به روز شده: 19 ساعت و 55 دقیقه قبل
کد مطلب: 70499
زمان انتشار: شنبه 29 دی 1397 - 15:25:51

تصاویر مرضیه هاشمی بر روی ساختمان بی بی سی

حقوق بشر  > جهان  - کمیسیون حقوق بشر اسلامی، هدف از این اقدام را اعتراض به رفتار غیرانسانی دولت آمریکا و سکوت رسانه ها درباره این جنایت و نیز آگاهی افکار عمومی اعلام کرد.

به گزارش صدا و سیما از لندن؛ کمیسیون حقوق بشر اسلامی، تصاویر "مرضیه هاشمی" خبرنگار و مجری شبکه تلویزیونی "پرس تی وی "را با ویدیو پروژکتور بر روی ساختمان مرکزی بی بی سی در لندن، تاباند.
کمیسیون حقوق بشر اسلامی در این اقدام نمادین، ضمن اعتراض به دولت آمریکا، از سکوت رسانه های غربی به خصوص بنگاه خبری بی بی سی و نهادهای باصطلاح حقوق بشری غرب در قبال بازداشت مرضیه هاشمی انتقاد و آن را مغایر با ارزش های انسانی و اصول دموکراسی اعلام کرد.
کمیسیون حقوق بشر اسلامی در این اقدام، ضمن درخواست آزادی فوری خانم هاشمی مطالبی مانند: "چرا ساکتید؟"، "افشاگری ما، جنایت ستمکاران را برانگیخته است"، "مادر بزرگی که برای حجابش به زندان رفت"را منتشر کرد.

 

 

 


مرضیه هاشمی، خبرنگار آفریقایی- آمریکایی که برای شبکه تلویزیونی پرس تی وی کار می کند، 13 ژانویه به هنگام سفر برای دیدار با اقوام خود، در آمریکا بازداشت شده است. اف بی آی برای بازداشت او، علتی بیان نکرده و اتهامی علیه او وارد نشده است.
کمیسیون حقوق بشر اسلامی، هدف از این اقدام را اعتراض به رفتار غیرانسانی دولت آمریکا و سکوت رسانه ها درباره این جنایت و نیز آگاهی افکار عمومی اعلام کرد.

 

پرونده ویژه پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر درباره بازداشت مرضیه هاشمی را اینجا بخوانید؛رسوایی مدعیان حقوق بشر در برخورد با آزادی بیان/این زن به کدامین گناه بازداشت شد؟

کلید واژه: مرضیه هاشمی
کد مطلب: 70499
زمان انتشار: شنبه 29 دی 1397 - 15:25:51
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+3

دیگر مطالب