به روز شده: 1 روز و 16 ساعت و 38 دقیقه قبل
کد مطلب: 70286
زمان انتشار: شنبه 22 دی 1397 - 11:55:38

رخشانی فر: در تلاشیم بخاری‌های نفتی را از مدارس حذف کنیم

کودکان  - رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در سفر یک‌روزه خود به استان آذربایجان غربی کلنگ احداث ۴۵ کلاس درس جدید در شهرستان‌های این استان را بر زمین زد.

به گزارش میزان، مهراله رخشانی‌مهر از فضا‌های آموزشی استان آذربایجان غربی بازدید کرد و کلنگ چند مدرسه را در شهرستان‌های این استان از جمله کلنگ دو مدرسه ۱۲کلاسه المهدی و ۱۲ کلاسه الزهرا در شهرستان نقده و یک مدرسه ۹ کلاسه نیز در محمدیار نقده به زمین زد.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در این مراسم میانگین سرانه فضای آموزشی کشور را ۲/۵ مترمربع اعلام کرد و افزود: یازده استان کشور زیر سطح میانگین کشوری قرار دارند که آذربایجان غربی نیز یکی از همین استان‌هاست. امروز خوشبختانه با کلنگ‌زنی این مدارس سعی می‌کنیم فضای آموزشی این استان را ارتقا دهیم.

وی از اختصاص هزار و ۸۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در لایحه بودجه سال آینده خبر داد و گفت: در لایحه بودجه سال ۹۸ اعتبارات این سازمان نسبت به سال‌های گذشته حدود سه برابر شده است.

رخشانی‌مهر به کلنگ‌زنی سه فضای آموزشی جدید در استان آذربایجان غربی اشاره کرد و گفت: برای توسعه فضا‌های آموزشی شهرستان‌های نقده و محمدیار، با تخصیص حدود ۱۱ و نیم میلیارد تومان اعتبار، عملیات احداث سه فضای آموزشی در قالب ۳۳ کلاس درس آغاز شد.

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش همچنین در حاشیه بازدید از بازدید از مدرسه ۱۲ کلاسه قنبر اژدری گفت: در کنار توسعه فضا‌های آموزشی، با همت مضاعف در تلاشیم پروژه‌هایی که نیمه‌تمام هستند را به اتمام برسانیم و سطح سرانه فضای آموزشی یازده استان را که پایین‌تر از میانگین کشوری است به حد استاندارد کشوری برسانیم.

افتتاح مدرسه ۱۲ کلاسه فاطمیه در شهرستان اشنویه و کلنگ‌زنی مدرسه ۱۲ کلاسه شهید هاشمی‌نژاد این شهرستان نیز از دیگر برنامه‌های معاون وزیر در این استان بود.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در این سفر با همراهی مسئولین استانی و شهرستانی از فضا‌های آموزشی آذربایجان‌غربی بازدید کرد و در جمع اصحاب رسانه استان گفت: برای افتتاح مدرسه ۱۲ کلاسه فاطمیه با صرف اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان در مدت دو سال و برای کلنگ‌زنی مدرسه ۱۲ کلاسه شهید هاشمی‌نژاد نیز اعتباری بالغ بر چهار میلیارد و صد میلیون تومان پیش‌بینی شده است که با مشارکت سازمان نوسازی مدارس کشور به اتمام می‌رسد.

وی همچنین به اهمیت تجهیز و بازسازی مدارس مناطق محروم تأکید کرد و افزود: به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی، روز به روز شاهد رشد و بالندگی و شکوفایی ایران اسلامی هستیم و در مناطق مرزی هم شاهد رشد و توسعه فضا‌های آموزشی هستیم. مهمترین اولویت سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور جمع‌آوری مدارس خشتی و گلی کشور است. در تلاشیم تمام بخاری‌های نفتی را از مدارس حذف کنیم تا دیگر شاهد بروز حوادث ناگوار نباشیم. با مساعدت خیرین می‌توان گام‌های بزرگی در راستای استانداردسازی سیستم‌گرمایشی مدارس یا جمع‌آوری مدارس خشتی وگلی برداشت.

رخشانی‌مهر در ادامه این سفر همچنین با محمدمهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی نیز دیدار و گفت وگو کرد. در این دیدار مسائل و مشکلات فضا‌ها و پروژه‌های نیمه‌تمام آموزشی استان مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر شد سازمان نوسازی مدارس کشور با نگاه ویژه‌ای ارتقای سرانه فضای آموزشی و تکمیل پروژه‌های نیمه تمام آموزشی استان آذربایجان غربی را در دستور کار قرار دهد.

کد مطلب: 70286
زمان انتشار: شنبه 22 دی 1397 - 11:55:38
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+3

دیگر مطالب