به روز شده: 15 ساعت و 2 دقیقه قبل
کد مطلب: 71504
زمان انتشار: دوشنبه 13 اسفند 1397 - 17:18:40

رئیس بهزیستی: با تلاش قوه قضاییه با باند‌های گسترش کودکان کار مقابله می‌کنیم

رئیس بهزیستی: با تلاش قوه قضاییه با باند‌های گسترش کودکان کار مقابله می‌کنیم
کودکان  -  رئیس سازمان بهزیستی گفت: حدود ۵۰۰ هزار نفر از مددجویان بهزیستی از تیرماه به این سازمان پیوسته‌اند که هنوز برای پرداخت عیدی آن‌ها تأمین اعتبار نشده است.

به گزارش میزان، وحید قبادی دانا در حاشیه امضای تفاهم نامه با وزارت ورزش و جوانان اظهار داشت: با بررسی‌های انجام شده در سطح تهران حدود ۷۰ درصد از کودکان کار و خیابان جز اتباع غیر ایرانی هستند و تنها ۳۰ درصد از آن‌ها ایرانی هستند و در سطح کشور نیز ۵۶ درصد از آن‌ها خارجی هستند.

وی ادامه داد: ساماندهی کودکان کار امری اجتماعی است و نیازمند همکاری همه دستگاه از جمله وزارت کشور، قوه قضائیه، بهزیستی، شهرداری‌ها، حمایت‌های مردم و سازمان‌های مردم نهاد است و با این وجود در تلاش هستیم تا بر اساس دستور وزیر رفاه، ساماندهی کودکان در تهران و البرز را قبل از ایام نوروز عملیاتی کنیم.

قبادی دانا گفت: بهزیستی آمادگی هرگونه همکاری را با دستگاه‌ها دارد و بودجه و تمهیدات لازم را نیز در دست دارد، به علاوه امیدواریم در ماه‌های ابتدایی سال جدید نیز طرح ساماندهی این کودکان در سطح کشور انجام شود.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به برخی باند‌ها در گسترش کودکان کار خیابانی اظهار داشت: متأسفانه برخی باند‌ها در این زمینه وجود دارند که امیدواریم با تلاش قوه قضائیه موفق به مقابله با آن‌ها شویم.

قبادی دانا در خصوص عیدی مددجویان تصریح کرد: مددجویان بهزیستی به دو بخش تقسیم می‌شوند، برخی از آنان قبل از تیر ۹۷ به سازمان پیوسته و بخشی از آنان پس از تیر شامل مجموعه بهزیستی شده‌اند. عیدی آنان که پیش از تیر ۹۷ شامل مجموعه شده‌اند پرداخت شده و برای قسمت دوم که پس از تیر به سازمان پیوستند که حدود ۵۰۰ هزار نفر بوده‌اند، هنوز تأمین اعتبار نشده است.

وی گفت: رئیس سازمان برنامه و بودجه نیز نسبت به تأمین اعتبار و پرداخت عیدی مددجویان اهتمام داشته و امیدواریم تا پیش از ایام نوروز موفق به پرداخت آن شویم.

کد مطلب: 71504
زمان انتشار: دوشنبه 13 اسفند 1397 - 17:18:40
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7+3

دیگر مطالب