به روز شده: 24 دقیقه قبل
کد مطلب: 71072
زمان انتشار: چهارشنبه 24 بهمن 1397 - 09:02:53

وزیر کار و رفاه اجتماعی مطرح کرد: لزوم تهیه اطلس جامع از وضعیت زنان در بخش‌های گوناگون

وزیر کار و رفاه اجتماعی مطرح کرد: لزوم تهیه اطلس جامع از وضعیت زنان در بخش‌های گوناگون
زنان  - وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گفت: از نبود ساختارمناسب برای حمایت از بیش از سه میلیون زن سرپرست خانوار در کشور نگرانیم و برای پیگیری موضوعات و حل مشکلات زنان نیازمند کارگروهی هستیم چرا که سازمانی مستقل برای زنان و خانواده وجود ندارد.

به گزارش صدا و سیما، محمد شریعتمداری"  در پنجمین جلسه شورای هماهنگی کارگروه توانمندسازی زنان سرپرست خانوار که امروز سه شنبه ٢٣بهمن در محل وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی  و با حضور معصومه ابتکار " معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده  و معاونان وزیر در محل وزارت تعاون ، کار ورفاه اجتماعی برگزار شد، ‌‎اظهار داشت: مصوباتی که تاکنون در مورد زنان ‌‎انجام شده، خوب بوده اما لازم "است که کارگروهی در این خصوص تشکیل و تقسیم کار ملی صورت گیرد تا شاهد حل مشکلات جامعه زنان باشیم.

‌‎وی ادامه داد: نداشتن سازمانی مستقل برای زنان و خانواده، یکی از ضعف‌هایی است که دچار آن هستیم و مشکل ساختاری برای پیگیری امور زنان در کشور وجود دارد که باید در شورای عالی اداری پیگیری شود و به صورت قانونی در مجلس به تصویب برسد که این موضوع نیاز به پیگیری جدی دارد.
‌‎وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه تهیه اطلس جامع از وضعیت زنان در بخش‌های گوناگون الزامی است، افزود: برای تهیه این اطلس با ساختار فعلی جامعه عاجز هستیم.
‌‎شریعتمداری با اشاره به اینکه بیش از سه میلیون زن سرپرست خانوار در کشور زندگی می‌کنند، تأکید کرد: نداشتن یک سازمان مناسب برای پیگیری وضعیت آنها و جلوگیری از آسیب‌های آنها، نیاز ضروری است که باید با جدیت دنبال شود.
‌‎وی تصریح کرد: اگر به صورت فیزیکی و قانونمند نتوانیم این سازمان را پیگیری کنیم، ناچاریم به صورت مجازی، آن را ایجاد کنیم.
‌‎وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین با اشاره به اینکه در خصوص اطلاعات جامع وضعیت زنان سرپرست خانوار، بی‌کفایت هستیم، گفت: در این راستا اطلس آسیب‌های اجتماعی داریم که مسئولیت آن با وزارت کشور است و نیازمند این هستیم که در حوزه زنان نیز چنین اطلسی ایجاد شود که البته باید با توجه به وضعیت اقلیمی، فرهنگی و شرایط هر استان، این اطلس تدوین شود تا بتوانیم به صورت متمرکز، اطلاعات جامعی از وضعیت زنان استان‌های مختلف کشور داشته باشیم و نمی‌توانیم نسخه واحدی را برای تمامی استان‌ها بپیچیم.
‌‎شریعتمداری تأکید کرد: بیش از ۵۵ درصد زنان تحصیلات عالی دارند و نیازمند این هستیم که شرایطی برای اشتغال، توانمندسازی و حرفه‌آموزی زنان در جامعه ایجاد کنیم.
کد مطلب: 71072
زمان انتشار: چهارشنبه 24 بهمن 1397 - 09:02:53
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+1

دیگر مطالب