به روز شده: 10 دقیقه قبل
کد مطلب: 70990
زمان انتشار: یکشنبه 21 بهمن 1397 - 10:05:13

جزئیات مراسم ۲۲ بهمن ۹۷/ حماسه‌ای دشمن‌شکن

جزئیات مراسم ۲۲ بهمن ۹۷/ حماسه‌ای دشمن‌شکن
حقوق بشر  > ایران  - راهپیمایی پرشکوه ۲۲ بهمن، فردا دوشنبه در هزار شهر و شهرستان و ۴ هزار روستا برگزار می‌شود و مردم تهران همزمان با سراسر کشور ساعت ۹ صبح حرکت خود را از مسیر‌های دوازده‌گانه به سمت میدان آزادی آغاز می‌کنند و شروع مراسم رسمی در میدان آزادی ساعت ۱۰ صبح خواهد بود.

به گزارش میزان، فردا چهلمین راهپیمایی باشکوه ۲۲ بهمن برگزار می‌شود؛ جشنی ملی و دینی که «تماشایی» و «دشمن شکن» خواهد بود.

راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن امسال از آن جهت از اهمیت زیادی برخوردار است که از یک سو، گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی است و از سویی دیگر در این مقطع، فشار‌های دشمنان خناس و خبیث نظام مقدس و مردمی ما نیز به بالاترین حد خود رسیده است.

از این رو فردا آحاد مردم با هر سلیقه و طرز فکری برای پشتیبانی از نظام جمهوری اسلامی به اقیانوس بیکران حضور مردمی می‌پیوندند تا هم با آرمان‌های مقدس انقلاب اسلامی تجدید پیمان کنند و هم پاسخ یاوه‌گویی‌های دشمنان کشور را دهند.
بدون تردید، فردا در اربعین انقلاب شکوهمند اسلامی مردم ایران، برگ زرین دیگری بر اوراق سراسر عزت و افتخار میهن اسلامی اضافه خواهد شد.

امشب؛ بانگ رسای تکبیر فاطمی و انقلابی در هر کوی و برزن
شامگاه یکشنبه ۲۱ بهمن (امشب) به یاد سال‌های پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۵۷، بانگ رسای تکبیر فاطمی و انقلابی در هر کوی و برزن توسط مردم طنین انداز خواهد شد.

یک هزار شهر و ۴ هزار روستا فردا چهل‌سالگی انقلاب را جشن می‌گیرند
راهپیمایی پرشکوه ۲۲ بهمن، فردا دوشنبه (۲۲ بهمن ۱۳۹۷) در یک هزار شهر و شهرستان و ۴ هزار روستا برگزار می‌شود.

مردم تهران ساعت ۹ صبح حرکت خود را از مسیر‌های دوازده‌گانه به سمت میدان آزادی آغاز می‌کنند و شروع مراسم رسمی در میدان آزادی ساعت ۱۰ صبح خواهد بود.

مسیرهای دوازه‌گانه عبارت است از:
 
مسیر شماره یک:
مسجد امام حسین (ع)، میدان امام حسین (ع)، خیابان انقلاب، خیابان آزادی، میدان بزرگ آزادی

مسیر شماره دو:
مسجد جامع ابوذر، میدان ابوذر، خیابان ابوذر، خیابان شهید آیت الله سعیدی، میدان بزرگ آزادی

مسیر شماره سه:
مسجد امام هادی (ع)، خیابان شهید آقایی، میدان معلم، خیابان تختی، خیابان شهید آیت الله سعیدی، میدان بزرگ آزادی

مسیر شماره چهار:
مسجد دارالسلام، میدان منیریه، خیابان شهید معیری، خیابان کارگر، میدان انقلاب، خیابان آزادی، میدان بزرگ آزادی

مسیر شماره پنج:
مسجد الجواد (ع)، میدان هفتم تیر، خیابان شهید آیت الله دکتر مفتح، خیابان انقلاب، خیابان آزادی، میدان بزرگ آزادی

مسیر شماره شش:
مسجد حضرت امیر (ع)، خیابان کارگر شمالی، خیابان انقلاب، خیابان آزادی، میدان بزرگ آزادی

مسیر شماره هفت:
مسجد حضرت مهدی (عج)، خیابان ستار خان، خیابان شادمهر، خیابان آزادی، میدان بزرگ آزادی

مسیر شماره هشت:
مسجد حضرت ابوالفضل (ع)، خیابان ستار خان، میدان توحید، خیابان توحید، خیابان آزادی، میدان بزرگ آزادی

مسیر شماره نه:
مسجد جامع امام سجاد (ع)، خیابان آیت الله ا. شرفی اصفهانی، فلکه دوم صادقیه، خیابان محمدعلی جناح، میدان بزرگ آزادی

مسیر شماره ده:
مسجد امام جعفر صادق (ع)، فلکه دوم صادقیه، خیابان محمدعلی جناح، میدان بزرگ آزادی

مسیر شماره یازده:
مسجد جامع رسول اکرم (ص)، تهرانسر، بلوار شاهد، بلوار تهرانسر، میدان کمال الملک، بزرگراه شهید لشگری، میدان بزرگ آزادی

مسیر شماره دوازده:
مسجد نظام مافی، بلوارآیت الله کاشانی، فلکه دوم صادقیه، خیابان محمد علی جناح، میدان بزرگ آزادی
 
برپایی بیش از هزار و ۴۰۰ غرفه خدماتی در مسیرهای راهپیمایی در تهران
در تهران و مسیر‌های دوازده‌گانه و به ویژه در مسیر میدان امام حسین (ع) تا میدان آزادی و از میادین صادقیه و فتح و سه‌راه فرودگاه تا میدان آزادی، بیش از هزار و ۴۰۰ غرفه فرهنگی، هنری، خبری، امدادی و رفاهی توسط تشکل‌های مردمی، سازمان‌ها و نهاد‌ها برای بازدید مردم عزیز پیش بینی شده و بیش از ۲ هزار غرفه در مسیر‌های راهپیمایی حدود هزار نقطه در سراسر کشور در نظر گرفته شده است. همچنین ایجاد غرفه‌های ویژه محصولات تولیدی-صنعتی شرکت‌های ایرانی، جلوه‌ای از خودکفایی و توانایی ایرانیان و بخشی از تجلی حماسه اقتصاد مقاومتی ایران سربلند است.
 
پوشش خبری مراسم توسط بیش از ۶ هزار خبرنگار
امسال، بیش از ۶ هزار خبرنگار، عکاس و فیلمبردار مراسم ۲۲ بهمن در سراسر کشور را پوشش خبری می‌دهند که در تهران ۲۵۰ خبرنگار خارجی و ۲ هزار ۸۰۰ خبرنگار، عکاس و عوامل تصویر برداری و خبری داخلی حضور دارند. بیش از ۳ هزار خبرنگار، عکاس و تصویربردار در سایر استان‌های کشور برای پوشش مراسم حضور خواهند داشت. همچنین تمامی شبکه‌های صدا و سیمای جمهوری اسلامی از جمله ۳۵۰ گروه خبری و تمام شبکه‌های برون مرزی و جام جم در تهران و تمام شبکه‌های استانی کشور در مسیر‌های راهپیمایی، مراسم ۲۲ بهمن را به صورت مستقیم و تولیدی پوشش خبری ـ تصویری خواهند داد.
 
شبکه‌های خارجی از جمله شبکه‌های تلویزیونی او-آر-اف انگلستان المیادین - المنار - الجزیرهالعراقیه - راشا تودیآر تی ال و زد دی اف آلمانخبرگزاری‌ ای‌اف‌ای اسپانیا و سی سی تی وی و شین هوا چینخبرگزاری‌های فوجی و کیودو و روزنامه‌های آساهی و یومیوری ژاپن- خبرگزاری بلومبرگ و‌ ای پی و شبکه تلویزیونی‌ ای پی تی ان آمریکا و خبرگزاری آناتولی ترکیه نیز آمادگی پخش گزارشات خبری را داشته‌اند و با استقرار در مسیر‌های راهپیمایی و میدان آزادی خبر‌رسانی خواهند کرد.
 
برنامه‌های ویژه در میدان آزادی
مراسم رسمی یوم‌الله ۲۲ بهمن در میدان آزادی تهران، رأس ساعت ۱۰ صبح، با تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید توسط یکی از قاریان ممتاز بین‌المللی و اجرای سرود رسمی جمهوری اسلامی ایران و با حضور خانواده معظم شهیدان، ایثارگران، جانبازان و مردم فهیم و همیشه در صحنه و مسئولین لشکری و کشوری، سفرا، کارداران و وابستگان نظامی کشور‌های خارجی مقیم و میهمانان خارجی به ویژه جوانان کشور‌های بیداری اسلامی و تعدادی از علما و شخصیت‌های فرهیخته، فرهنگی، سیاسی کشور‌های اسلامی در تهران آغاز می‌شود.
 
این مراسم با پرواز بادکنک‌ها از برج آزادی و انجام جلوه‌های ویژه و برنامه‌های مختلفی از جمله سقوط چتربازان نیرو‌های مسلح و انجام عملیات نمایش هوایی، اجرای سرود توسط رزم‌نوازان دژبان ارتش جمهوری اسلامی ایران، اجرای سرود توسط گروه سرود ۱۳۵۷ هزار نفری جوانان دانش آموز و گروه تواشیح و مداحی حماسی یکی از مداحان و قرائت قطعنامه سراسری یوم الله ۲۲ بهمن همراه خواهد بود.
 
روحانی؛ سخنران اصلی مراسم چهل‌سالگی انقلاب در تهران
حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهور اسلامی ایران، سخنران رسمی مراسم ۲۲ بهمن امسال در تهران است. همچنین در پایان مراسم، نماز جماعت ظهر در چادر‌های نماز هلال احمر، تمامی نمازخانه‌های ادارات، مدارس و مساجد مسیر‌ها اقامه خواهد شد و گلباران مردم توسط بالگرد‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران پایان بخش برنامه‌ها خواهد بود.
کد مطلب: 70990
زمان انتشار: یکشنبه 21 بهمن 1397 - 10:05:13
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+4

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد