به روز شده: 49 دقیقه قبل
کد مطلب: 71498
زمان انتشار: دوشنبه 13 اسفند 1397 - 15:46:46

بیانیه بانوان بسیجی درباره «گام دوم انقلاب»

بیانیه بانوان بسیجی درباره «گام دوم انقلاب»
زنان  - 5 هزار نفر از نخبگان زن بسیجی در خصوص بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی بیانیه‌ای را صادر کردند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر،  5  هزار نفر از بانوان بسیجی با صدور بیاینه‌ای اعلام کردند: زنان ایرانی دسیسه دشمنان را در حمله به حریم عفاف و حیا و تخریب نظام خانواده با شکست سنگین مواجه می‌کنند.

متن بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

خداوند منان را سپاس که انقلاب اسلامی ایران در مبارزه با قدرت‌های استکباری و مادی جهان، به پیروزی رسید و پرچم توحید را در پیش چشم جهانیان برافراشت تا در دورانی که بشریت در محاصره افکار دنیازده و نفسانی شرقی و غربی، اسیر مطامع جنود شیطانی سلطه‌طلب بود، بار دیگر یگانه پرستی و حرکت جهادی در تحقق نظام توحیدی را که ادامه دهنده راه انبیا علیهم‌السلام بود، به منصه ظهور رساند و امدادهای غیبی فراوانی را از سوی خداوند متعال دریافت نماید تا هم در پیش چشم دشمنان الهی قدرت اسلام را به نمایش گذارد، هم مایه قوت قلب و افزایش استقامت سربازان جبهه توحیدی و مستضعفان جهان گردد.

بسی مایه افتخار است که در این حرکت جهادی پرفراز و نشیب، زنان از پیشگامان بوده‌اند تا جایی که رهبر عظیم‌الشأن انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی رحمه الله علیه، از زنان به‌عنوان رهبران نهضت یاد می‌کنند و پیروزی انقلاب اسلامی را وابسته به پیشقدمی و تحول زنان معرفی می‌کنند. زنانی که در عصر جاهلیت مدرن پهلوی، گرفتار و اسیر نگاه‌های سنت‌محور مادی و زن‌ستیز از یک سو، و نگاه‌های ظاهرا متعارض با آن یعنی مدرن و فمنیستی که علی‌رغم ارائه شعارهای آزادی‌بخش به زنان، اسارت نوین را برایشان به ارمغان آورده بود، خود را رهانده و با نه گفتن به الگوی عروسک پندارانه و فریبایی زن، به دامان اسلام پناه آوردند و آزادی حقیقی را در تمسک به اسلام و در نظام ولایت فقیه دیدند.

تاریخ گواهی می‌دهد که زنان در تحقق نهضت اسلامی و حفظ آن از تمامی شیطنت‌های دشمنان، هشیارانه و با بصیرت، از مال و جان و عزیزان خود گذشتند تا نهال نوپای انقلاب اسلامی روز به روز قدرتمندتر شود و پرچم توحید نه فقط در ایران، بلکه در پیش چشم جهانیان به اهتزار درآید، و مردم تحت ظلم مستکبران جهانخوار را امید به پیروزی جبهه حق علی‌رغم کثرت دشمنان بخشد و به سوی وحدت جهانی حول محور توحید و ولایت فرا خواند.

اکنون که به تعبیر امام خامنه ای مد ظله العالی، در دومین مرحله خودسازی و جامعه‌پردازی و تمدن‌سازی هستیم، توجه به چند نکته را لازم می‌دانیم:

 گرامی می‌داریم زنان پیشگام در پیروزی انقلاب اسلامی را، چه آنان که مستقیم خود، فرزندان و همسرانشان در تحقق این امر مهم فداکاری نمودند و چه آنان که غیر مستقیم و در عرصه ای وسیعتر، سایر افراد جامعه را به تحقق بخشیدن به اهداف نظام اسلامی دعوت نمودند. همچنین بانوانی که در دوران هشت ساله دفاع مقدس، خود، همسر و فرزندانشان به جبهه های نبرد حق علیه باطل شتافتند و حماسه ها آفریدند، و در کنار ایشان بانوانی که در میادین فرهنگی تدارکاتی و امدادی پشت جبهه، نهایت جانفشانی را در حمایت از رزمندگان و سربازان جبهه اسلام به اجرا گذارده و معجزه آفریدند.

 گرامی می‌داریم قدر و منزلت نسل جدید زنان پس از انقلاب اسلامی را که در عرصه‌های علمی، اقتصادی، فرهنگی، سیاسی، ورزشی و حتی امنیتی موفقیت‌های چشمگیری را به ارمغان آوردند و مادران و همسران و خواهرانی که عزیزترین عزیزان خود را در راه دفاع از حریم اهل بیت و نابودی کفر و تزویر شیطانی از ساحت اسلام و شیعه، تقدیم نمودند و در اعتلای کلمه حق و توسعه مرزهای حکومت ولایت الله همچنان نقش پررنگ و ویژه ای ایفا کردند.

گرامی می‌داریم مقام و منزلت تمام کسانی را که در پیدایش و تحقق و تثبیت انقلاب اسلامی مجاهده کردند و مایه افتخار جمهوری اسلامی در پیش چشم جهانیان شدند تا بتوانیم دستاوردهای چهل ساله جمهوری اسلامی را در حوزه زنان به نمایش گذاریم و درخشش رشد و افتخارات زنان عفیف و باحیا که مزین به حجاب اسلامی به عنوان یکی از شعائر و بلکه نماد زن مسلمانند را در عرصه‌های علمی، سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، ورزشی و سایر عرصه‌های پیشبرنده نظام به نمایش گذاریم.

 امیدواریم همان‌گونه که زنان ما در گام اول انقلاب اسلامی پیشگام بوده، و در پیروزی انقلاب و حراست از آن در طول دوران دفاع مقدس و بحران های موجود پس از آن در سنگر مقاومت مجاهده نمودند در گام دوم انقلاب اسلامی نیز به نقش پیشبرنده و تمدن ساز خویش بیش از پیش واقف شوند و دسیسه دشمنان را در حمله به حریم عفاف و حیا و تخریب نظام خانواده با شکست سنگین مواجه کنند. صد البته از تمامی دستگاه‌ها و ارگان‌های دولتی و غیردولتی انتظار می‌رود که زنان را در پاسداشت حریم عفاف و خانواده که به پاسداری از حریم جامعه می انجامد، یاری دهند تا بتوانیم برگ جدیدی بر درخشش زنان ایرانی در مواجهه با تمامی سرمایه‌گذاریها و نقشه‌های شوم دشمنان نظام توحیدی اسلامی به نمایش گذاریم. قدر مسلم، دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی، درد شکست دشمنان را بیش از پیش نموده و تلاش آنان را برای ضربه زدن و تضعیف این شجره چهل ساله بیشتر و گسترده‌تر می‌نماید که البته نظر به قدرت و استحکام نظامی ما در برابر دشمنان، تهاجم فرهنگی و مبارزه نرم در دستور کار دشمنان قرار گرفته و ضرورت بصیرت آحاد جامعه به‌ویژه زنان را صدچندان می‌کند.

 توجه همه مردم عزیز اعم از زنان و مردان و اعم از مسئولین و توده ملت را به هشیاری به رد پای دشمن در حرکات تضعیف‌کننده خانواده و تخریب جایگاه زنان جلب می‌نماییم. مشاهده می‌شود که گفتمان اسلامی در دانشگا‌ه‌ها به‌ویژه در علوم انسانی جایگاه خود را نیافته و دست‌هایی در کار است تا گفتمان نظام سلطه را پیش برد. همین خط، در ادبیات و هنر ما نیز دیده می‌شود و زن مسلمان و طراز انقلاب اسلامی آن‌گونه که شأن نظام جمهوری اسلامی است، کمتر به نمایش در می‌آید. متأسفانه دوباره نفوذ نگاه عروسک‌پندارانه و جاهلیتی به زن دیده می‌شود و حملاتی به حجاب اسلامی که رهایی‌بخش زن از اسارت هوای نفس و نگاه خیره و مبتذل مردان بیماردل است، مشاهده می‌شود. دوباره الگوهای زن شرقی و غربی در رقابت با هم پیش می‌روند و الگوی زن مسلمان را به حاشیه می‌رانند.

الب توجه است که هرچه از عمر تهاجم فرهنگی دشمن می‌گذرد، حریم حیا و حجاب بیشتر آسیب می بیند و در همین راستا، بنیان خانواده نیز دچار آسیب می شود به گونه‌ای که طبق آمار ذکر شده از سوی معاونت زنان ریاست جمهوری، آمار ازدواج و خانواده علی‌رغم رشد سایر شاخص‌های پیشرفت زنان، با کاهش مواجه شده است که این، پیشروی دشمن و نفوذ او را در کنار غفلت برخی از مسئولین نشان می‌دهد.

زمانی که تحقیقات دانشگاهی به جای واکاوی دیدگاه اسلامی، به تمرکز بر الگوهای غربی بپردازند، و آنگاه که هجمه دشمن با ابزار رسانه‌ها به حریم خانواده ضربه وارد کند، و موقعی که فرهنگ سلطه‌جویانه غربی در قالب قوانین و دستورالعملهای سازمان مللی و حقوق بشری به جامعه ما نفوذ نماید، جدیت و هشیاری بیشتری از سوی مسئولین و توده ملت نیاز است، که متأسفانه در مواردی، فراموش کردن اصول و آرمان‌های انقلاب اسلامی و نادید گرفتن دستاوردهایی که به برکت اسلام برای زنان حاصل شد، در کنار جلب توجه برخی کوته‌فکران به زرق و برق‌های فریبنده دنیای مادی سلطه‌گر، سبب شد تا ضرباتی طاقت فرسا به جایگاه رفیع زن و مادر در حوزه حیا و خانواده وارد شود که خود مولد آسیب های بیشتری در عرصه خانواده و جامعه شد.

امید است ضمن برنامه‌ریزی‌هایی که برای حمایت از زنان آسیب‌دیده می‌شود، مدیریت کشور به سوی پیشگیری از مسائل زنان گام بردارد و ریشه تمام ناکامی ها و شکست ها که ناشی از دوری از فرامین الهی و گرایش به ماسوی‌الله و تبعیت از طواغیت است، برای مردم شریف ایران شناسانده و سوزانده شود. و الا تبعیت از فرهنگ و سبک‌زندگی غیر اسلامی، ما را در مسیر درمان بیماری‌های مختلف اجتماعی می‌اندازد و از حرکت و پویایی در مسیر رشد انقلاب اسلامی باز می‌دارد که البته با هشیاری زنان اندیشمند مسلمان و بانوان دلسوز، متدین، متعهد و عفیف ایرانی، این نقشه شوم دشمن و نفوذ او با شکست مواجه خواهد شد و پیروزی های هرچه بیشتر زنان در عرصه تحکیم خانواده، فعالیت‌های علمی، اخلاقی، فرهنگی، معنوی،سلامت، سیاسی، اجتماعی، ورزشی و سایر عرصه‌های پیشبرنده انسانی مشاهده خواهد شد إن‌شاءالله.

در پایان، با سلام و درود فراوان به پیشگاه حضرت ولی‌عصر که خود حامی مجاهدان فی سبیل‌الله و سربازان نظام اسلامی هستند، هم‌چنین با درود به امام راحل، شهدای گرانقدر و دعا برای سلامتی و طول عمر رهبر عالیقدرمان، آمادگی خود برای حرکت پرتلاش و پر امید برای معرفی علمی و عملی زن طراز اسلامی را به تمامی جویندگان حق و حقیقت در سراسر دنیا اعلام می‌کنیم و امیدواریم بتوانیم در دورانی که زنان دنیا در اسارت نگاه‌شهوانی، مادی، جسمانی و اقتصادی به سر می‌برند، الگوی زن نه شرقی نه غربی، که در عین درخشش در آسمان معنویت و اخلاق، در عرصه‌های علم، اقتصاد، مبارزه با فساد در عین حفظ کانون خانواده به پیشبرد اهداف آزادی‌خواهانه و تقویت استقلال و عزت ملی گام بر می‌دارد، را به منصه ظهور برسانیم و الگوی زنان جامعه‌ساز پیش از ظهور باشیم إن‌شاءالله.

کد مطلب: 71498
زمان انتشار: دوشنبه 13 اسفند 1397 - 15:46:46
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+4

دیگر مطالب