به روز شده: 12 دقیقه قبل
کد مطلب: 71467
زمان انتشار: یکشنبه 12 اسفند 1397 - 12:53:50

عبور والدین جدا شده از کودکانشان از مرزهای آمریکا

عبور والدین جدا شده از کودکانشان از مرزهای آمریکا
حقوق بشر  > جهان  - شماری از والدین مهاجر آمریکای مرکزی جدا شده از کودکان خود که تقریبا یک سال از فرزندانشان دور مانده‌اند، با عبور از مرز آمریکا خواستار تحویل گرفتن فرزندانشان شدند.

به گزارش میزان، والدین مهاجر جدا شده از کودکان خود در آمریکا با عبور از مرز مکزیک و آمریکا خواستار پیوستن فرزندانشان به آنها شدند.

به گزارش رویترز، گروه بزرگی از مهاجران آمریکای مرکزی که مقامات آمریکایی سال گذشته در هنگام عبور از مرز مکزیک آنان را دستگیر و از فرزندانشان جدا کرده بودند، روز گذشته (شنبه) دوباره وارد خاک آمریکا شده و خواستار پیوستن مجدد فرزندانشان به خانواده‌هایشان شدند.

یکی از شاهدان در گفت‎وگو با رویترز می‎گوید: یک گروه ۵۰ نفری از مهاجران آمریکای مرکزی همراه با فرزندان و گروهی از وکلای مهاجرتی روز شنبه با عبور از گذرگاه بین المللی «کالِکزیکو» ایالت کالیفرنیا در مرز مکزیک وارد آمریکا شده و با مأموران گشت مرزی آمریکا روبرو شدند.

گشت مرزی آمریکا به درخواست رویترز برای اظهار نظر در این مورد پاسخ نداد.

شماری از خانواده‌های مهاجر جدا شده از کودکان هفته گذشته در «تیجوانا» از سردرگمی و استیصال کودکانشان پس از جدایی از خانواده با رویترز صحبت کردند.

مقامات آمریکایی براساس سیاست مهاجرتی "تحمل صفر" سال گذشته هزاران کودک مهاجر را که به همراه والدینشان از مرز مکزیک عبور کرده و وارد خاک آمریکا شده بودند از خانواده هایشان جدا کردند.

در پی اجرای این سیاست والدین بدون فرزندان به کشور مبدا فرستاده شدند و کودکان نیز به خانه اقوام خود در آمریکا یا مراکز بازداشت منتقل شدند.

کد مطلب: 71467
زمان انتشار: یکشنبه 12 اسفند 1397 - 12:53:50
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+2

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد