به روز شده: 53 دقیقه قبل
کد مطلب: 70255
زمان انتشار: چهارشنبه 19 دی 1397 - 12:19:49

جعفری: ارامنه در دفاع مقدس نقش بسیار ممتازی را ایفا کردند

اقلیت ها  - مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی گفت: جامعه ارامنه در دفاع مقدس نقش بسیار ممتازی را ایفا کردند که ۱۲ آزاده و ۱۰۵ شهید را در دفاع از انقلاب اسلامی و میهن عزیزمان تقدیم کردند.

به گزارش صدا و سیما، علی اصغر جعفری مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس همراه با معاونان موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و «اسکندر اسکندریان» نماینده شورای خلیفه گری ارامنه ایران، به مناسبت سال نو میلادی و به منظور قدردانی از خانواده اسرا و شهدای دفاع مقدس به دیدار یکی از جانبازان آزاده ارامنه رفتند.
در ابتدای این دیدار جعفری ضمن تبریک سال نو میلادی و ولادت حضرت عیسی مسیح (ع) اظهار داشت: آثار هنری آزاده جانباز وارطانیان تجلی عزت و اقتدار ملت ایران به ویژه آزادگان عزیز در دوران اسارت است و ما به وجود این عزیزان افتخار می‌کنیم.
وی در ادامه گفت: جامعه ارامنه در دفاع مقدس نقش بسیار ممتازی را ایفا کردند که ۱۲ آزاده و ۱۰۵ شهید را در دفاع از انقلاب اسلامی و میهن عزیزمان تقدیم کردند.
جعفری با اشاره به تحمل رنج‌ها و سختی‌های دوران اسارت توسط آزادگان صبور و غیور، تأکید کرد: شهدا و آزادگان نه تنها عزت را برای مردم ایران بلکه برای جهان اسلام و تاریخ به ارمغان آوردند.
مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس خطاب به خانواده آزاده و جانباز وارطانیان بیان داشت: شما از خیل هنرمندان متعهدی هستید که در کنار مجاهدت‌ها، از ابزار خود نیز برای تحکیم ارزش‌های دفاع مقدس استفاده می‌کنید. ان‌شاالله تمهیداتی فراهم خواهد شد که موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس از توانایی شما در این عرصه بیشتر استفاده کنید.
وی افزود: ما پیش بینی کردیم آثار زیبای شما از تمثال شهدای ارامنه را برای اهداء به خانواده‌های آن‌ها داشته باشیم و برای تبیین نقش ارامنه در دفاع مقدس یکی از آثار فاخر جانباز آزاده وارطانیان را به عنوان سمبل در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نگهداری کنیم.
بنا بر این گزارش، سمیک وارطانیان از آزادگان سرافراز ارامنه کشورمان است که در ۲۱ تیر سال ۶۷ در چنگال دشمن بعثی اسیر شد و ۲۷ ماه در اسارت بود.

کد مطلب: 70255
زمان انتشار: چهارشنبه 19 دی 1397 - 12:19:49
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7-4

دیگر مطالب