به روز شده: 6 ساعت و 29 دقیقه قبل
کد مطلب: 71172
زمان انتشار: یکشنبه 28 بهمن 1397 - 11:31:37

امانی خبر داد: مصالحه بیش از یازده هزار پرونده به همت شورای حل اختلاف خراسان شمالی

قوه قضائیه  - رئیس شورا‌های حل اختلاف استان خراسان شمالی پرونده‌های وارده در شورا‌های حل اختلاف را طی ده ماهه سال ۱۳۹۷ تعداد ۴۶۵۲۰ فقره و مختومه‌ها را ۴۵۸۳۴ فقره اعلام کرد و گفت: از این تعداد ۱۱۸۳۹ فقره به مصالحه انجامیده است.

به گزارش میزان، حجت الاسلام و المسلمین محمدحسن امانی رئیس شورا‌های حل اختلاف استان خراسان شمالی، با تبیین راهکار‌های استحکام و اتقان آراء صادره در شورا‌های حل اختلاف، از تأیید و ابرام ۸۹ درصد آراء مورد اعتراض و تجدیدنظرخواهی شده و همچنین افزایش حصول سازش در پرونده‌های شورا‌های حل اختلاف خراسان شمالی طی ده ماهه سال جاری در خبر داد.

معاون قضایی و رئیس شورا‌های حل اختلاف استان خراسان شمالی در نشست هم اندیشی قضات شورا‌های حل اختلاف خراسان شمالی، برگزاری این قبیل جلسات و همچنین نشستهای قضایی تخصصی را برای تبادل نظرات، آراء و دیدگاه‌های مختلف یک ضرورت برشمرد و در توصیف ارزیابی و سنجش میزان آراء منقوض و تأیید شده در شورا‌های حل اختلاف خراسان شمالی، وضعیت استان را از حیث شاخص مذکور، مطلوب و مثبت ارزیابی کرد.

وی تصریح کرد: نزدیک به ۸۹ درصد آرای مورد اعتراض در شورا‌های حل اختلاف استان در سال جاری تأیید و ابرام شده که این مسأله حکایت از اتقان آراء دارد و امیدواریم این وضعیت به مراتب بهتر شود.

حجت الاسلام والمسلمین امانی میزان پرونده‌های وارده در شورا‌های حل اختلاف را طی ده ماهه سال ۱۳۹۷ تعداد ۴۶۵۲۰ فقره و مختومه‌ها را ۴۵۸۳۴ فقره اعلام و گفت: از این تعداد ۱۱۸۳۹ فقره به مصالحه انجامیده و موجودی شورا نیز تا پایان ده ماهه ۳۰۹۲ فقره می‌باشد در حالی که طی ده ماهه سال ۱۳۹۶ تعداد ۳۸۳۸۹ فقره وارده و ۳۷۴۲۱ فقره مختومه و ۹۷۱۸ فقره منجر به سازش شده و موجودی پایان سال ۲۹۵۹ فقره پرونده است.

وی در پایان گفت: میزان کسب رضایتمندی و مصالحه در پرونده‌های شورا‌های حل اختلاف در سال جاری نسبت به مدت زمان مشابه در سال ۱۳۹۶ افزایش یافته است.

 

کلید واژه: شورای حل اختلاف
کد مطلب: 71172
زمان انتشار: یکشنبه 28 بهمن 1397 - 11:31:37
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-2

دیگر مطالب
یادداشت
تلگرام؛ گوساله سامری
تلگرام؛ گوساله سامری
حجت الاسلام و المسلمین شهریاری
واقعیت ها
واقعیت ها
حسام الدین برومند
مدرس، تاریخ و عدلّیه
مدرس، تاریخ و عدلّیه
سیدمحمد میرزمانی