسیا و جهان بی نظیر است.

لاریجانی گفت: با این حال عده‌ای در داخل می‌گویند که چرا حصر وجود دارد در این خصوص باید پاسخ داد که در ترکیه گفته شد که کودتایی اتفاق افتاده است و دولت ترکیه هزاران نفر را در این رابطه زندانی کرد و این بازداشت‌ها همچنان ادامه دارد و همین هفته پیش باز هم ۵۰ نفر را دستگیر کردند، اما در ایران که یک کودتای به معنای واقعی رخ داد و این گونه فتنه صورت گرفت، اما چون دمکراسی آن ریشه دار است چنین برخورد‌هایی نشد.

دبیر ستاد حقوق بشر تصریح کرد: باید پرسید که چرا در داخل کشور گروهی با دشمن هماهنگ شدند باید پاسخ داد کار دشمن طبیعتاً دشمنی کردن است، اما چرا یک جریان سیاسی در کشور آتش بیار معرکه شد اولین دلیل آن انحراف در فهم دین است و ما باید از تدین خود محافظت کنیم و تدین خود را از علما بگیریم انحراف از دین اولین دلیل هماهنگی جریان سیاسی با دشمن بود این انحراف از دین منجر به نفاق در عمل سیاسی می‌شود و طبیعتاً نفاق در عمل هم منجر به بقی و خروج از دین می‌گردد مثال این انحراف هم منافقین اول انقلاب هستند که دچار همین انحراف شدند.

وی گفت: جریان اصلاحات هم دچار این انحراف شد و معتقد بر سکولاریسم بود و گفتند دین از سیاست جدا است و در سیاست عملی هم دچار نفاق شدند در حالی که باید دانست که خط امام زمان (عج) از خط، ولی فقیه جدا نیست و نمی‌شود نائب امام زمان (عج) را کنار گذاشت تا به امام زمان (عج) رسید.

وی در پایان گفت: باید از خداوند بخواهیم که خداوند دین ما را حفظ کند و ما را در خط امام زمان (عج) نگه دارد انشالله خداوند همه ما را متدین کند و ما را از لغزش‌ها دور نگه دارد.

کد مطلب: 69921
زمان انتشار: یکشنبه 9 دی 1397 - 23:55:01
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-1

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد