به روز شده: 1 دقیقه قبل
کد مطلب: 70446
زمان انتشار: پنجشنبه 27 دی 1397 - 12:02:58

قاسمی: پرتاب ماهواره منافاتی با قطعنامه‌های سازمان ملل ندارد

قاسمی: پرتاب ماهواره منافاتی با قطعنامه‌های سازمان ملل ندارد
حقوق بشر  > ایران  -  سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: جمهوری اسلامی ایران در زمینه ارتقای زیرساخت‌های اساسی کشور در حوزه‌های مختلف تلاش می‌کند تا بتواند در جایگاه واقعی خود قرار گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: پرتاب ماهواره‌های ایرانی هیچ منافاتی با قطعنامه‌های سازمان ملل ندارد و کاملاً غیر نظامی است.

بهرام قاسمی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما درباره اظهارات اخیر مقامات آمریکایی و فرانسوی مبنی بر تعارض پرتاب ماهواره‌های ایرانی با قطعنامه ۲۲۳۱ سازمان ملل، گفت: سخنان بی جا و بی ربط وزیر خارجه آمریکا و مقامات فرانسوی را قویا محکوم می‌کنیم.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران در صحنه فناوری فضایی روی پای خود ایستاده است و در جهت رشد و توسعه کشور و استفاده بهینه از مزایای صنعت فضایی با تکیه بر توان ملی و امکانات بومی خود این راه را با جدیت و تمام توان ادامه خواهد داد.

قاسمی گفت: خوشبتانه دیروز گام بلندی در دو مرحله برداشتیم و توانستیم به پیشرفت‌های بسیار بزرگی نائل شویم البته در مرحله سوم با مشکلاتی مواجه شدیم که با شفافیت اعلام کردیم.


سخنگوی وزارت امور خارجه تصریح کرد: این مشکلات در حوزه صنایع فضایی بسیار طبیعی است و بسیاری از قدرت‌های بزرگ که دهه‌ها روی چنین طرح‌هایی کار می‌کنند نیز گهگاهی در پرتاب ماهواره با مشکلات فنی و جزئی مواجه می‌شوند که با تلاش ایرانی‌ها در آینده‌ای نه چندان دور این مشکلات نیز برطرف می‌شود.

وی افزود: اقدام ایران در پرتاب ماهواره هیچ منافاتی با هیچ کدام از قطعنامه‌های سازمان ملل به ویژه قطعنامه ۲۲۳۱ ندارد و این سخن برخی مقامات اروپایی و آمریکایی بی جاست.

قاسمی گفت: متاسفانه برخی در جهان از پیشرفت‌های علمی ایران نگرانند، گرچه دلیلی برای نگرانی وجود ندارد و این موضع گیری‌ها صرفا در راستای ایران هراسی شکل می‌گیرد.

وی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران در زمینه ارتقای زیرساخت‌های اساسی کشور در حوزه‌های مختلف تلاش می‌کند تا بتواند در جایگاه واقعی خود قرار گیرد.

قاسمی افزود: کاربرد این نوع ماهواره‌ها کاملا روشن و غیر نظامی و در حوزه مسائل هواشناسی و تغییرات اقلیمی است.

کد مطلب: 70446
زمان انتشار: پنجشنبه 27 دی 1397 - 12:02:58
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-4

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد