به روز شده: 10 ساعت و 19 دقیقه قبل
کد مطلب: 71271
زمان انتشار: چهارشنبه 1 اسفند 1397 - 16:08:33

مرزبندی با دشمن و بیانیه گام دوم انقلاب

مرزبندی با دشمن و بیانیه گام دوم انقلاب
حقوق بشر  > ایران  - کارشناس مسائل سیاسی گفت: «مرزبندی با دشمن» یک نکته مهم و مبنایی است که مقام معظم رهبری بارها و بارها درباره آن تذکر داده‌اند. رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم، مجدداً این موضوع را برای دولتمردان و نسل آینده کشور مطرح کرده‌اند تا چنین هزینه‌ای نداشته باشیم.

به گزارش میزان، مهدی فضائلی با اشاره به فراز «مرزبندی با دشمن» در بیانیه گام دوم انقلاب گفت: بیانیه گام دوم، تنها مختص به یک موضوع خاص نیست؛ این بیانیه که به‌ مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب و آغاز «فرایند بزرگ و جهانی چهل سال دوم» صادر شده، به جهات متعددی، بسیار مهم و راهبردی است.

 
وی افزود: «مرزبندی با دشمن» نه تنها یک نگاه مبنایی و معیاری بسیار مهم در رفتار مردم و سیاستمداران است، بلکه یک نکته مبنایی در تحلیل رویداد‌ها و نحوه مواجهه با دشمن نیز است از این جهت رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم به این موضوع نیز پرداخته است.

فضائلی ادامه داد: بحث  «مرزبندی با دشمن» ریشه در معارف دینی و قرآنی دارد و یک بحث عقلانی است. حتی دشمنان ما هم که با معارف دینی کاری ندارند، نسبت به ما همین طور رفتار می‌کنند. زیرا آن‌ها نیز ما را دشمن خود می‌دانند.

کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: «دشمن شناسی و نحوه مواجهه با آن» در منظومه فکری امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی، بحث بسیار مهمی است، زیرا به صورت طبیعی وقتی در کشوری مانند ایران، انقلابی شکل گرفته و نظامی را شکل می‌دهد، حتما دشمنان خیلی جدی دارد. کما اینکه ما از همان روز نخست پیروزی انقلاب تا هم اکنون با این دشمنی‌ها مواجه بوده‌ایم؛ بنابراین اگر دشمن را نشناسیم و نحوه رویارویی با آن را بلد نباشیم، حتما شکست می‌خوریم.

وی گفت: یکی از نکات مهمی که در این رویارویی و مواجهه قرار دارد، بحث عدم اعتماد به دشمن است. همواره وقتی با دشمن مواجه می‌شویم باید با نگاهی پر از شک و تردید با آنها برخورد کنیم تا بتوانیم احتیاط‌های لا زم را داشته باشیم و درست تصمیم بگیریم.

فضائلی بیان کرد: دشمن ترفند‌های مختلفی دارد؛ گاهی با زور، خشونت و تهدید، گاهی با وعده و وعید، گاهی هم با لبخند و برخی اوقات نیز دندان نشان می‌دهد. طبیعتا اگر مراقب نباشیم، این خنده، خشونت و چهره عبوسی که از آن‌ها می‌بینیم هیچ فرقی نمی‌کند و تکنیکی برای اعمال دشمنی است. ممکن است فریب خورده و نتوانیم از منافع‌مان دفاع کنیم.

کارشناس مسائل سیاسی اظهار داشت: «مرزبندی با دشمن» یک نکته مهم و مبنایی است که مقام معظم رهبری بار‌ها و بار‌ها درباره آن تذکر داده‌اند. رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم، مجددا این موضوع را برای دولتمردان و نسل آینده کشور مطرح کرده‌اند تا چنین هزینه‌ای نداشته باشیم.
کد مطلب: 71271
زمان انتشار: چهارشنبه 1 اسفند 1397 - 16:08:33
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-2

دیگر مطالب