به روز شده: 14 دقیقه قبل
کد مطلب: 71181
زمان انتشار: یکشنبه 28 بهمن 1397 - 13:59:58

نظامی فرانسوی به خاطر اعتراف به کشتار غیرنظامیان سوری مجازات می‌شود

نظامی فرانسوی به خاطر اعتراف به کشتار غیرنظامیان سوری مجازات می‌شود
حقوق بشر  > جهان  - یک نظامی ارشد فرانسوی به خاطر اذعان به کشتار غیرنظامیان سوری در حملات ائتلاف آمریکایی ضدداعش، توبیخ و مجازات می‌شود.

به گزارش فارس، انتقاد تند نظامی فرانسوی عضو ائتلاف آمریکایی ضددداعش از تاکتیک‌های ائتلاف و اذعان او به هدف قرار گرفتن غیرنظامیان و زیرساخت‌های سوریه، واکنش تند سخنگوی ارتش فرانسه را در پی داشته است.

بنا بر گزارش «رویترز»، «فرانسوا-رجیس لگریه» نظامی فرانسوی که از ماه اکتبر مسئول مدیریت حمایت خمپاره‌ای از گروه‌های کُرد همپیمان ائتلاف به رهبری آمریکا در سوریه بوده است، روز گذشته انتقادی بی‌سابقه علیه تاکتیک‌های مورد استفاده ائتلاف مطرح و به هدف قرار گرفتن غیرنظامیان و زیرساخت‌های سوریه توسط ائتلاف آمریکایی اذعان کرده است.

انتشار یادداشت انتقادی این نظامی فرانسوی در پایگاه «بازنگری دفاع ملی» جنجال‌های زیادی به پا کرد و کار به جایی رسید که ارتش فرانسه هم به این موضوع ورود کرده است.

«پاتریک استایگر» سخنگوی ارتش فرانسه ضمن تهدید این نظامی فرانسوی عضو ائتلاف آمریکا گفته که «تنبیه و مجازاتی برای او درنظر گرفته است».

علاوه بر تهدید این نظامی فرانسوی به مجازات، یادداشت انتقادی این عضو ائتلاف آمریکا از پایگاه اینترنتی «بازنگری دفاعی ملی» هم حذف شده است.

طبق گزارش رویترز، در حالی که انتظار می‌رود روز یکشنبه (امروز) ائتلاف آمریکا رسما شکست نهایی داعش را اعلام کند، یادداشت انتقادی این نظامی فرانسوی سبب شرمساری مقام‌های فرانسه شده است.

فرانسه یکی از متحدان اصلی آمریکا در ائتلاف آمریکایی که به ادعای واشنگتن برای مقابله با داعش تشکیل شده، است و جنگنده‌های فرانسوی به همراه نظامیان این کشور در این ائتلاف حضور داشته‌اند.

کلید واژه: فرانسه
کد مطلب: 71181
زمان انتشار: یکشنبه 28 بهمن 1397 - 13:59:58
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+2

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد